Značka Polestar představuje svůj první vůz, Polestar 1, a zároveň i svůj cíl stát se novou značkou zaměřenou na vysoce výkonná elektrická vozidla

Společnost Polestar potvrdila své plány, v nichž figurují první tři modely značky, nová speciální výrobna v Číně a zákaznicky orientovaný způsob prodeje, které v segmentu vysoce výkonných vozidel vytvoří nový průmyslový standard.

Mimoto společnost Polestar odhalila svůj první model – Polestar 1 – s výkonem 600 koní

– který začne sjíždět z výrobní linky v polovině roku 2019. Technologie a produktová nabídka společnosti Polestar těží ze synergie a ekonomických výhod vyplývajících ze spojení se skupinou Volvo Car Group, jež pomáhá společnosti Polestar urychlit designové, vývojové a výrobní procesy na zlomek času, který by jimi strávila každá jiná nově vzniklá automobilka.

Výkonný ředitel společnosti Polestar Thomas Ingenlath uvedl:

„Polestar 1 je vůbec prvním vozem, který na kapotě ponese znak Polestar. Jedná se o nádherné GT nabité úžasnými technologiemi, které představuje pro naši novou značku skvělý start. Všechny budoucí vozy Polestar budou vybaveny plně elektrickým pohonem, což absolutně odpovídá vizi značky, která se chce stát samostatnou automobilkou zaměřenou na vysoce výkonné elektrické automobily.“

Model Polestar 1 současně poslouží jako základ, na němž budou stavět budoucí modely značky Polestar

Polestar 1 je dvoudveřové grand tourer kupé se dvěma sedadly vpředu a dalšími dvěma vzadu, které je vybaveno vysoce výkonným hybridním agregátem. Elektrický vůz s podporou vnitřního spalovacího motoru nabízí v čistě elektrickém režimu dojezd 150 kilometrů, což je nejdelší vzdálenost, kterou mohou současné na trhu dostupné hybridní vozy na čistě elektrický pohon ujet. Oproti tomu výkon 600 koní a max. točivý moment 1 000 Nm nový model jasně řadí do segmentu vysoce výkonných vozů.

Ačkoli je model Polestar 1 postaven na základě modulární platformy SPA, z padesáti procent se jedná o nový vůz vyrobený na zakázku konstruktéry společnosti Polestar. Ve snaze posílit jeho dynamickou jízdní charakteristiku byl model Polestar 1 vybaven celou řadou nových technologií, jejichž cílem je poskytnout řidiči intenzivní jízdní zážitek. Polestar 1 je prvním vozem na světě vybaveným zcela novým průběžně regulovaným elektronickým odpružením (CESi) Öhlins integrovaným ve vyspělém podvozku, které představuje to nejlepší ve své třídě. Karbonová karoserie přispívá ke snížení hmotnosti vozu, přičemž současně zvyšuje jeho torzní tuhost o 45 % a snižuje jeho těžiště. Mimoto je model Polestar 1 vybaven dvojitým elektrickým pohonem zadní nápravy pro lepší řízení distribuce točivého momentu. Díky tomu získá řidič podporu v podobě precizní akcelerace každého z kol, které mu pomůže zajistit maximální přilnavost kol k povrchu vozovky a udržet rychlost při zatáčení.

Model Polestar 1 bude vyráběn

– ve speciálním moderním produkčním centru v čínském Čcheng-tu, které je v současné době ve výstavbě a jehož dokončení je plánováno na polovinu roku 2018.

Značka Polestar zároveň odstoupí od tradičního modelu vlastnictví vozu

Její automobily budou stoprocentně objednávány přes internet na základě dvouletého nebo tříletého předplatného. Kromě nulové zálohy a získání předplacených all-inclusive služeb budou mezi výhody tohoto způsobu vlastnictví vozu patřit také služby, jako jsou převzetí vozu do servisu a jeho následné odevzdání na předem stanovené místo nebo možnost pronajmout si náhradní vozidlo z nabídky značek Volvo a Polestar. To vše bude zahrnuto v jednom měsíčním poplatku.

Paušální platby za využívání vozu a souvisejících služeb zákazníkům přinesou nekomplikovaný uživatelský zážitek

To vše usnadní technologie, na jejímž základě bude možné využít

– chytrý telefon jako digitální klíč. Jedná se o technologii, která umožní majiteli sdílet virtuální klíč od vozu s třetí stranou, jež zároveň získá přístup k celé škále online funkcí. Výše popsané osobní asistenční služby umožní zákazníkům soustředit se výhradně na potěšení z jízdy a neřešit starosti spojené s vlastnictvím vozu.

Všechny budoucí modely značky Polestar budou dostupné s plně elektrickým pohonem

Produkce modelu Polestar 2 bude zahájena koncem roku 2019, přičemž se bude jednat o první elektrický vůz čerpající energii z akumulátoru (BEV) společnosti Volvo Car Group. Půjde o středně velký vůz BEV, který bude konkurovat modelům, jako je Tesla 3, a postupně nabude na větším výrobním objemu než model Polestar 1. Počáteční fáze výroby produktů Polestar bude završena příchodem většího modelu BEV v provedení SUV, Polestar 3, který se stane moderním ztělesněním elektrického výkonu a jízdní dynamiky.

Objednávání a konfigurace vozů Polestar budou probíhat online prostřednictvím aplikace Polestar nebo webového portálu

Společnost Polestar nicméně chápe, že zákazníci budou stále vyžadovat fyzický kontakt se zástupci značky, a proto po celém světě otevře síť autosalonů Polestar Space. V nich budou mít potenciální zákazníci automobilky Polestar možnost seznámit se s produkty i se značkou jako takovou. Autosalony Polestar Space budou samostatnými jednotkami a nebudou integrovány do showroomů autorizovaných dealerů Volvo.

Objednávkový systém pro nový model Polestar 1 se otevřel dnes  17. října 2017, aby si společnost okamžitě ověřila zájem potenciálních zájemců o vůz.

Redakční poznámka:

Automobilka Volvo Cars v rámci mateřského koncernu Zhejiang Geely Holding uzavřela spojenectví již se dvěma investičními společnostmi. Tato spojenectví jí přinesla kapitál 5 miliard čínských jüanů (640 milionů eur) vyhrazený na podporu vývoje produktů Polestar.

Značka Polestar i nadále zůstává dceřinou společností automobilky Volvo Car Group a bude plně sloučena se skupinou.

Podle současných očekávání by mělo být více než 40 % globálně prodávaných vozů do 20 let elektrických.

Značka Polestar

Polestar je výkonnostní značkou společnosti Volvo Car Group. Značka Polestar se současně stane novou samostatnou společností zaměřenou na výrobu vysoce výkonných elektrických vozů s portfoliem zakázkových vozů Polestar. Společnost Polestar však bude i nadále těžit z určité technologické a konstruktérské synergie s automobilkou Volvo Cars a spojení se značkou Volvo pro ni bude znamenat významný přínos také z ekonomického hlediska. Na základě zmíněné synergie bude možné navrhovat, vyvíjet a vyrábět vysoce výkonné elektrifikované automobily, které budou slavit úspěchy po celém světě.

Dnes se pod značkou Polestar vyrábějí modely S60 a V60 Polestar disponující výkonem 367 koní, které se mohou oproti svým standardním variantám pochlubit více než 250 různými zlepšeními. Polestar mimoto nabízí v sadách nebo jednotlivě díly určené ke zvýšení výkonu a software pro optimalizaci výkonu pro stávající modely Volvo.

 

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra již dnes v úterý 24.října v Praze a ve čtvrtek a pátek 26. a 27.října v Brně

Nové Volvo XC40: Výjimečná premiéra...

Pracovníci Volva se těší na vaši návštěvu v Praze a Brně!!!      Volvo XC40 je malé SUV plné velkých inovací Zaujme expresivním designem, důmyslně řešeným úložným prostorem a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Rroadshow s novým modelem Volvo XC60 proběhne  na dvoudenních akcích ve dnech od 25. srpna do 3.září v 5 městech: Zlín, Ostrava, Brno, Praha Velká Chuchle a Hradec Králové

Rroadshow s novým modelem Volvo XC60...

Připravte se na skandinávskou dokonalost! Volvo Car Czech Republic připravilo pro své klienty a fandy značky – atraktivní závěr prázdnin: koncem srpna vyrazí nové Volvo XC60 napříč...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém šampionátu WTCC, úspěchy však slaví i V60 Polestar v českých závodech!

Volvo S60 Polestar vítězí ve světovém...

Mistrovství světa cestovních automobilů WTCC patří k nejprestižnějším motoristickým podnikům a závodní speciály S60 Polestar tam nelze přehlédnout. (na fotografii Andrej Procházka a Volvo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

VIDEO – Volvo XC60 – Ženeva 2017

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky VOLVO přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Volvo Cars, prémiová automobilka, včera na Ženevském autosalonu odhalila dlouho očekávané nové luxusní SUV Volvo XC60

Společnost Volvo Cars, prémiová...

Nově představený model nahradí původní vysoce úspěšné Volvo XC60, které se po devíti letech svého uvedení na trh stalo v Evropě nejlépe prodávaným středně velkým prémiovým SUV,...