Společnost Ford Motor Company představuje na autosalonu 2018 North American International Auto Show (NAIAS) v Detroitu třetí generaci limitované série Mustangu Bullitt™*

Novinka připomíná padesáté výročí kultovního snímku „Bullittův případ“ se Stevem McQueenem v hlavní roli.

Další detroitskou premiérou značky Ford je nový Edge ST

– první SUV připravené oddělením Ford Performance.

Nový Ford Mustang Bullitt™

– bude zákazníkům v Severní Americe k dispozici od letošního léta. Poháněn je posíleným motorem 5.0 V8 o výkonu nejméně 354 kW (481 k) a točivém momentu  569 Nm. Díky němu dosahuje nový Mustang Bullitt™ nejvyšší rychlosti 262 km/h.

Na detroitský stánek Fordu dorazil i původní Mustang GT

– který ve filmu účinkoval po boku Steva McQueena. Ukončil tak čtyřicet let trvající dohady o tom, jaký byl jeho osud po natáčení.

Nový Ford Edge ST je první SUV zrozené pod taktovkou Ford Performance

– a zároveň první odhalená verze nového Edge, který dorazí v průběhu letošního roku do Evropy ve variantách Edge Vignale, ST-Line, Titanium a Trend s novými výkonnými vznětovými motory,** pokročilými asistenčními systémy a modernizovaným designem.

Ford Edge ST je určen severoamerickým zákazníkům

Vyznačuje se zdokonalenými jízdními vlastnostmi, novou osmistupňovou samočinnou převodovkou, nejvýkonnějším vidlicovým šestiválcem ve své kategorii a novými asistenčními technologiemi, jako je asistent vyhýbacího manévru, adaptivní tempomat s funkcí stop-and-go nebo adaptivní vedení v pruhu.

V Detroitu Ford představuje rovněž nový pick-up Ranger

– pro severoamerický trh se zážehovým motorem 2.3 EcoBoost, 10stupňovou samočinnou převodovkou a předkolizním asistentem s detekcí chodců.

Speciální edice Mustang Bullitt™

Nový Mustang Bullitt™ je osazen manuální převodovkou. Hlavice řadící páky v podobě bílé kulečníkové koule je poctou originálu. Sériově dodávaný sportovní výfuk s aktivní klapkou uděluje vozu nezaměnitelný zvukový projev. Součástí standardní výbavy je rovněž 12palcový digitální LCD přístrojový štít. Funkčně je totožný s panelem, který se montuje do modernizovaného Mustangu modelového roku 2018. Má však speciální uvítací obrazovku „Bullitt™“ v zeleném odstínu s motivem vozu namísto koně.

Šéfdesignér Mustangu Darrell Behmer řekl:

„Nový Bullitt™ je nenuceně cool, stejně jako byl Steve McQueen. Pro mě, jako pro designéra, se jedná o nejoblíbenější Mustang – zbavený pruhů, spoilerů a emblémů. Nepotřebuje nic křičet do světa, je prostě cool.“

Nabídka laků karoserie je omezena

– na černou Shadow Black a klasickou tmavě zelenou Dark Highland Green, kterou nosil filmový vůz. K dalším detailům odkazujícím na slavného předchůdce patří chromované prvky okolo masky a předních oken, stejně jako 19palcová kola z lehké slitiny v klasickém designu „Torque thrust“. Vůz nemá žádná loga ani emblémy. Jedinou výjimku představuje kruhové logo Bullitt™ uprostřed zádi.

Originál

Při natáčení filmu „Bullittův případ“, který měl v amerických kinech premiéru 17. října 1968, se používaly dva identické Mustangy GT fastback. Poté se jejich cesty rozešly. Vůz, se kterým ve filmu jezdil McQueen, prodala společnost Warner Bros. soukromému zájemci, zatímco ten druhý, jenž se používal v kaskadérských scénách, zamířil na vrakoviště. Kaskadérský vůz se začátkem roku 2017 náhle vynořil na Kalifornském poloostrově, ale druhý se zdál být navždy ztracen. Až dosud.

Sean Kiernan zdědil „hvězdný“ Mustang v roce 2014

– od svého otce Roberta, který ho koupil v roce 1974. Sean pak kontaktoval Ford, aby naplnil dlouholetý sen celé rodiny. Výsledkem spolupráce obou stran je odhalení filmového Mustangu po boku nového Mustangu Bullitt™ na detroitském autosalonu.

První SUV Ford Performance

Nový Ford Edge ST se pyšní nejvýkonnějším vidlicovým šestiválcem ve své kategorii

Jedná se o speciálně naladěnou jednotku 2.7 EcoBoost, přeplňovanou dvěma turbodmychadly. V této aplikaci dosahuje nejvyššího výkonu 250 kW a točivého momentu 515 Nm. Motoru sekunduje osmistupňová samočinná převodovka a sportovní podvozek. Po aktivaci sportovního režimu se řidiči Fordu Edge ST dočkají ostřejší odezvy na sešlápnutí plynu, agresivnější strategie řazení a výraznějšího zvukového projevu.

Zvenku se nový Ford Edge ST

– odlišuje specifickou podobou předních i zadních partií včetně mřížky masky a dvou koncovek výfuku. Na přání jsou k dispozici speciální kola o průměru 21 palců. V interiéru lze nalézt přepracovanou středovou konzolou a nový otočný volič samočinné převodovky, který má menší prostorové nároky a ponechává volný přístup k přihrádce na bezdrátové dobíjení chytrých telefonů.

Nový Ford Edge se bude ve Spojených státech

– sériově dodávat se širší paletou asistenčních technologií než kterékoliv jiné SUV střední velikosti. Budou mezi nimi i následující systémy, které se u Fordu nebo v daném segmentu objevují vůbec poprvé:

Brzdění po srážce: Zmírňuje následky potenciální sekundární kolize automatickým brzděním po prvním nárazu
Asistent vyhýbacího manévru: Pomocí radaru pátrá po pomalu jedoucích nebo stojících vozidlech a v případě hrozící srážky pomůže řidiči provést vyhýbací manévr impulsem do řízení
Adaptivní tempomat s funkcí Stop-and-Go a adaptivní vedení v pruhu: Samočinně udržuje bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozu až do zastavení a zároveň pomáhá udržovat vůz uprostřed jízdního pruhu
K dalším prvkům výbavy patří přední a zadní kamery se snímacím úhlem 180°, zdokonalený aktivní parkovací asistent nebo prémiový audiosystém B&O PLAY™ s 12 reproduktory.

Ranger pro Ameriku

Nová verze Fordu Ranger, nejprodávanějšího pick-upu v Evropě, vznikla speciálně pro Spojené státy. Liší se vzhledem (LED předními světlomety i koncovými svítilnami) a má i řadu vyspělých technologií včetně automatického brzdění, hlídání mrtvých úhlů, předkolizního asistentu s detekcí chodců nebo adaptivního tempomatu. V nabídce bude také terénní sada FX4 tvořená ochranou spodních partií, podvozkem naladěným pro jízdu v terénu a speciálními pneumatikami. Americký Ranger bude poháněn motorem 2.3 EcoBoost kombinovaným s 10stupňovou samočinnou převodovkou.

O eventuálním zahájení prodeje zmíněných novinek na českém trhu vás budeme informovat později.

* BULLITT i veškeré související postavy a prvky jsou dušením vlastnictvím Warner Bros Entertainment Inc. (s17)

** Homologované hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 budou zveřejněny později

Ford Motor Company je společnost s celosvětovou působností

Ústředí má v Dearbornu v americkém státě Michigan. Zabývá se výrobou automobilů a individuální mobilitou v širším smyslu. Po celém světě má 62 výrobních závodů a zaměstnává přibližně 203 000 lidí. Její hlavní náplní je navrhování, výroba, prodej a údržba osobních i užitkových vozů značek Ford a Lincoln. V zájmu rozšiřování svého obchodního modelu Ford nicméně aktivně vyhledává nové příležitosti. Proto investuje do oblastí elektrifikace, autonomní jízdy a mobility. Prostřednictvím společnosti Ford Motor Credit Company zároveň Ford poskytuje finanční služby.

Další informace o produktech, službách a aktivitách Fordu na: 

www.corporate.ford.com

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SKUPINA AUTO PALACE PRODALA V ROCE 2018 V ČR PŘES 12 500 VOZŮ

SKUPINA AUTO PALACE PRODALA V ROCE 2018 V...

Obrat dealerské skupiny ve výši 5,76 mld. Kč byl částečně ovlivněn celkovou situací na trhu v ČR v druhé polovině roku Celkový prodej 9 307 nových vozů za všechny značky skupiny v ČR...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Continental je Dodavatelem pro Auto roku 2019: Ford Focus je nabitý výrobky z českých závodů

Společnost Continental je Dodavatelem pro...

Společnost Continental se stala Dodavatelem pro Auto roku 2019 Vůz disponuje řadou výrobků z několika českých závodů Continental, tyto komponenty zajišťují pohodlí a bezpečnost cestujících...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Martin Prokop skvěle šestý na Dakaru 2019 – historicky nejúspěšnější český pilot v kategorii osobních automobilů. Ouředníček pojistil výborné 17. místo.

Martin Prokop skvěle šestý na Dakaru...

Extrémní 41. ročník Dakaru je u konce. Martin Prokop navigovaný Janem Tománkem stanovil fantastickým šestým místem v celkové klasifikaci kategorie automobilů nový český rekord a vylepšil si...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Prokop se na Dakaru posouvá na skvělé šesté místo celkové klasifikace a k tomu přidává nevídané gesto fair-play.

Prokop se na Dakaru posouvá na skvělé...

Drama 41. ročníku letos skutečně extrémního Dakaru se stupňuje s každou další etapou. Martin Prokop závodící s těžce pohmožděným zápěstím dnes na více než 300 měřených kilometrech...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Brufen a adrenalin – Prokopův recept na sedmé místo v etapě i v celkovém pořadí dvě etapy před koncem Dakaru.

Brufen a adrenalin – Prokopův recept na...

Po pondělní havárii spojené s těžce pohmožděným zápěstím bylo otazníkem, zda a jak bude moci Martin Prokop pokračovat v cestě za obhajobou, nebo vylepšením sedmého místa z celkového...