Cestování místo ježdění

Citroen C4 Picasso postupně prochází obdobím, které má strávit v naší redakci.  Začínáme si na něj zvykat a objevujeme jeho klady i první nedostatky. Pomalu si také dokážeme představit jakou službu tento automobil poskytne v různých situacích a komu je vlastně určen. Jak tedy funguje prostorný Citroen v běžném životě?

cit05

Vzhled

Zde sice nejde o klasickou užitnou vlastnost, ale přiznejme si, že chceme jezdit automobily, které se nám líbí. Což nemusí nutně znamenat, že se takový automobil musí líbit každému. To by ostatně byla nuda. Jak se líbí Citroen Grand C4  Picasso? Vzhledem k opravdu neobvyklému stylování přední části a celkově velkému množství futuristických linek a prvků v designu působí tento vůz na reklamních fotografiích vždy velmi moderně a možná i trochu přísně. Při živém setkání je to skoro přesně naopak. Vyvolává spíš dojem nadčasovosti a pokud budete chtít, najdete v jeho liniích dokonce i prvky retro stylu. Stejná jsou i hodnocení lid,, kterých se na neobvyklý vzhled zeptáte. Nápadně často se ale v hodnocení objevuje jedno slovo – sympatický. A to je příjemné. Auto ani přes určitou mohutnost nepůsobí agresivně ani rušivě. Ať už se s ním vydáte kamkoli, jen málokdy bude působit nepatřičně.

cit02

Řízení a jízdní vlastnosti

Při hodnocení vzhledu zaznělo, že nepůsobí rušivě. O řízení lze říci to samé a dodat, že tak trochu proti očekávání je podvozek výborný. Určitě zde nebudete ani v prvních dnech trpět mořskou nemocí, jak se to u některých aut s vysokou stavbou stává. A už během několika hodin získáte jistotu a začnete projíždět celkem ostře i prudší zatáčky bez špatného pocitu blížící se ztráty kontaktu s vozovkou. I přes vysokou stavbu toho podvozek snese hodně a jeho vztah ke změnám směru jízdy je výrazně neutrální. Což je správný pocit, protože i když jsme jeho manévrovací schopnosti zkoušeli na letištní asfaltové ploše, snese mnohem víc, než co mu dokážete přivodit v běžném provozu.

cit01

Spotřeba

Zatím jsme projezdili jen několik nádrží a měření je ovlivňováno také několika dalšími faktory. Zimní starty, sníh a led na silnicích, časté kolony. I tak se zatím spotřeba pohybuje kolem 5,8 litru na 100 kilometrů, což je vzhledem k velikosti auta a motoru 2.0 HDI velmi solidní. Velkou pomocí je zde také šestirychlostní převodovka a systém automatického vypínání motoru při zastavení. Ne vždy je zde zásah elektroniky opravdu úsporou, ale číst myšlenky zatím auta neumí. Celkem často se tak stává, že dojde k zastavení motoru na tak krátkou dobu, že k úspoře prostě dojít nemůže. Celkově to ale nějakou deci paliva ušetří. Velmi příjemné je také rychlé prohřátí motoru, kdy spotřeba začíná dosahovat obvyklých hodnot již po několika málo kilometrech a nikoli po deseti a více, jak tomu občas bývá i u malých benzínových motorů.

cit03

Tohle auto není obyčejná konfekce

Určitě to není jen náš dojem. Pokud do tohoto auta usednete po předchozím ježdění třeba automobily Německých značek, pocítíte takový zvláštní pocit, který vám na každém kilometru říká že zážitkem z jízdy není jen rychlost. Ta je samozřejmá pokud o ni stojíte. Ale začnete si víc všímat také okolí a vůbec se vaše ježdění zásadně změní. Změní se totiž v cestování. Nejde jen o přesun z bodu A do B.  Nejde jen o kličkování v koloně a otravování ostatních. Jde o jízdu, která je zážitkem a na kterou se budete těšit stejně jako na kávu v oblíbené kavárně.

cit04

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Citroën C4 Picasso. Dámy testují velkoprostorového francouze

Citroën C4 Picasso. Dámy testují...

Dámám řidičkám tohle auto sluší ještě víc než mužům. A dokáží naplno ocenit jeho praktičnost i vychytávky ukryté v interiéru. Pojďme se tedy na ušlechtilý kousek francouzského...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Citroën Grand C4 Picasso. Nejlepší videorecenze

Citroën Grand C4 Picasso. Nejlepší...

Představení systému Vision 360 zajišťujícího přehled o dění kolem vozu při parkování.   Prohlídka interiéru a palubní výbavy v podobě desítek elektronických pomocníků  ...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Citroën Grand C4 Picasso. Kosmický prostor.

Citroën Grand C4 Picasso. Kosmický prostor.

Vesmírná odysea v podání reklamní agentury pracující pro společnost Citroën. Klip má podle všeho naznačovat volný pohyb a spoustu prostoru, kterou si v tomhle autě opravdu užijete dosyta.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Citroën Grand C4 Picasso. Výroba během 2 minut.

Citroën Grand C4 Picasso. Výroba během...

Jak probíhá výroba nejlepšího kompaktního velkoprostorového vozu současnosti? Následující video vám odhalí její tajemství během necelých dvou minut. Stejně jako v každé jiné...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Citroën Grand C4 Picasso. Fanoušek fotbalu.

Citroën Grand C4 Picasso. Fanoušek fotbalu.

Videí je plný internet. Občas se nějaké povede více než hodně. Dnešní zařazené video k nim patří. Pojďme na chvíli zaskočit na trénink fotbalistů Arsenalu ve společnosti velkoprostorové...