SEAT činí první krok v realizaci své strategie v oblasti mikromobility elektrickou koloběžkou

  • Nová elektrická koloběžka „eXS KickScooter powered by Segway“ bude představena 13. listopadu na světovém kongresu Smart City Expo s možností zkušebních jízd pro účastníky
  • SEAT se chce stát měřítkem v oblasti elektrické městské mobility
  • Strategická smlouva mezi společnostmi SEAT a SEGWAY reaguje na rostoucí poptávku po elektrické městské mobilitě na posledním úseku trasy
  • Zahájení prodeje modelu eXS v listopadu a exkluzivní „černý pátek“ pro zaměstnance SEAT
  • SEAT hledá španělská města pro spuštění pilotního projektu sdílení vozidel eXS

Zajištění efektivní mobility v neustále se rozrůstajících velkoměstech je pro instituce a výrobce automobilů velkou výzvou.

Dopravní kolony, nedostatek parkovacích míst a nízkoemisní zóny v centrech měst patří mezi výzvy, jimž musí řidiči každý den čelit. Pokud k tomu připočteme 20% snížení počtu zákazníků mladších 30 let v Evropě, kteří si hodlají pořídit automobil, pak je zřejmé, že se požadavky na dopravu mění.

Nový SEAT eXS powered by Segway je dokonalým řešením mikromobility pro uživatele, kteří se chtějí ve velkoměstě dopravovat efektivně a trvale udržitelně. SEAT eXS bude veřejnosti poprvé představen na světovém kongresu Smart City Expo, který se bude konat od 13. do 15. listopadu v Barceloně. Účastníci kongresu budou mít exkluzivní příležitost k testovacím jízdám.

SEAT se zaměřuje na elektrickou městskou mobilitu

Cílem značky SEAT v rámci strategie „Easy Mobility“ (Snadná mobilita) je rozšiřovat portfolio produktů a služeb uváděním nových řešení pro městskou mobilitu na trh, a to v souladu se strategií koncernu Volkswagen v oblasti mikromobility. Ta počítá s tím, že jednotlivé koncernové značky budou postupně uvádět na trh vlastní řešení, zaměřená na městskou mobilitu.

„Naším cílem je učinit ze značky SEAT měřítko v oblasti mikromobility. Snažíme se proto seznamovat všechny obyvatele měst s možnostmi, které SEAT nabízí pro hospodárné, trvale udržitelné, rychlé a zábavné cestování po velkoměstě,“ řekl Lucas Casasnovas, ředitel produktového marketingu společnosti SEAT.

SEAT a Segway – lídři v oblasti městské mobility

SEAT uzavřel se společností Segway strategickou smlouvu. Segway patří mezi světové lídry v oblasti individuální elektrické mobility a jako poskytovatel bezpečných a ekologických řešení se stal globálním měřítkem na trhu elektrické mikromobility. Vyspělá technika, hospodárnost a trvalá udržitelnost produktů Segway byly hlavními faktory pro uzavření partnerství. Segway převzal v roce 2015 start-up Ninebot, který se specializuje na dopravní robotovou techniku, a od té doby uvedl na spotřebitelský trh řadu řešení pro mikromobilitu.

Nový SEAT eXS byl exkluzivně navržen společností SEAT pro její zákazníky na základě platformy Segway ES2, která disponuje nejvyspělejšími elektrickými technologiemi Segway.

Toto vozidlo umožňuje uživatelům překonat poslední úsek jakékoli trasy, a dojet tak i na místa, která jsou pro automobily nepřístupná. Díky velkým kolům s průměrem 8 palců je jízda velmi snadná. Zavěšení kol vpředu a vzadu zaručuje komfort a dokonalou ovladatelnost. Kombinace akumulátoru a elektromotoru umožňuje cestovat rychlostí až 25 km/h.

SEAT eXS je vybaven také světlomety LED vpředu a vzadu, individualizovatelným dekoračním osvětlením, displejem LCD, tempomatem a zařízením proti odcizení. Dojezd, který může být až 45 km v závislosti na podmínkách, lze prodloužit dodatečnou sadou akumulátorů.

Zahájení prodeje modelu eXS v listopadu a exkluzivní „černý pátek“ pro SEAT

SEAT představuje nové vozidlo eXS, které bude možné pořídit od prosince 2018 u všech prodejců značky za cenu 599 EUR. Vozidlo bude od konce letošního roku k dispozici ve Španělsku, Francii, Německu, Rakousku, Švýcarsku a Portugalsku. Ostatní evropské trhy budou následovat v roce 2019.

SEAT navíc připravuje speciální zaváděcí akci na elektrickou koloběžku eXS pro svých téměř 15 000 zaměstnanců u příležitosti „černého pátku“, který každoročně připadá na konec listopadu.

SEAT hledá španělská města pro spuštění pilotního projektu sdílení vozidel eXS

Cílem značky SEAT je být v trvalém kontaktu s institucemi a městskými zastupitelstvy ve snaze přispívat k lepší budoucí mobilitě. Model eXS je prvním produktem značky SEAT, který byl specificky navržen pro zlepšení městské mobility s pevným předsevzetím stát se klíčovým hráčem v tomto segmentu.

SEAT proto v současnosti hledá španělská velkoměsta pro realizaci pilotního projektu veřejného sdílení flotily vozidel SEAT eXS. XMOBA, nedávno založená nezávislá dceřiná společnost, ponese odpovědnost za zkušební provoz, který prokáže potenciál modelu eXS pro zlepšení mobility v centrech měst.

SEAT již také sestavil harmonogram vnitropodnikových pilotních testů s elektrickou koloběžkou eXS. Jeho součástí je program sdílení koloběžky eXS pro zaměstnance, jimž usnadní mobilitu v areálu výrobního závodu Martorell.

Dvěma příklady již probíhajících projektů značky SEAT v oblasti mobility je sdílení 10 prototypů elektromobilu eMii, organizovaného laboratoří SEAT Metropolis: Lab Barcelona v komplexu Barcelona Pier 01, a akvizice průkopnického španělského start-upu Respiro, který nabízí hodinové pronájmy automobilů.

 

 

 

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Produktová ofenziva Tři SUV značky SEAT poprvé společně na silnici

Produktová ofenziva Tři SUV značky SEAT...

SEAT Ateca, Arona a Tarraco se vydaly do ulic Barcelony, města, v němž byly stvořeny Všechny tři modely mají osobitý charakter, sdílejí však stejnou DNA designu a jsou vybaveny nejmodernější...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SEAT nabízí všechny modely s 5letou zárukou

SEAT nabízí všechny modely s 5letou...

Záruka na 5 let, nebo 100 000 km, pro všechny modely SEAT zdarma Prodloužená záruka platí v celé Evropě a přechází na dalšího majitele Zvýšení atraktivity vozu a jeho zůstatkové hodnoty...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SEAT překonal v roce 2018 svůj historický prodejní rekord

SEAT překonal v roce 2018 svůj...

Společnost dodala 517 600 vozidel, o 10,5 % více než v roce 2017, a překonala rekord z roku 2000 Prodeje značky vzrostly od roku 2012 o více než 60 % SEAT dosáhl pozice jedničky na trhu ve...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Leon na CNG dostal nový motor 1.5 TGI Evo s ještě vyšším výkonem a hospodárností

Leon na CNG dostal nový motor 1.5 TGI Evo...

Vyspělý motor 1,5 litru s Millerovým cyklem maximálně využívá výhody paliva CNG Důmyslné uložení tří nádrží na stlačený zemní plyn prodloužilo dojezd s CNG na 500 km bez kompromisů...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - 5 tipů pro dobrý výhled z vozu v zimě

5 tipů pro dobrý výhled z vozu v zimě

Jak správně používat topení v automobilu Zamlžení oken odstraní nasměrování výdechů ventilační soustavy na skla oken a krátkodobé nastavení klimatizace na vysoký výkon Pro bezpečnou,...