SEAT zve do Brna na evropský šampionát FIA ETCC

Závod se jede již tento víkend – 23. až 25. května

SEAT zve do Brna na evropský šampionát FIA ETCC

Prvotřídní sportovní podívanou slibuje tento závod, který se na Masarykově okruhu v Brně v rámci LG Super Racing Weekendu pojede jeden ze závodů evropského okruhového šampionátu FIA ETCC, ve kterém se letos poprvé objevují dva vozy SEAT Toledo.

O tom, že španělské automobily SEAT mají zřetelné sportovní geny potvrzuje – jejich design, technika i jízdní vlastnosti. Motoristickým fanouškům jsou vedle sériových modelů dobře známé i sportovní speciály SEAT, které sbíraly a sbírají vavříny na tratích automobilových soutěží, ve vytrvalostních maratónech i na automobilových okruzích.


Rok 2003 je pro značku SEAT rokem velkého návratu na automobilové okruhy: Do hojně obsazeného Evropského šampionátu cestovních vozů FIA ETCC, který organizuje Mezinárodní federace automobilového sportu FIA, nasadil SEAT dva upravené vozy SEAT Toledo. S jedním z nich startuje zkušený okruhový španělský pilot Jordi Gené, druhé Toledo ETCC pilotuje teprve dvacetiletý německý jezdec Frank Diefenbacher, který je považován za mimořádný talent.


„Vozy šampionátu ETCC jsou po technické stránce blízké sériovým modelům, což je spolu s vysokou sledovaností televizních přenosů závodů ETCC samozřejmě velkou výhodou,“ říká Winfried Burgert, prezident divize SEAT Sport. Závodní vozy SEAT Toledo, připravené podle regulí šampionátu ETCC, jsou poháněné dvoulitrovými atmosférickými motory o výkonu 190 kW/260 k. Výkon motoru se přenáší na přední kola 1140 kg těžkých vozů prostřednictvím manuální šestistupňové převodovky. „Pro šampionát ETCC jsme zvolili model Toledo, protože má skvěle vyřešenou aerodynamiku, což je v rychlých okruhových závodech klíčový atribut,“ vysvětluje Jaime Puig, technický a sportovní ředitel divize SEAT Sport.


Přesto, že SEAT považuje první sezónu v ETCC za vysloveně zkušební, drží piloti vozů Toledo krok s nejzkušenějšími jezdci a už ve druhé jízdě druhého podniku ETCC (Magny Cours, Francie) si dojeli pro první body, díky kterým SEAT před blížícím se brněnským závodem figuruje na třetí příčce mezi značkami.

Z kalendáře Evropského šampionátu cestovních vozů FIA ETCC 2003 ji proběhly:

 • Katalánský okruh, Španělsko (5. – 6. dubna)
 • Magny Cours, Francie (26. – 27. dubna)
 • Pergusa, Itálie (10. – 11. května)

A další závody v roce 2003 se pojedou:

 • Brno, Česká republika (24. – 25. května)
 • Donington Park, Velká Británie (28. – 29. června)
 • Spa, Belgie (26. – 27. července)
 • Anderstop, Švédsko (6. – 7. září)
 • Oschersleben, Německo (20. – 21. září)
 • Estoril, Portugalsko (4. – 5. října)
 • Monza, Itálie (18. – 19. října)

Pro naše domácí sportovní fanoušky je určitě nejdůležitějším podnikem desetidílného šampionátu FIA ETCC brněnský závod. „Od pátku do neděle toho bude na brněnském autodromu hodně k vidění, vyvrcholením ovšem budou dvě závodní jízdy ETCC – tréninky a kvalifikace se jedou v sobotu 24. května, první závod na deset kol pak startuje v neděli 25. května v 14.45 hodin, druhý přesně hodinu poté,“ zve všechny motoristické příznivce Wolfgang Ratz, ředitel divize SEAT společnosti Import Volkswagwen Group na autodrom do Brna.
Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz

Související články

VIDEO – Seat Ateca Cupra, Arona,...

Na ženevském autosalonu nám o novinkách automobilky SEAT povídal pan Filip Stoulil, koordinátor marketingu a prodeje SEAT ČR.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Pět hlavních rysů designu značky CUPRA

Pět hlavních rysů designu značky CUPRA

Design loga je inspirován odvahou, smělostí a odhodláním lidí, žijících v kmenových společenstvích Designéři, ve snaze vyjádřit charakter nové značky, zkoumali nové odstíny a přírodní...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Fanoušci značky SEAT zvolili pro nové SUV označení Tarraco

Fanoušci značky SEAT zvolili pro nové...

Výběru vítězného názvu se zúčastnilo více než 146 000 lidí Názvu Tarraco dalo přednost více než 35 % hlasujících SEAT poprvé vybral označení modelu na základě veřejného hlasování...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - SEAT dosáhl v lednu rekordního prodeje

SEAT dosáhl v lednu rekordního prodeje

Značka prodala v lednu 38 900 vozů, o 20,4 % více než ve stejném měsíci roku 2017 Dvouciferný růst ve Španělsku, Německu a Francii, prodeje zvyšuje nová Arona SEAT vstoupil na trh na Novém...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Sedm mýtů o vozech na stlačený zemní plyn

Sedm mýtů o vozech na stlačený zemní...

Jsou hospodárnější a stejně bezpečné i výkonné: odborník na CNG ze společnosti SEAT vyvrací některé mylné představy o těchto vozech S modely na CNG lze ujet až 1300 kilometrů bez...