Společensko-hospodářský přínos automobilky Kia v Evropě

Nová zpráva zveřejněná přední evropskou ekonomickou poradenskou agenturou London Economics potvrdila výrazný přínos společnosti Kia Motors Europe v rámci celého evropského hospodářství.

Nová studie s názvem

– The economic and societal benefits deriving from the presence of Kia in Europe (Hospodářské a společenské přínosy vyplývající z evropských aktivit automobilky Kia) shrnuje, že na působení této značky v Evropě je navázáno 184 386 přímých a nepřímých pracovních míst včetně dodavatelského řetězce, prodejních zastoupení a distribuce vozů Kia.

Zpráva vyzdvihuje

– že v roce 2016 tato automobilka odvedla evropským zemím na daních úhrnem 1,2 mld. eur (včetně celních poplatků, daní z prodeje a daní z příjmu), čímž opět podpořila ekonomiku celého regionu. Uvedená suma vzrostla bezmála o 39 % oproti roku 2013, kdy Kia v Evropě odvedla na daních úhrnem 865 mil. eur.

Podle studie London Economics produkuje Kia

– v rámci evropského hospodářství výkony o celkovém objemu 7,6 mld. eur. Tento údaj se odvíjí od ‘hrubé přidané hodnoty’ (GVA) evropských provozů Kia se zohledněním míry přispění daného ekonomického subjektu k HDP země (zahrnuje hodnotu zboží a služeb vyprodukovaných společností po odečtení vstupních nákladů).

Výrobní závod Kia ve Slovenské Žilině

– přímo zaměstnává přes 3800 pracovníků na plný úvazek. Evropský výrobní závod Kia v loňském roce odebral zboží a služby o objemu 5,2 mld. eur – z toho 3,8 mld. eur (73 procent) přímo od evropských dodavatelů. V roce 2017 Kia do tohoto závodu průběžně investuje 130 mil. eur v rámci přípravy výrobní linky pro nové modely.

Komentuje Michael Cole, COO společnosti Kia Motors Europe:

„Kia v Evropě investovala již mnoho miliard, z čehož těží naši zákazníci, zaměstnanci i komunity obyvatel napříč celým kontinentem. Studie vyzdvihuje celkový dosah našeho příspěvku v rámci evropského hospodářství. Naše zasazení v oblasti vývoje a výroby je zárukou toho, že uvedené přínosy v budoucnu ještě porostou.“

V průběhu roku 2016 prodala Kia v zemích EU celkem 435 316 vozidel

– což představuje nárůst o 12,7 % oproti roku 2015, resp. tržní podíl na úrovni 2,9 %. Během prvního pololetí roku 2017 prodala Kia v Evropě 251 472 vozidel, čímž dosáhla meziročního růstu na úrovni 9,5 % – přičemž úhrnný tržní podíl automobilů Kia povyrostl na 3,0 %.

Více na:

www.kia.cz

# # #

KIA MOTORS CZECH

– je výhradním dovozcem automobilů značky Kia do České republiky, ve které působí od dubna roku 1994. Za dobu své existence prodala Kia na českém trhu více než 95 000 vozů.  Aktuálně prodává na 12 modelových řad z čehož 5 s alternativním pohonem (EV, HEV, PHEV). Kia má v České republice 62 autorizovaných prodejních a servisních míst a patří jí 7. místo na trhu. Úzce spolupracuje s Nadací Naše dítě, jejíž aktivity v roce 2014 rozšířila o projekt dárcovské samolepky „Já a Kia pomáháme dětem“, v hodnotě 50 korun za každý nově prodaný vůz. Od zahájení spolupráce v roce 2009 věnovala společnost KIA MOTORS CZECH Nadaci Naše dítě částku převyšující 1,5 milionu korun a podpořila více než 50 projektů na pomoc znevýhodněným dětem. Více informací o společnosti KIA MOTORS CZECH naleznete na stránkách www.kia.cz.

Kia Motors Corporation

– výrobce celosvětově kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem, byla založena v roce 1944 a je nejstarší korejskou automobilkou. Kia vyrábí ročně více než 3 milionu automobilů v 14 výrobních a montážních závodech v 5 zemích světa. Ty jsou následně prodávány prostřednictvím sítě distributorů a dealerů ve 180 zemích celého světa. Kia celosvětově zaměstnává okolo 49 000 zaměstnanců a vykazuje roční obrat téměř 45 miliard USD. Je hlavním partnerem tenisového grandslamového turnaje Australian Open a také oficiálním automobilovým partnerem fotbalové organizace FIFA – řídící orgán FIFA World CupTM.

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Související články

VIDEO – Kia Cee’d, Kia...

S generálním ředitelem KIA MOTROS ČR, panem Arnoštem Barnem, jsme mluvili o novinkách automobilky KIA.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová technicky vyspělejší Kia Ceed odhalena

Nová technicky vyspělejší Kia Ceed...

Kompaktní hatchback značky Kia s novým sportovnějším designem Pokrokové technologie na podporu pohodlí, funkčnosti a bezpečnosti První model Kia, který nabídne technologii sledování vozidla v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hattrick pro značku Kia na iF Design Awards 2018

Hattrick pro značku Kia na iF Design...

Ocenění ‘iF design’ pro nový Kia Stinger, Stonic a Picanto Ziskem nejnovějších trofejí se celkový počet ocenění automobilky Kia v soutěži iF Design Awards vyšplhal na 15 O udělení...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai jako první nabídne kompaktní SUV s elektrickým pohonem

Hyundai jako první nabídne kompaktní...

Hyundai Motor uvedením zcela nového modelu Kona Electric nabízí první kompaktní SUV s elektrickým pohonem Nový model kombinuje dva nejdynamičtěji rostoucí automobilové trendy: SUV a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vyrobeno v Evropě: Kia poodhaluje novou generaci modelu Ceed

Vyrobeno v Evropě: Kia poodhaluje novou...

Na mezinárodním ženevském autosalonu 2018 se veřejnosti poprvé ukáže nová Kia Ceed. Pětidveřový hatchback a český bestseller Ceed se v Ženevě odhalí společně s další karosářskou...