SEAT zakládá obchodní jednotku pro podporu městské mobility a představuje koncepční motocykl e-Scooter

  • SEAT Urban Mobility se zaměří na vývoj řešení pro městskou mobilitu
  • Společnost představuje koncepční motocykl e-Scooter se 100% elektrickým pohonem
  • SEAT vystavuje koncept nové elektrické koloběžky e-Kickscooter
  • Uvedené novinky jsou prezentovány na světovém veletrhu a kongresu Smart City Expo World Congress v Barceloně

SEAT dnes v rámci 9. ročníku světového veletrhu a kongresu o chytrých městech, Smart City Expo World Congress, představil další významné kroky v realizaci své strategie pro městskou mobilitu – SEAT založí novou  strategickou obchodní jednotku SEAT Urban Mobility a navíc ve své expozici vystavuje koncepty nové elektrické koloběžky e-Kickscooter a prvního elektricky poháněného motocyklu e-Scooter ve své téměř 70leté historii.

Nová obchodní jednotka zastřeší veškeré produkty, služby a platformová řešení pro mobilitu. Elektrický motocykl e-Scooter plánuje uvést na trh v roce 2020. Kromě toho bude nabízet také novou elektrickou koloběžku e-Kickscooter, která rozšíří řadu produktů, jejímž prvním zástupcem byl v roce 2018 SEAT eXS. Tato produktová řada je určena pro koncové zákazníky (prodej do jejich vlastnictví) i pro provozovatele vozových parků a služeb sdílení (platby za používání).

SEAT Urban Mobility bude pokračovat ve spolupráci se zástupci měst a veřejné správy na analýzách vhodnosti vozidel, zkonstruovaných pro městskou mobilitu, jako je například koncepční vůz Minimó, který byl představen na minulém ročníku globálního kongresu Mobile World Congress.

Do obchodní jednotky SEAT Urban Mobility bude začleněna také platforma pro sdílení automobilů Respiro, která je aktuálně provozována v Madridu a nedávno byla spuštěna ve městě L’Hospitalet de Llobregat poblíž Barcelony. Respiro má flotilu trvale udržitelných vozidel na stlačený zemní plyn (CNG) a brzy je doplní nové elektromobily Mii electric. Nová obchodní jednotka bude řídit také službu sdílení koloběžek, nabízenou společností SEAT v partnerství se start-upem UFO. Realizaci celého projektu umožňuje nové centrum pro vývoj softwaru SEAT:CODE.

Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, na tiskové konferenci, která se uskutečnila dnes dopoledne, zdůraznil, že „tato strategická obchodní jednotka nám umožní zaměřit se na nové požadavky uživatelů v oblasti mobility. SEAT je kompetenčním centrem pro mikromobilitu v rámci koncernu Volkswagen, a to znamená, že vyvíjíme produkty pro specifické účely pro všechny koncernové značky, nejen pro SEAT. Navíc budeme poskytovat také služby a řešení pro soukromé zákazníky a provozovatele vozových parků“.

Prezentace koncepčního motocyklu SEAT e-Scooter

SEAT dnes představil koncepční motocykl e-Scooter se zcela elektrickým pohonem, kompaktními rozměry a designem, založeným na stylizovaných geometrických tvarech. Definitivní verze motocyklu bude uvedena na trh v roce 2020 a nabízena jak soukromým uživatelům, tak i provozovatelům služeb sdílení vozidel. SEAT uzavřel smlouvu o spolupráci s barcelonským výrobcem skútrů Silence, který bude nový model vyrábět ve svém závodě Molins de Rei, na půl cesty mezi Barcelonou a Martorellem.

Lucas Casasnovas, nový vedoucí divize městské mobility ve společnosti SEAT, uvedl, že „se snažíme být spojencem velkoměst a koncepčním motocyklem SEAT e-Scooter dáváme odpověď na poptávku veřejnosti po agilnější mobilitě. Naše spolupráce se společností Silence je ukázkou toho, jak nám partnerská kooperace umožňuje být ještě efektivnější“.

Koncepční motocykl e-Scooter je vybaven elektromotorem s nejvyšším výkonem 7 kW (krátkodobě 11 kW/14,8 k). Tato hodnota je porovnatelná se spalovacími motory zdvihového objemu 125 cm3. Elektromotor poskytuje již při rozjezdu maximální točivý moment 240 N.m. Skútr dosahuje nejvyšší rychlosti 100 km/h a z klidu na 50 km/h dokáže zrychlit za pouhých 3,8 sekundy. Podle zkušební metodiky WMTC činí dojezd na jedno nabití akumulátorů 115 kilometrů.

Sada akumulátorů je vyjímatelná pro snadné nabíjení v domácnostech nebo na veřejných nabíjecích stanicích. Podle předběžných údajů budou provozní náklady cca 0,70 eura na 100 kilometrů. Koncepční motocykl e-Scooter nabízí navíc dostatečně velké odkládací prostory pod sedlem pro uložení dvou přileb, ale také nejmodernější konektivitu. Uživatelé budou moci sledovat stav nabití akumulátorů nebo polohu skútru prostřednictvím aplikace na mobilním telefonu.

Nová koncepční koloběžka SEAT e-Kickscooter

Společnost SEAT prezentovala na veletrhu a kongresu Smart City Expo World Congress také koncept nové generace elektrické koloběžky e-Kickscooter. Nová verze koloběžky má dojezd až 65 km, dva nezávislé brzdové systémy a výrazně vyšší kapacitu akumulátoru, 551 Wh. Aktuální verze koloběžky SEAT eXS, představené v roce 2018, bylo prodáno již více než 10 000 kusů.

DGT 3.0: Síťově propojený automobil ve službách bezpečnosti silničního provozu

SEAT představil ve své expozici na kongresu rovněž iniciativu DGT 3.0. Jedná se o pilotní projekt ve spolupráci se španělským úřadem pro dopravu, který umožní automobilům komunikovat se semafory a dálničními informačními tabulemi v reálném čase. Hlavním cílem je zvýšit plynulost a bezpečnost silniční dopravy, a zpříjemnit tak motoristům cestování automobilem.

SEAT v posledních letech zintenzivňuje své úsilí v oblasti městské mobility, která má nyní pro společnost zásadní význam. Prvním krokem byla akvizice společnosti Respiro, následovalo uvedení elektrické koloběžky e-Kickscooter na trh, představení koncepčního vozu SEAT Minimó a nyní byl odhalen první koncepční motocykl e-Scooter v historii značky. SEAT prezentuje své novinky v této oblasti na mezinárodním veletrhu a kongresu Smart City Expo World Congress, který se koná od dnešního dne až do čtvrtka v Barceloně.

 

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Řemeslníci s přesností na milimetr

Řemeslníci s přesností na milimetr

Velmi kvalifikovaní řemeslníci manuálně tvarují lisovací formy pro výrobu různých dílů modelů SEAT Nástrojáři uskutečňují více než 2000 kontrol, aby byly vyloučeny jakékoli...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Automobil, který komunikuje se semafory

Automobil, který komunikuje se semafory

Projekt, sponzorovaný společností SEAT, Generálním ředitelstvím pro dopravu (DGT) ve Španělsku, magistrátem Barcelony a společností ETRA (Electronic Trafic), propojuje vozidla se semafory a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SEAT Tarraco, nejlepší auto pro golfisty

SEAT Tarraco, nejlepší auto pro golfisty

Golfoví hráči a profesionálové považují SEAT Tarraco za nejlepší vůz díky jeho prostornosti, užitným vlastnostem, poměru cena/výkon a ochraně životního prostředí Vlajková loď...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SEAT rozšiřuje modelovou řadu Tarraco o verzi 1.5 TSI DSG s pohonem předních kol

SEAT rozšiřuje modelovou řadu Tarraco o...

Tarraco s pohonem předních kol kombinuje přeplňovaný zážehový motor 1,5 litru o výkonu 110 kW (150 k) se sedmistupňovou automatickou převodovkou Největší SUV značky je díky nové kombinaci...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jízda v jedné stopě se značkou SEAT

Jízda v jedné stopě se značkou SEAT

SEAT postavil své designéry exteriérů před výzvu vstoupit do světa jednostopých vozidel a navrhnout koncepční motocykl e-Scooter Hlavní důraz ve vývoji elektroskútru pro sdílení byl kladen na...