4 . Pražský RALLYSPRINT – BENZINA

Dne 5.12 . se uskutečnil 4.ročník mikulášského rallysprintu v Praze, který znamená definitivní tečku za uplynulou sezónou. V celkově šesti rychlostních zkouškách se představilo 33 předních posádek našeho mistrovství. Ta oficiální však byla již po 3 – Städte rallye.

4 . Pražský RALLYSPRINT - BENZINA

Atraktivní zážitek slibovala kompletní účast českého národního týmu Škoda motorsport v sestavě:

  • Pavel SIBERA – Petr GROSS
  • Emil TRINER – Miloš HŮLKA
  • Jaroslav STARÝ – Miroslav ŠLAMBORA

Pro úplnost dodejme, že v barvách Motorsportu startoval i předseda představenstva Škoda auto a.s.Vratislav Kulhánek se spolujezdcem Stanislavem Fošumem.


Ve startovní listině nechyběla, snad svýjimkou Stanislava Chovance a posádky Štolfa – Fanta, kompletní špička našich soutěžních tratí.


Se startovním číslem jedna vyjel na trať Milan Dolák se spolujezdcem Kočím, který si opět zvyká na navigaci v mateřštině. S vozem Toyota Celica GT – Four předváděl Milan atraktivní jízdu, ze které neubrala na dravosti ani nucená přestávka zaviněná absencí techniky. Posádka Dolák – Kočí skončila celkově natřetím místě. V cíli si Milan Dolák postěžoval zejména na kluzkou trať. Na otázku, co chystá na příští rok odpověděl: „Bude to rychlé a bude to Toyota“.


Startovní číslo dvě dostala škodovácká posádka Sibera – Gross. Této stálici soutěžáckého nebe sepříliš nedařilo,o čemž svědčí 9. místo v absolutní klasifikaci. V cíli se nám dostalo vysvětlení z úst Pavla Sibery: „Jel jsem opatrně, protože již zítra odlétáme do Francie na první ostré testy s WRC a nechtěl jsemzranit sebe, ani zničit techniku“.


S trojkou odstartoval druhý člen továrního týmu – Emil Triner se spolujezdcem Milošem Hůlkou. Jejich atraktivní jízda sklízela zasloužilý ohlas a nikdo nepochyboval, že čerstvý titul mistra Evropy F2 je ve správných rukách. Ani razantní jízdní styl však nestačil na lepší než celkově 5. místo.


Po této posádce vyjeli na trať čerství mistři České republiky, Ladislav Křeček s Janem Krečmanem . Také tuto posádku zaskočila kluzká vozovka a tak Láďa Křeček nakonec děkoval ochotným divákům, kteří jeho vůz pomohli vyprostit z příkopu a vrátit zpět na trať. I tento výlet se nakonec podepsal na jeho osmém místě v celkovém pořadí.


Pátí vyjeli na první RZ představitelé dravého mládí Karel Trojan ml. – Dan Vodička. Posádka sice mladá, ale již zkušená dnes sedlala vůz Toyota Celica GT- Four. Vůz šlapal dobře až do začátku poslední RZ na Strahově, kdy očividně zpomalil a jen tak tak viděla posádka cíl soutěže. Celkově se Trojan s Vodičkou umístili na šestém místě.


Do své poslední soutěže v barvách týmu Škoda motorsport odstartovali sčíslem 7. Jaroslav Starý s Miroslavem Šlamborou. Jezdili rychle a bez větších chyb což jim v konečném součtu vyneslo 4. místo.


A nyní již stupně vítězů: třetí místo tedy již rozluštěno – Dolák a Kočí se silným vozem byli typováni do role favorita již před soutěží. Jen málokdo však předpokládal, že vtak silné konkurenci áčkových čtyřkolek a kitových dvoukolek obsadídruhou příčku Václav Pechml. – Martin Huml s enkovým Subaru Impreza. Tato posádka se představila na našich soutěžích poprvé tento rok na Šumavě, tedy na počátečním podniku mistrovství a již od počátku dokazovala, že se s ní musí počítat. Jméno Pech však není v automobilovém sportu zdalekanové, vždyť Ing. Václav Pech patří k naší rallycrosové špičce a i mladý Václav má s touto automobilovou disciplínou bohaté zkušenosti.


Všem čistokrevným soutěžákům však doslova vypálila rybník posádka Pavel Koutný – Chantall Poulain. Se svým rellycrosovým vozem předváděl Pavel Koutný velmi razantní a přitom efektní styl jízdy, který mu sice trochu překvapivě, ale bezesporu zaslouženě vynesl zlatý věnec.


A co říci závěrem? Snad jen popřát nám fanouškům i jezdcům kvalitní vozy pro nadcházející sezónu a spoustu atraktivních zážitků z tohoto nebesky krásného, ale zároveň ďábelsky náročného sportu.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost navštívilo přes padesát tisíc návštěvníků

LEGENDY 2019: Automobilovou slavnost...

Součtová návštěvnost akce během celého víkendu dosáhla počtu 51.000 Obrovský zájem o historii amerického automobilového průmyslu Poděkování všem vystavovatelům, donátorům a majitelům...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019 Ve znamení oslav a unikátních vozů

LEGENDY 2019 Ve znamení oslav a...

Automobilová slavnost opět v celém areálu Výstaviště Praha v Holešovicích Termín konání: 17. – 19. května 2019 Významná jubilea připomenou mimo jiné značky Bugatti, Citroën a Subaru...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Značka Emil Frey Select se stala oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu SK Slavia Praha

Značka Emil Frey Select se stala...

Nedávno zrozená značka Emil Frey Select a legendární fotbalový klub SK Slavia Praha uzavřely dohodu o spolupráci. Vkladem firmy Emil Frey je zapůjčení 23 vozů z programu Emil Frey Select, které...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...