ŠKODA představí na autosalonu Auto Shanghai 2019 svou vizi elektrické, moderní a trvale udržitelné budoucnosti v Číně

  • Studie ŠKODA VISION iV představuje další krok značky ŠKODA směrem k elektromobilitě v Číně
  • Elektrický jednostopý koncept KLEMENT představuje moderní dopravní prostředek pro čínské megapole
  • Čína je jediným světovým trhem, na kterém ŠKODA nabízí čtyři vozy SUV

ŠKODA chce navázat na úspěch na svém nejvýznamnějším trhu vstupem do elektromobility, která zaznamenává nárůst zejména v Číně. Studie ŠKODA VISION iV a jednostopý koncept KLEMENT, které se představí na autosalonu Auto Shanghai 2019 od 16. do 25. dubna, naznačují, jak si ŠKODA představuje elektrickou, moderní a trvale udržitelnou budoucnost na čínském trhu. Další potenciál k růstu má oblíbený segment vozů SUV. Čína je jediným trhem, na kterém ŠKODA nabízí čtyři různé vozy SUV. Jedná se o exkluzivní vůz ŠKODA KODIAQ GT, model ŠKODA KODIAQ a verze vozů ŠKODA KAROQ a ŠKODA KAMIQ. U příležitosti 60. výročí představení prvního vozu OCTAVIA z roku 1959 prezentuje ŠKODA legendární modelovou řadu na autosalonu Auto Shanghai.

ŠKODA opticky a technicky upravila studii VISION iV
speciálně pro čínský trh a vybavila ji elektromotorem na
zadní nápravě o výkonu 150 kW (204 k).

Na letošním autosalonu v Šanghaji se bude ŠKODA prezentovat jako značka s elektrickou, moderní a trvale udržitelnou budoucností. Studie VISION iV a koncept KLEMENT nabízejí zajímavý pohled do elektrické budoucnosti značky ŠKODA. Automobilka také představí svou kompletní nabídku vozů SUV – vozy ŠKODA KODIAQ GT, KODIAQ, KAROQ a KAMIQ.

Studie VISION iV nabízí konkrétní výhled na budoucí sériový elektromobil. V roce 2020 bude na evropském trhu uveden první čistě elektrický vůz značky ŠKODA na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB). Po jednání s partnerem SAIC VOLKSWAGEN v rámci společného podniku se již intenzivně pracuje i na uvedení vozu na čínský trh. Současně ŠKODA na čínském trhu poroste především díky nabídce vozů SUV.

ŠKODA VISION iV: Konkrétní vize elektromobility „made by ŠKODA“

Společnost ŠKODA AUTO opticky a technicky upravila studii VISION iV speciálně pro čínský trh a vybavila ji elektromotorem u zadní nápravy o výkonu 150 kW (204 k), který pohání zadní kola a nabízí bezemisní provoz. Maximální rychlost činí 160 km/h. Kompaktní lithium-iontová baterie má kapacitu 83 kWh a je umístěna v podlaze mezi nápravami. Maximální dojezd na jedno nabití činí až 500 km.

Kromě sportovních, aerodynamických a emocionálních linií nabízí studie také velkorysý prostor. Dalším charakteristickým znakem jsou například osvětlené skleněné prvky ve vertikálních lamelách masky chladiče nebo kamery namísto klasických zpětných zrcátek. Novými prvky v interiéru jsou uspořádání přístrojové desky a středové konzole v různých úrovních nebo obrazovka, která se zdánlivě vznáší. Inovativní technologie zlepšují bezpečnost a komfort. Počátek nové éry naznačuje i infotainment systém a digitální technologie. Chytré telefony jsou přímo zabudované v infotainment systému a fungují také jako digitální klíč k odemčení vozu.

KLEMENT představuje elektrickou, inovativní a moderní mikromobilitu

Společnost ŠKODA AUTO se konceptem KLEMENT vrací k zakladatelům automobilky Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi, do doby před 124 lety, kdy začala výrobou bicyklů úspěšná historie firmy. Současně představuje vizi, jak by mohla vypadat elektrická, inovativní a moderní mikromobilita v čínských velkoměstech. KLEMENT s motorem o výkonu 4 kW, integrovaným v náboji zadního kola, dosahuje maximální rychlosti 45 km/h. Ovládání akcelerace a brzd je integrováno v inovativních naklápěcích stupačkách. Ovládání je velice jednoduché. Hydraulická brzda vpředu s ABS a zabudované LED osvětlení se starají o bezpečnou jízdu.

Společnost ŠKODA AUTO se představením konceptu
KLEMENT vrací k zakladatelům automobilky Václavu
Laurinovi a Václavu Klementovi, do doby před 124 lety,
kdy začala výrobou bicyklů úspěšná historie firmy.
Současně představuje vizi, jak by mohla vypadat
elektrická, inovativní a moderní mikromobilita v čínských
velkoměstech.

Čtveřice vozů SUV nabízených v Číně – ŠKODA KODIAQ, KODIAQ GT, KAROQ a KAMIQ

Čína je jediným světovým trhem, na kterém ŠKODA nabízí hned čtyři vozy SUV. Kromě vozu ŠKODA KODIAQ, který je nabízen na přání v sedmimístné verzi, a ŠKODA KAROQ, který je o 50 mm delší než verze nabízená v Evropě, patří do čtveřice vozů také čínská verze vozu ŠKODA KAMIQ a model ŠKODA KODIAQ GT. Poslední dva zmiňované vozy byly vyvinuty speciálně pro čínský trh.

Vůz ŠKODA KODIAQ, který znamenal počátek SUV ofenzívy značky ŠKODA, byl prvním modelem, který ukázal současný designový jazyk. Jak je pro vozy ŠKODA typické, je pro něj charakteristický skvělý poměr ceny a užitné hodnoty, promyšlená funkčnost a velkorysý interiér s místem až pro sedm cestujících. Nabízí také zavazadlový prostor o objemu až 2 065 l. Jedná se tak o největší hodnotu ve své třídě. Obě verze vozu KODIAQ nabízí špičkové možnosti konektivity a ve vrcholné verzi s pohonem všech kol dosahují výkonu 162 kW (220 k).

Čína je jediným světovým trhem, na kterém ŠKODA
nabízí hned čtyři vozy SUV – ŠKODA KODIAQ, KODIAQ
GT, KAROQ a KAMIQ (zleva doprava).

ŠKODA KODIAQ GT je první SUV značky ŠKODA v karosářské verzi kupé. Vůz charakterizuje dynamický vzhled, moderní prvky konektivity a inovativní asistenční systémy. Je vlajkovou lodí a zároveň nositelem identity značky ŠKODA. Společně se sportovním a stylovým exteriérem i interiérem kombinuje vůz ŠKODA KODIAQ GT všestranné vlastnosti vozu SUV s elegantním designem karosářské verze kupé a chce tak oslovit lifestylově orientované zákazníky.

Čínská verze vozu ŠKODA KAROQ nabízí ještě větší komfort než jeho evropská varianta. V porovnání s vozem nabízeným v Evropě je o 50 mm delší a nabízí také o 50 mm větší rozvor. Nabízí také mnoho asistenčních systémů a v oblasti konektivity patří k nejlepším ve své třídě.

Základní SUV nabízené v Číně je vůz ŠKODA KAMIQ s motorem o výkonu 81 kW (110 k). Tento vůz nabízí moderní možnosti konektivity a je primárně určen mladým zákazníkům žijícím ve městech. Jednou z technologických novinek je hlasové ovládání na bázi umělé inteligence od společnosti iFLYTEK, která je jedním z předních asijských poskytovatelů technologií v oblasti rozpoznávání hlasu.

Legendární vůz ŠKODA OCTAVIA slaví šedesáté výročí

ŠKODA OCTAVIA slaví šedesáté výročí od počátku
výroby. V lednu 1959 byly v mladoboleslavském závodě
vyrobeny první kusy tohoto legendárního modelu.

ŠKODA OCTAVIA slaví šedesáté výročí od počátku výroby. V lednu 1959 byly v mladoboleslavském závodě vyrobeny první kusy tohoto legendárního modelu. Zvučné jméno OCTAVIA rozšířilo nabídku vozů značky ŠKODA poprvé před 60 lety. Není náhodou, že název modelu pochází z latinského slova „octavia“ a znamená „osmá“. Jednalo se totiž o osmý model značky ŠKODA vyráběný po druhé světové válce.

 

 

 

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen Užitkové vozy dodal od začátku roku 215 000 automobilů

Volkswagen Užitkové vozy dodal od...

Počet dodaných automobilů na celém světě vzrostl o 2,4 procenta V západní Evropě činil meziroční nárůst 4,7 procenta V České republice se počet registrací zvýšil o 9,4 procenta...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai a Kia oznamují investici do společnosti Aurora s cílem urychlit vývoj technologií pro autonomní vozidla

Hyundai a Kia oznamují investici do...

Investice posílí již existující partnerství Společnosti budou spolupracovat na platformách a službách pro autonomní vozidla, založených na systému Aurora Driver Společnosti Hyundai Motor Group...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bronz do českého šampionátu

Bronz do českého šampionátu

Soutěž v Hustopečích s dramatickým závěrem Čtvrté místo posádky Štajf – Havelková v absolutním pořadí Cenné body za bronzovou příčku v hodnocení MČR Posádka týmu Racing 21...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - CITROËN C3: 600 000 PRODANÝCH VOZŮ ZA 30 MĚSÍCŮ!

CITROËN C3: 600 000 PRODANÝCH VOZŮ ZA...

Citroën C3 registruje po 2,5 letech od uvedení do prodeje již 600 000 prodaných kusů. Tato 3. generace C3 splňuje označení Success Story a více než kdy jindy potvrzuje svůj statut...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Honda Motor Europe při příležitosti akce Wheels & Waves oslaví 50 let řadových čtyřválců Honda

Společnost Honda Motor Europe při...

Na předním francouzském motocyklovém festivalu se sjede dvanáct upravených strojů CB1000R z celé Evropy Pro inspiraci budou k vidění modely Honda Monkey, vítězný stroj Honda ze závodu Le Mans,...