ŠKODA AUTO s akcí ,Ukliďme Česko‘ zahájí jarní úklid: Zaměstnanci zbaví přírodu odpadků

  • 7. dubna oficiálně začíná největší úklidová akce, dobrovolníci vyčistí lesy a louky v celé České republice od odpadků
  • Jarního úklidu se zúčastní také dobrovolníci z řad zaměstnanců a trainees ŠKODA AUTO spolu se svými rodinami ze všech tří výrobních závodů společnosti
  • ŠKODA AUTO podporuje akci již čtvrtým rokem a je jedním z hlavních partnerů
  • Péče o životní prostředí je součástí ekologických aktivit společnosti ŠKODA AUTO v rámci strategie ,GreenFuture‘

ŠKODA AUTO je znovu hrdým partnerem akce ,Ukliďme Česko‘, při které budou dobrovolníci uklízet prostředí, ve kterém žijí. Tato podpora je součástí širokých ekologických aktivit automobilky sdružených do strategie ,GreenFuture‘. Celá akce začne v sobotu 7. dubna a do úklidu se zapojí i řada zaměstnanců společnosti ŠKODA AUTO.

,Ukliďme svět, ukliďme Česko‘ je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky s cílem uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. ŠKODA AUTO podporuje akci již čtvrtým rokem a patří k hlavním partnerům akce. Svým dílem přispějí i sami zaměstnanci, kteří se zapojí do úklidu i letos.

Zaměstnanci závodu Škoda Auto v Kvasinách se v neděli 9. dubna 2017 zapojili do dobrovolnické úklidové akce v rámci projektu Škoda uklízí Česko.

Dobrovolníci z řad zaměstnanců ŠKODA AUTO budou tento rok uklízet na vybraných lokalitách v kraji, kde sídlí výrobní závody. První lokalitou je Vrchbělá v Bělé pod Bezdězem nedaleko Mladé Boleslavi, centrály automobilky, a cílem je úklid části obce, která je také bývalým vojenským výcvikovým prostorem a domovem ohrožené populace výjimečné fauny a flóry. Nachází se zde sportovně-rekreační areál s hotelem, lanovým parkem, rozhlednou, in-line dráhami a mini ZOO, a je tak oblíbeným výletním místem rodin s dětmi. Druhou lokalitou jsou Kvasiny, kde ŠKODA AUTO vyrábí modely KODIAQ a KAROQ. Dobrovolníci budou uklízet nejen v okolí závodu samotného, ale také v okolí železničního nádraží a cyklostezky Kvasiny – Rychnov.

V podzimním termínu pak v rámci akce ,Čisté Krkonoše‘ zaměstnanci automobilky podpoří úklid chráněného území Krkonošského národního parku – jedné z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších přírodních rezervací v České republice. V jeho bezprostřední blízkosti se totiž nachází technologicky vyspělý závod ve Vrchlabí, který je součástí automobilky ŠKODA AUTO již 70 let. V závodě ve Vrchlabí vyrábí ŠKODA AUTO moderní dvouspojkové převodovky DQ 200, které mají pro celý koncern Volkswagen velký strategický význam. Automobilka patří mezi nejvýznamnější průmyslové zaměstnavatele v Královéhradeckém kraji.

Každoroční akce má stále rostoucí tendenci – v roce 2017 se do celkových 2 476 úklidů zapojilo 96 133 dobrovolníků a uklidilo se 1 536 tun odpadu.

ŠKODA AUTO se už tradičně zapojuje do ochrany životního prostředí. Automobilka podporuje své četné ekologické aktivity v rámci strategie ,GreenFuture‘. Tato strategie stojí na několika pilířích: ,GreenProduct‘ se zabývá vývojem co možná nejekologičtějších vozidel a to jak v rámci spotřeby paliva, tak i použitých materiálů a jejich recyklace. Prostřednictvím ,GreenRetail‘ podporuje značka ekologické hospodaření provozoven prodejců a servisních dílen ,GreenFactory‘ zahrnuje všechny aktivity ve prospěch výroby, šetrné k přírodním zdrojům.

Velkou prioritou společnosti je zachování rovnováhy mezi ekonomickou, ekologickou a sociální sférou, která je podmínkou k trvale udržitelnému rozvoji. Odpovědnost vůči životnímu prostředí ovlivňuje chování společnosti ŠKODA AUTO, která tak dlouhodobě podporuje řadu společensky odpovědných aktivit včetně firemního dobrovolnictví a klade důraz na to, aby lidi motivovala k šetrnému nakládání s přírodními zdroji a péči o životní prostředí. ŠKODA AUTO se kromě toho angažuje v mnoha projektech, věnovaných například rekultivaci a zachování biodiverzity v lesích.

Dobrovolníci, kteří se chtějí zúčastnit letošního jarního úklidu, se mohou registrovat na internetových stránkách www.uklidmecesko.cz nebo na e-mailové adrese csr@skoda-auto.cz. Všem účastníkům bude na místě poskytnuto občerstvení a jako poděkování dostanou malý dárek.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Veterány ŠKODA opět na startu 7 Castles Trial

Veterány ŠKODA opět na startu 7 Castles...

Tým ŠKODA Classic vysílá na start veteránské rally 7 Castles Trial sedm vozů Přes 220 km dlouhá trasa provede posádky Českým středohořím, cíl je ve ŠKODA Muzeu ŠKODA zahajuje touto...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NA TRADIČNÍ ŠUMAVU S VELKOU MOTIVACÍ

NA TRADIČNÍ ŠUMAVU S VELKOU MOTIVACÍ

Seznam posádek slibuje opět silnou konkurenci 18 vozů specifikace R5 Rallye Šumava Klatovy patří statisticky k úspěšným soutěžím Vojtěcha Štajfa Šumavská premiéra pro navigátorku Markétu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Kolo pro život opět se značkou ŠKODA, letos již podesáté

Kolo pro život opět se značkou ŠKODA,...

Významné jubileum: ŠKODA AUTO podesáté hlavním partnerem seriálu outdoorových závodů Kolo pro život Na každém z 15 závodů prezentace osobních automobilů i ŠKODA Originálního...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová ŠKODA pro Čínu – první skici městského SUV

Nová ŠKODA pro Čínu – první skici...

ŠKODA v Číně zveřejnila první skici nového městského SUV vyvinutého speciálně pro čínské zákazníky Po modelech KODIAQ a KAROQ nyní přijíždí v pořadí třetí SUV značky ŠKODA pro...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ŠKODA AUTO poskytla vůz pečovatelské službě ve Vrchlabí

ŠKODA AUTO poskytla vůz pečovatelské...

Pečovatelská služba Vrchlabí využije nové SUV ŠKODA KAROQ pro dopravu za seniory žijícími v těžce přístupných horských oblastech Společenská odpovědnost jako jedna z klíčových oblastí...