Závodní tahače v Mostu 25.srpna

O víkendu se na autodromu v Mostě očekává další skvělá podívaná. Na autodrom k nám opět po roce zavítají truckové speciály a můžeme se těšit i na naše piloty Vršeckého a Doláka.

Na čele evropského šampionátu trucků je prozatím Švýcar Bösiger, který s roudnickou Buggyrou nasbíral 249 bodů a na druhého Albaceteho získal náskok 33 bodů.

Závodní tahače v Mostu 25.srpna
Závodní tahače v Mostu 25.srpna
Závodní tahače v Mostu 25.srpna
Závodní tahače v Mostu 25.srpna

Ovšem Španel Albacete má mosteckou trať velmi oblíbenou a nerad na ní prohrává, boje o čelo tak budou jistě zajímavé. Na potrápení Albaceteho však má spadeno i český pilot Vršecký, kterému s druhou Buggyrou patří třetí místo v šampionátu.

Gerd Koerber na MANu funguje na bramborovém postu a v Mostě bude usilovat o jeho vylepšení.

Šesté evropské místo zatím patří navrátilci mezi mistry volantu – Rakušanu Egonu Allgäuerovi s dalším MANem, kterých bude v Mostě k vidění hned 10. S jedním z nich vyrazí i domácí mostecký pilot Michal Dolák, který truck zdědil po Adamu Lackovi. Truck, po nesnázích s převodovkou a motorem je opět připraven a za podpory jabloneckých truckerů Moskala a Kakrdy se těšíme na nějaké další evropské body.

Frankie Vojtíšek zatím nemůže ze zdravotních důvodů startovat, ovšem do jeho trucku Renault Premium se usadí velmi dobrý Angličan Ross Garett, kterého mostečtí diváci znají z jeho úcinkovaní na značce Foden. Druhý stájový vůz zabojuje s Markusem Altenstrasserem, který jeden čas startoval s prototypy Sports Car Challenge, které o víkendu také uvidíme.

Mezi favority zařadíme Albaceteho, Vršeckého, Bösigera, ale také Němce Hahna s Mercedesem a duo Koerber-Allgäuer na Manech. Překvapit však mohou i ostatní, protože sezóna FIA Truck Racing Cupu má zatím velmi vyrovnaný průběh a zejména výkony nováčka Bellocka na MANu dávají šanci na překvapení. My budeme fandit českým barvám, stájím Buggyra, Frankie Vojtíškovi a Michalu Dolákovi.

Pořadí FIA Truck Racing Cup před Mostem:

 • Bösiger (CH) – Buggyra Freightliner – 249
 • Albacete (ESP) – MAN – 216
 • Vršecký (CZ) – Buggyra Freightliner – 197
 • Koerber (D) – MAN – 151
 • Hahn (D) – Mercedes Benz – 142
 • Allgäuer (A) – MAN – 101
 • Oliver (GB) – MAN – 69
 • Bellock (F) – MAN – 59
 • Levett (GB) – MAN – 44
 • Vojtíšek (CZ) – Renault Premium – 43
 • J.Rodriguez (PORT) – MAN – 19
 • Martin (ESP) – Renault Premium – 14
 • Adua (F) – MAN – 13
 • Echeverria (ESP) MAN – 13
 • ..
 • Dolák (CZ) – MAN – 7

Společnost budou v Mostě dělat truckům, stejně jako vloni, prototypy a vozy kategorie GT ve Sports Car Challenge, ČP Škoda Octávia Cup a BMW 1 Challenge. První ostrý závod tahačů začíná ve 13,45 sobotního času.

Vláďa Rožánek

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nová Honda Civic i-DTEC diesel se dostává na český trh!

Nová Honda Civic i-DTEC diesel se...

Prodej Civicu s dieselovou motorizací je podpořen akčním bonusem pro první zákazníky ve výši 20 000,- Kč a zvýhodněnou sadou příslušenství. Zaváděcí akční nabídka platí od 9.2.2018...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot Rifter

Nový Peugeot Rifter

Je to více než nové jméno, je to cesta vedoucí k cíli! Nový Peugeot Rifter si zachovává výrazný a reprezentativní vzhled nejnovějších modelů značky. Nabízí velmi inovativní tvar karoserie...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Na Prvního máje autodrom přivítá místo alegorických vozů flotilu trabantů

Na Prvního máje autodrom přivítá...

První květnový den navážou na diváckém svahu mosteckém autodromu na premiérové setkání z loňského roku majitelé, přátele a fanoušci legendárního východoněmeckého vozu Trabant. I když...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

 

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Volkswagen Polo R-Line osloví sportovně laděné zákazníky

Nový Volkswagen Polo R-Line osloví...

Nové Polo R-Line přichází s vytříbeným sportovním stylem Čtyři zážehové motory a jeden vznětový s výkony 55 – 110 kW Ceny bohatě vybavených modelů začínají již od 407 900 Kč...