SEAT odhalil během exkluzivní tiskové videokonference přenášené po internetu hlavní novinky, které za týden představí na Frankfurtském autosalonu

Hlavní novinky SEATu na Frankfurtském autosalonu představil Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT na tiskové videokonferenci přenášené  po internetu 

(http://iaawebconference.seatprapp.com)

Nový SEAT CUPRA:

První tiskový den bude patřit modelům Arona a Leon CUPRA R

– z nichž každý bude představen různým způsobem.

V úterý 12. září ve 12:15 h

– vystoupí na tiskové konferenci značky SEAT Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, který se bude ve svém proslovu věnovat obchodním a hospodářským výsledkům společnosti, novým modelům Arona a Leon CUPRA R a digitálnímu asistentovi Alexa. Kromě toho také veřejně oznámí finalisty v soutěži o název pro nové velké SUV. Odpoledne budou členové představenstva k dispozici ke dvěma diskuzím s novináři.

V 15:00 h představí

– Wayne Griffiths, člen představenstva, zodpovědný za prodej a marketing, a Dr. Matthias Rabe, člen představenstva, zodpovědný za výzkum a vývoj, nový model Leon CUPRA R a budoucí obchodní projekty CUPRA.

V 16:30 h

– budou Ned Curic, viceprezident projektu Alexa společnosti Amazon, a Dr. Matthias Rabe hovořit o integraci nového inovativního digitálního asistenta Alexa s hlasovým ovládáním do produktové řady SEAT.

Společnosti SEAT se v současnosti mimořádně daří

V uplynulých čtyřech letech dosáhl SEAT 30% růstu. V loňském roce prodal téměř 410 000 vozů a vykázal provozní zisk ve výši 143 milionů eur, což je historicky nejlepší hospodářský výsledek společnosti SEAT. Během prvních osmi měsíců prodal SEAT více než 310 000 vozů, což představuje nárůst o více než 13 % v porovnání se stejným obdobím loňského roku. To je nejlepší výsledek od roku 2001.

Nárůst prodeje v roce 2017

– se odráží ve finančních výsledcích společnosti SEAT za první pololetí. Provozní zisk v prvním pololetí letošního roku vzrostl o 40,9 % v porovnání se stejným obdobím roku 2016 a dosáhl rekordní hodnoty 130 milionů eur. Výnosy z prodeje zároveň vzrostly o 12,7 % na 5,054 miliardy eur během prvních šesti měsíců letošního roku.

CUPRA R, nejvýkonnější a nejexkluzivnější vůz značky SEAT – pouze v limitované edici

Nový SEAT Leon CUPRA R bude na IAA 2017 bezpochyby přitahovat pozornost návštěvníků k expozici španělské značky. Nejvýkonnější silniční vůz v historii značky SEAT bude rovněž jejím nejexkluzivnějším modelem, protože jeho výroba bude omezena na 799 vozů. Nový SEAT Leon CUPRA R s pohonem předních kol bude nabízen s šestistupňovou mechanickou převodovkou (310 k), nebo s dvouspojkovou převodovkou DSG (300 k). Karoserie zaujme nápadnými úpravami, mezi něž patří exkluzivní detaily z uhlíkového kodním difuzoru, jakož i kryty vnějších zpětných zrcátek a kola v odstínu mědi. Novým výraznějším designem zaujmou také podběhy kol a otvory pro přívod vzduchu na přídi.

SEAT Leon CUPRA R bude k dispozici od konce roku 2017:

Celkem 799 šťastných majitelů si bude moci užívat dynamické jízdy v interiéru, který rovněž dostal do vínku doplňky z uhlíkového kompozitu a ozdobné prvky s měděnou povrchovou úpravou. Volant a hlavice řadicí páky jsou obšité kůží Alcantara®. Na výběr budou tři barvy: černá Midnight, šedá Pyrenees (obě bez příplatku) a exkluzivní šedá Matte.

Nový Leon CUPRA R obdržel také několik konstrukčních úprav:

Úhel odklonu kol přední nápravy byl optimalizován. Výbava zahrnuje adaptivní tlumiče DCC (Dynamic Chassis Control), brzdovou soustavu Brembo a novou výfukovou soustavu. Ještě sportovnější, především však jedinečný a neopakovatelný model je rezervován pro 799 nejnáročnějších řidičů značky.

Nový SEAT Arona – světová premiéra

SEAT vstupuje s novým modelem Arona do segmentu kompaktních crossoverů. S Frankfurtským autosalonem bude rovněž zahájen předprodej modelu Arona. Prodejci začnou přijímat objednávky nového crossoveru v den světové premiéry tohoto modelu. První vozy budou předány zákazníkům koncem listopadu a vstupní cena v Německu a Španělsku bude zveřejněna během prvního tiskového dne autosalonu.

Model Arona je určen při řidiče

– kteří touží po ještě větším vzrušení za volantem, a v nabídce SUV značky SEAT zaujme postavení pod modelem Ateca. Po modelu Ibiza se jedná o druhý vůz, zkonstruovaný na základě platformy MQB A0. SEAT Arona, vyráběný výhradně v Martorellu, vyniká jako kompaktní crossover svým designem, širokými možnostmi individualizace a nejvyspělejší technikou v oblastech bezpečnosti a konektivity. Arona je pokračováním historicky největší produktové ofenzivy značky SEAT, v níž následuje po modelu Ateca, modernizovaném Leonu a nové generaci modelu Ibiza. V příštím roce bude na trh uvedeno nové velké SUV.

Amazon Alexa, váš osobní asistent

SEAT začlení jako první ze všech výrobců automobilů v Evropě do svých vozidel interaktivní hlasovou službu Amazon Alexa, která bude od konce letošního roku k dispozici v modelech Leon a Ateca a od příštího roku v modelech Ibiza a Arona.

SEAT oznámí novou integraci hlasové služby Amazon Alexa

– do svých vozů na Frankfurtském autosalonu. Účelem integrace hlasové služby Amazon Alexa do vozů SEAT je nabízet chytrá řešení a optimalizovat využívání času, který řidič tráví ve svém automobilu. Díky dokonalé integraci hlasové služby Alexa do vozů SEAT stačí, aby řidič jen vyslovil svůj požadavek, který se může týkat například vyhledání cíle, nejbližšího prodejce automobilů nebo místa pro večeři. A to je teprve začátek evoluce služby Alexa a její integrace do vozidel SEAT.

Zveřejnění finalistů v soutěži o název pro velké SUV značky SEAT

Veřejné hlasování o název velkého SUV značky SEAT překonalo veškerá očekávání. Z iniciativy #SEATseekingName vzešlo devět nejvhodnějších návrhů pro označení budoucího třetího SUV španělské značky, které bude uvedeno na trh v roce 2018. Z 10 130 obdržených návrhů bylo vybráno následujících devět španělských zeměpisných názvů, které mají šanci stát se 12. září jedním z finalistů:

Abrera — Alboran — Aran — Aranda — Avila — Donosti — Tarifa — Tarraco — Teide

Značka SEAT zveřejní finalisty 12. září

– během tiskové konference na Frankfurtském autosalonu. Od uvedeného dne do 25. září bude moci kdokoli hlasovat pro svého kandidáta na adresách

seat.com/seekingname

seat.es/buscanombre

Vítězem se stane název, který obdrží největší počet hlasů. SEAT zveřejní název nového SUV do 15. října.

Sázka SEATu na CNG

SEAT hodlá v neposlední řadě ukázat svůj potenciál inovativním modelem na CNG. Po úspěšném uvedení motorů na CNG v modelových řadách Leon a Mii je nyní na řadě nový SEAT Ibiza. Nový SEAT Ibiza 1.0 TGI bude vystaven ve Frankfurtu jako přesvědčivý důkaz důvěry, jakou vkládá SEAT do stlačeného zemního plynu (CNG – Compressed Natural Gas) jako čistého paliva pro hospodárný provoz. Stlačený zemní plyn je ekologickou alternativou, která poslouží k překlenutí propasti mezi tradičními spalovacími motory a elektromotory. Pohon na CNG kromě toho kombinuje to nejlepší z obou světů – přednosti vznětových i zážehových motorů na naftu, resp. benzin – protože v porovnání se vznětovými motory má o 85 % nižší emise oxidů dusíku, zatímco v porovnání s motory na benzin snižuje emise CO2 o 25 %. Kromě toho nevypouští do ovzduší téměř žádné pevné částice.

Ibiza 1.0 TGI se bude vyrábět

– na stejné montážní lince jako ostatní varianty modelové řady Ibiza díky flexibilitě nové modulární platformy MQB A0, a bude tedy podléhat naprosto stejným standardům, ať se jedná o technickou vyspělost, kontrolu kvality nebo odolnost. A to vše s veškerými zárukami značky SEAT a veškerými přednostmi nové modelové řady Ibiza v oblastech bezpečnosti, konektivity, designu, komfortu, preciznosti a jízdního komfortu.

Ibiza 1.0 TGI disponuje třemi palivovými nádržemi

– , z nichž jedna je na benzin a dvě na CNG. Ze skutečnosti, že motor může bez kompromisů využívat obě paliva, vyplývá celkový dojezd téměř 1200 kilometrů (390 km na CNG). V režimu na CNG jsou emise CO2 pouhých 88 g/km. Žádný jiný systém pohonu nemůže modelu Ibiza 1.0 TGI konkurovat z hlediska dojezdu a na rozdíl od elektromobilů si nemusí jeho řidič nikdy dělat starosti s tím, že by se mu vybily akumulátory, resp. že by mu došlo palivo. Ibiza 1.0 TGI, dodávaná ve výbavové linii Style, se může pochlubit nízkými provozními náklady díky nízké ceně CNG a hospodárnosti motoru.

Více informací sledujte postupně přinášených na:

www.seat.cz

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sraz vozů SEAT s doprovodným programem už tento víkend

Sraz vozů SEAT s doprovodným programem...

Poslední květnový víkend je již tradičně ve znamení srazu automobilů značky SEAT, který pořádá SEAT KLUB ČR. Majitelé a příznivci vozů této španělské značky se setkají ve Žďáru...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Světová premiéra na Setkání GTI: Nový Golf GTI TCR Concept odhalen u jezera Wörthersee

Světová premiéra na Setkání GTI:...

264 km/h: Z motoristického sportu odvozený Golf GTI TCR bude nejrychlejší verzí modelu GTI 290 k: Budoucí sériová verze vstoupí na trh na konci roku 2018 se 7stupňovou převodovkou DSG,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Choreografie s 2000 roboty

Choreografie s 2000 roboty

2000 robotů v karosárně závodu Martorell se pohybuje v dokonalé souhře nepřetržitě 24 hodin Mezi jejich funkce patří sváření a spojování dílů šroubovými spoji, nanášení lepidel nebo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Prodeje značky SEAT vzrostly v dubnu o 21 %

Prodeje značky SEAT vzrostly v dubnu o 21 %

Značka SEAT uzavřela nejlepší duben ve své historii SEAT dodal v prvních čtyřech měsících letošního roku 189 300 vozů, což představuje meziroční nárůst o 19,3 % Prodeje mimo Evropu...

VIDEO – Seat Ateca Cupra, Arona,...

Na ženevském autosalonu nám o novinkách automobilky SEAT povídal pan Filip Stoulil, koordinátor marketingu a prodeje SEAT ČR.