Volkswagen Maratonskému víkendu 2018 bude patřit první květnová sobota a neděle

  • ročník nejprestižnějšího vytrvalostního běhu v ČR
  • V pražských ulicích poběží 10 600 maratonců z celého světa
  • Volkswagen T-Roc se představí jako vytrvalec do města

Letošní Volkswagen Maratonský víkend se uskuteční ve dnech 5. až 6. května 2018. Prestižní sportovní a společenská akce patří mezi nejkrásnější maratonské běhy na světě a diváci se mohou opět těšit na světovou elitu ve vytrvalostním běhu a bohatý doprovodný program. Již čtyřiadvacátý ročník vyvrcholí hlavním nedělním závodem Volkswagen Maraton Praha, jenž je součástí běžecké ligy RunCzech, podporované značkou Volkswagen. Na start nedělního maratonu se postaví 10 600 běžců z celého světa. Jejich běžecké výkony bude sledovat časomíra, kterou poveze nový Volkswagen T-Roc, automobilový vytrvalec do nejen města.

„Volkswagen pokračuje ve své dlouhodobé podpoře běžeckého sportu v České republice a již v první květnovou neděli odstartuje tradiční Volkswagen Maraton Praha, jenž je od roku 2010 nejrychlejším květnovým maratonem všech dob,“ říká Jiří Jantač, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Pohybu pro širokou veřejnost však bude v Praze patřit celý Volkswagen Maratonský víkend s atraktivním programem pro všechny věkové kategorie, který začne již v sobotu. Za tým značky Volkswagen se na start Volkswagen Maratonu Praha 2018 postaví nový Volkswagen T-Roc, který má vytrvalost v krvi, stejně jako všechny naše modely.“

Volkswagen T-Roc poveze oficiální časomíru Volkswagen Maratonu Praha 2018.

Volkswagen Maratonský víkend, na který je přihlášeno 10 600 nejlepších vytrvalostních běžců z celého světa, je tradičně největší běžeckou akcí v České republice. Účastníci hlavního závodu běžeckého víkendu, Volkswagen Maraton Praha, vyběhnou na maratonskou trať, vedoucí malebnými pražskými uličkami a po břehu Vltavy, v neděli 6. května 2018 v 9 hodin na Staroměstském náměstí. Cílem je opět Staroměstské náměstí, kde nejlepší vytrvalci protnou cílovou pásku nedlouho po jedenácté hodině.

Pro účastníky je připraveno prvotřídní zázemí a skvělý servis, který dokládá prestižní zlatá známka IAAF. Volkswagen Maraton Praha je od roku 2010 nejrychlejším květnovým maratonem všech dob. Tehdy stanovil rekord závodu keňský běžec Eliud Kiptanui časem 2:05:39 h. Mezi ženami drží rekord závodu od loňského roku Keňanka Valary Jemeli Aiyabeiová, která uběhla více než 42 km za 2:21:57 h.

Volkswagen Maratonský víkend 2018 má na programu nejen hlavní maratonský závod, ale i celou řadu dalších běhů. Již v sobotu 5. května 2018 od 15 h čeká ve Stromovce rodiče a děti dm rodinný minimaraton s délkou 3 nebo 5 km a o dvě hodiny dříve se majitelé čtyřnohých mazlíčků vydají tamtéž na „Procházku se psy“ o délce 4,5 km.

Od čtvrtka do soboty se bude na Výstavišti Holešovice konat Sport Expo, největší sportovní veletrh v České republice, na němž bude více než 120 vystavovatelů prezentovat široký sortiment od běžeckého vybavení až po zdravou stravu, prevenci a regeneraci. Stejně jako každý rok dodá i letos sportovní akci kulturní rozměr atraktivní doprovodný program, který zahrnuje mimo jiné Maraton Music Festival, nedílná součást všech závodů RunCzech, Maratonský koncert – Pražské jaro a Pasta Party s nabídkou nejlepších těstovin a ostatních zdravých pochoutek.

Volkswagen podporuje pořadatele celé akce mimo jiné svými osobními a užitkovými vozy. V čele květnového Volkswagen Maratonu Praha pojede dvojice kompaktních crossoverů Volkswagen T-Roc, jimž bude svěřena prestižní funkce automobilů vezoucích oficiální časomíru závodu. Organizátoři budou mít k dispozici také modernizované kompaktní MPV Golf Sportsvan, velmi oblíbené kompaktní SUV Tiguan, včetně prodloužené verze Tiguan Allspace, šestiválcové pick-upy Amarok, nové Polo, prostorný Touran a v neposlední řadě pořadatelům velmi pomohou i užitkové vozy Volkswagen Crafter.

Dokonalé zázemí k odpočinku i zábavě poskytne všem návštěvníkům a fanouškům Volkswagen Maratonského víkendu 2018 Expo stánek Volkswagen s hlavní hvězdou, modelem T-Roc. Děti i dospělí se mohou zúčastnit nejrůznějších soutěží a zábavních i sportovních aktivit.

Volkswagen Maratonský víkend 2018 je významnou sportovní a společenskou událostí s bohatým doprovodným programem pro malé i velké.

Po Volkswagen Maratonském víkendu bude série běžeckých závodů RunCzech, podporovaná značkou Volkswagen, pokračovat čtyřmi půlmaratony: Mattoni 1/2Maraton v Karlových Varech (19. května 2018), Českých Budějovicích (2. června 2018), Olomouci (23. června 2018) a Ústí nad Labem (15. září 2018). Další zastávkou v Praze bude O2 Pražská štafeta ve dnech 13. a 14. června a zářijový závod na 10 a 5 kilometrů Birell Grand Prix Praha, který se uskuteční 8. září 2018.

Volkswagen je již od roku 2003 titulárním partnerem společnosti Prague International Marathon, závodů RunCzech a jednoho z nejkrásnějších maratonských běhů na světě, Volkswagen Maratonu Praha. Běh patří mezi tři nejrozšířenější sporty v České republice a jeho popularita v posledních letech ještě více roste.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - AAA AUTO překonalo historický rekord, skupina loni prodala 83 000 aut

AAA AUTO překonalo historický rekord,...

V Česku si lidé z „Áček“ odvezli téměř 50 000 vozů, nejpopulárnější byly Octavie Po jedenácti letech padl v síti AAA AUTO prodejní rekord – v roce 2018 skupina AURES Holdings, kam...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Adam Ondra převzal klíčky od vozu California Ocean

Adam Ondra převzal klíčky od vozu...

Volkswagen Užitkové vozy navázal spolupráci s jedním z nejlepších lezců na světě  Ondra ujede s vozem California Ocean 60 000 kilometrů ročně Legendární California je nejúspěšnější...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Projekt Lyžování dětem oslovuje stále více mladých sportovců

Projekt Lyžování dětem oslovuje stále...

Volkswagen Užitkové vozy pokračuje již čtvrtým rokem v podpoře úspěšného projektu Lyžování dětem Bilance 3. ročníku: 22 soutěží, 9019 startujících, 14 000 diváků Lyžování dětem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen Užitkové vozy otvírá nové centrum pro měření emisí

Volkswagen Užitkové vozy otvírá nové...

Do nového zařízení v areálu hannoverského výrobního závodu bylo investováno šest milionů eur Dvě zkušební stanoviště pro testování vozidel podle nové metodiky WLTP 15 zaměstnanců bude...