Maybach se vrací

Jedna z nejnoblesnějších a nejvýraznějších automobilových značek světa Maybach začíná nový život.

Maybach, značku s bohatou tradicí, která se v 30.letech stala synonymem kvality a vytříbeného stylu, používá teď jako novou luxusní značku společnost DaimlerChrysler, kterou bude od podzimu příštího roku presentovat Mercedes Benz.


Maybach se vrací

„S názvem Maybach chceme zdůraznit jedinečný charakter našich příštích špičkových produktů a pokračovat v tradici legendární značky, jejíž fascinující auta ztělesňovaly v letech 1921 až 1940 nejvyšší stylistickou a technickou dokonalost. S použitím nejmodernější technologie MB nasadí tato vozidla nový standard ve světě špičkových automobilů a tím dokážeme všechnu čest jménu Maybach“. říká J.Hubbert z představenstva DaimlerChrysler.

Taklé logo MM je reminiscencí na bývalou německou značku luxusních vozů. V moderní interpretaci se orientuje na emblém, který zdobil chladič mnoha obdivuhodných automobilů: „Zkratka MM tehdy znamenala Mybach Motorenbau, nyní Maybach Manufaktur“.


S Maybachem tak patří do koncernu DaimlerChrysler dnes už šest unaček osobních automobilů – Mercedes Benz, Maybach, Smart, Chrysler, Jeep a Dodge.


Maybach se vrací

Od počátku minulého století byl název Maybach úzce spjat s tehdejší mladou značkou Mercedes. Wilhelm Maybach, technický ředitel společnosti Daimler Motoren a dlouholertý přítel Gottlieba Daimlera, vyvinul v roce 1900 prvnmí Mercedes, který se stal s vpředu uloženým hliníkovým motorem, dvěma vačkovými hřídeli a pokrokovým voštinovým chladičem milníkem v konstrukci automobilů a průkopníkem všech moderníchosobních vozů. V roce 1907 W.Maybach „král konstruktérů“ opustil stuttgartský podnik a věnoval se konstrukci leteckých motorů pro vzducholodě Zeppelin. Z jeho podniku „Luftfahrzeug-Motorenbau GmbH“ se později vyvinul „MTU Friedrichshafen“, jenž patří dnes do koncernu DaimlerChrysler.

Maybachův syn Karl začal v roce 1921 vyrábět ve Friedrichshafenu luxusní a technicky dokonalé automobily. Vlajkovou lodí byl dvanáctiválcový moel Zeppelin DS8, největší německý automobil 30.let. Karosérie Maybachů vznikaly převážně u renomovaných karosářských firem podle individuálního přání.


Nejvyšší stupeň individuality, výrazná elegance a exkluzivita s co možná největším vnitřním prostorem, to jsou cíle nově založené značky Maybach. Prioritu mají intenzivní péče o každého zákazníka a realizace jeho náročných požadavků. Proto nebudou vozy zhotoveny podle katalogu ani nabídky výbavy, ale až na základě podrobné výměny myšlenek mezi zákazníkem a poradcem. Proto je k dispozici také jedinečná nmabídka nejkvalitnějších materiálů, exkluzivních barev a inovačních technických detailů. Takže v každém okamžiku mohou být designer a inženýři vtažení do procesu ztvárnění.


Proto bylo také v Sindelfingenu vystavěno zákaznické centrum Maybach jako „Center ox Excellence“, které poslouží jako vzor pro další specializovaná poradní centra, DaimlerChrysler je cjce vystavět ve vybraných zemích. Všechny budou v úzkém kontaktu s Maybach Manufaktur v Sindelfingenu a tamním vývojovým centrem. V každém okamžiku tak mohou být designeři a inženýři vtaženi do procesu ztvárnění. Manufakturní výroba umožní požadovanou flexibilitu při realizaci osobních přání a zároveˇb garantuje nejvyšší kvalitu. Denně nemá být postaveno víc než sedm vozidel.


Vývoj vozů Maxbach leží zcela v rukou nejlepších inženýrů Mercedes-Technologie-Centra v Sindelfingenu a jako novábznačka profituje z know-how. Zároveň Maybach nabízí osvědčené kvality Mercedesu v oblastech bezpečnosti, spolehůlivosti, funkčnosti a životnosti. Maybach bude pohánět zážehový vidlicový dvanáctiválec biturbo. Ročně se má postavit až 1500 sedanů převážně pro trhy v USA, západníEvropě a Japonsku.

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Logo znázorňující podstatu jména

Logo znázorňující podstatu jména

Peugeot S.A. („Skupina PSA“) a Fiat Chrysler Automobiles N.V. („FCA“) (NYSE: FCAU / MTA: FCA) dnes představily logo skupiny Stellantis, nového subjektu, který vzejde z jejich fúze 50:50. Logo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost navštívilo přes padesát tisíc návštěvníků

LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost...

Součtová návštěvnost akce během celého víkendu dosáhla počtu 51.000 Obrovský zájem o historii amerického automobilového průmyslu Poděkování všem vystavovatelům, donátorům a majitelům...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Generátor dálkových autoovladačů KD-900 se čtečkou frekvencí

Generátor dálkových autoovladačů...

Zabýváte se výrobou autoklíčů a pracujete s dálkovými ovladači? Pak jistě víte, že vybavení kvalitními a moderními přístroji může značně ulehčit práci každému klíčaři. Takovým...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní už ne!

Autoklíče jedině z autoservisu? Nyní...

Pokud jste majitelem automobilu, pak se i Vás týká problém pořizování autoklíčů a jejich duplikátů. Prodejem autoklíčů se v současnosti zabývají nejen autoservisy, ale také mnohé...