Již zítra – v úterý 28. 7. 2015 odstartuje v pravé poledne z Václavského náměstí v Praze už třetí ročník Opel Handy Cyklo Maratonu – letos na trasu dlouhou 2222 km

Přesně 232 zdravých i handicapovaných cyklistů ve smíšených týmech vyrazí na trasu napříč Českou Republikou na východ Slovenska a zase zpět.

1opelhanmar

Pojede se non-stop ve dne v noci

Trasu dlouhou 2222 km musí týmy zvládnout v maximálním limitu 111 hodin. Cílem projektu Opel Handy Cyklo Maraton (OHCM) je bořit stále ještě existující bariéry mezi handicapovanými a veřejností. Každý z jednatřiceti letos startujících týmů je navíc patronem člověka krátce po úrazu nebo nemoci, který se s handicapem teprve učí žít – mottem letošního ročníku OHCM je: Jedeme v tom všichni!

Autorem projektu Opel Handy Cyklo Maraton je vozíčkář a aktivní sportovec Heřman Volf

– předseda neziskové organizace Cesta za snem. Heřman má za sebou řadu dálkových jízd po Evropě na kole s ručním ovládáním a názorně tak dokazuje, že i na vozíku si lze plnit sny a žít aktivně. „Maraton není klasický cyklo závod, i když adrenalin a závodění jsou jeho neoddělitelnou součástí. Našim cílem je demonstrovat, že zdraví a handicapovaní mohou fungovat jako jeden tým. A pokud to je možné při extrémním závodě, proč by to nešlo i v běžném životě?“ říká Heřman Volf.

Generálním partnerem Opel Handy Cyklo Maratonu je opět české a slovenské zastoupení automobilky Opel

„V roce 2013 jsme rozjeli program komplexní podpory hendikepovaných motoristů Opel Handycars a když za námi potom přišel Heřman s myšlenkou maratonu, neváhali jsme: Takový extrémní podnik je určitě výborným prostředkem k popularizaci programu Opel Handycars,“ říká Pavel Šilha ředitel Opel C&S. „A protože vždy chodíme s kůží na trh, postavili jsme už na start prvního ročníku maratonu tým sestavený ze zaměstnanců naší kanceláře – a samozřejmě ani letos nebudeme chybět!“

Díky dobré zkušenosti z minulých ročníků, tým Opel C&S

– bude sedlat skvělá silniční kola Merida. „Kola Merida nás už v předchozích ročnících vyvezla na stupně vítězů, a proto věříme, že s letošními hi-fi modely, které jezdí i do kopců skoro samy, zase skvěle zabodujeme,“ říká kapitán týmu Opel C&S Pavel Šilha.

Maraton je postaven jako štafeta čtyř nebo osmičlenných týmů

Na trase je dvacet čtyři průjezdních bodů (většinou rehabilitační ústavy, spinální jednotky nebo speciální centra následné pomoci), týmy si samy plánují trasu, strategii, zásobování, logistiku. Dobrá organizace a příprava je tak půlka úspěchu.

Dvě třetiny cyklistů tvoří lidé bez handicapu. Mezi handicapovanými jsou vozíčkáři, lidé s amputacemi, zrakově nebo sluchově postižení, lidé po dětské mozkové obrně. Pojem smíšené týmy ale znamená, že zde jsou zastoupeni jak muži, tak ženy, jak junioři, tak senioři, jak amatérští sportovci, tak profesionálové. Na start se poprvé postaví např. čistě ženský tým, jiný tým je složený pouze z handicapovaných cyklistů. V týmu Opel C&S bude do pedálů vedle generálního ředitele Šilhy, marketingového ředitele Barčáka a prodejního ředitele Šopíka šlapat i známý horolezec Radek Jaroš.

Každý z týmů je patronem člověka, který se s handicapem teprve učí vyrovnávat. Úkolem týmu je vtáhnout patrona do dění, motivovat ho, navázat kamarádství a ukázat mu, že nic není ztraceno. Odměnou všem bude zářijový zážitkový víkend vyplněný sportovními a outdoorovými aktivitami.

Cíl Opel Handy Cyklo Maratonu 2015 je umístěn do parku Ladronka na Praze 6

– kde v sobotu 1. 8. 2015 bude už od 15:00 h probíhat pestrý program. Exhibice, prezentace, soutěže, sportovní trenažéry, koncerty kapel. Večer se pak uskuteční slavnostní vyhlašování výsledků a program uzavře vystoupení skupiny Mandrage. Vstup je pro všechny příchozí zdarma.

I letošní ročník Opel Handy Cyklo Maratonu můžete s cyklisty prožívat

– takřka v přímém přenosu 24 hodin denně: Na stránkách maratonu www.111hodin.cz lze neustále sledovat pohyb jednotlivých týmů a číst desítky aktuálních zpráv a vzkazů přímo z trasy okolo Česka a Slovenska.

Opel Handy Cyklo Maraton učí lidi myslet jinak, snaží se měnit názory a zlepšovat život (a to nejen handicapovaným)… „Každé setkání s osobnostmi, které se dokážou vyrovnávat s hendikepem, je obohacující – pokaždé si uvědomuju, jak málo stačí, aby se někomu život obrátil naruby a jak nutné je ve vztahu k postiženým odbourávat překážky fyzické i mentální. Jsme hrdí, že jsme partnery takového projektu,“ říká ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel Pavel Šilha.

Proč a s čím do maratonu jdou jednotlivé toho, pravidla a další podrobnosti na:

www.111hodin.cz

OPEL C&S: GENERÁLNÍ PARTNER OPEL HANDY CYKLO MARATONU

Automobilka Opel patří do nejužší špičky evropského automobilového trhu. Její produkce pokrývá všechny automobilové třídy – od malých kompaktních vozů až po manažerské limuzíny, nechybí SUV modely, kabriolet ani kompletní škála užitkových vozů všech kategorií. Opel je také předním výrobcem vozů na CNG a LPG a jeho modely se pravidelně umísťují na předních místech novinářských anket a soutěží – modely Insignia a Ampera vybojovaly prestižní evropský titul Automobil roku a až se letos na podzim představí stěžejní model Astra nové generace, bude určitě patřit k favoritům letošního ročníku ankety Car of the Year.

Více na:

www.opel.cz

OPEL HANDYCARS

Komplexní program podpory rozvoje mobility osob se zdravotním postižením, jejich rodin, neziskových organizací, pěstounů, válečných veteránů atd. Cenové zvýhodnění pro všechny, nízké úrokové sazby, snížené pojistné, překlenutí DPH pro držitele státního příspěvku na zakoupení motorového vozidla, asistenční služba, úpravy vozů na míru individuálním potřebám – to je vizitka programu Opel Handycars, který byl v roce 2014 oceněn cenou MOSTY Národní rady osob se zdravotním postižením ČR jako nejpřínosnější projekt pro zlepšení podmínek handicapovaných spoluobčanů.

Handycars nabízí nadstandardní přístup k osobám se zdravotním handicapem u všech značkových dealerů Opel v ČR a SR.

www.opel-handycars.cz

HEŘMAN VOLF: AUTOR PROJEKTU

Sportovec tělem i duší, bývalý atlet, otec dvou dětí. Jeho život se změnil v zimě roku 2006, kdy při nočním lyžování nešťastně upadl a ochrnul od pasu dolů. Na sport nezanevřel, ba naopak. Sport mu vždy pomáhal vyrovnat se s handicapem.

Přesně rok po osudném pádu se vrátil na stejný svah na monoski. Jak sám říká, za to co se mi stalo, nemůžou lyže ani ten kopec, můžu za to jenom já. V rehabilitačním ústavu Kladruby si Heřman oblíbil potápění a plavání. Vrátil se k jachtingu na moři i ke sjíždění domácích řek s rodinou a kamarády. Vyzkoušel si třeba i skok padákem a jiné sporty. Nejvíce ho ale uchvátil handbike. V létě 2009 vyrazil na svou první velkou cestu pod Vítězný oblouk v Paříži. Jeho dosažení vlastními silami mělo symbolizovat první velké vítězství nad handicapem.

Následovala Československá cesta a v roce 2011 expedice s názvem Cesta za nadějí. Na svém kole vezl Heřman „Poselství naděje Českých vozíčkářů“ papeži Benediktu XVI. do Vatikánu. Poslední ze čtveřice výprav do čtyř světových stran vedla logicky na sever. Výprava do Norska, pod vrchol hory Gaustatoppen pomohla splnit sny 22 handicapovaným dětem z celé ČR. V roce 2012 vytvořil Heřman koncept handy cyklo maratonu, inspirovaný legendárním Americkým RAAM.

Heřman je předsedou o.s. Cesta za snem a vedoucím projektu Opel Handy Cyklo Maraton.

Více na:

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - 3,5 milionu celosvětově prodaných vozů v roce 2019

3,5 milionu celosvětově prodaných vozů...

Probíhající elektrifikace: 10[1] nově uvedených modelů, první etapa cesty k nabídce 100% elektrifikované modelové řady do roku 2025; Silná pozice v Evropě: podíl na trhu 16,8 %; Mezinárodní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

První ročník akce Experience Day pro fleetové zákazníky Testování vozů včetně aktuálních novinek z portfolia skupiny Auto Palace Hosty akce svezl také účastník Rallye Dakar a soutěžní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Všechny osobní vozy skupiny PSA získaly homologaci podle nové normy Euro 6 a jsou k dispozici k prodeji

Všechny osobní vozy skupiny PSA získaly...

Všechny osobní vozy značek Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall získaly homologaci podle nové emisní normy Euro 6 (EURO 6d-TEMP-EVAP-ISC), která platí od 1. září 2019. Skupina PSA byla díky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Auta na náplavce startují již ve čtvrtek!

Třetí ročník výstavy Auta na náplavce, který pořádá časopis Svět motorů z mediálního domu Czech News Center, doslova klepe na dveře. Vše vypukne u Vltavy v Praze už ve čtvrtek 29. srpna...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Od roku 2020 budou vozy skupiny PSA díky společnosti SoundHound vybaveny inteligentním asistentem

Od roku 2020 budou vozy skupiny PSA díky...

Skupina PSA podepsala smlouvu o strategickém partnerství s firmou SoundHound Inc, start-upem ze Silicon Valley, jež zaujímá vedoucí postavení v oblasti technologií umělé inteligence a...