Sport

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vozy Peugeot 504 a Peugeot Coupé 204 se zúčastní závodu Tour Auto 2017, který dnes 24.dubna startuje a trvá až do 30.dubna (délka tratě 2500 km)

Tým bude doprovázet 5 asistenčních a novinářských vozů: dva vozy Nový Peugeot 3008, jeden Nový Peugeot 5008 a dva vozy Nový Peugeot Expert. Značka Peugeot do letošního – 26. ročníku – přihlásila dvě automobilové legendy: Peugeot Coupé 204 (startovní číslo

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jarní Sosnění letos už v sobotu 22. dubna

K Jarnímu Sosnění na sosnovském autodromu je přihlášeno v tuto chvíli šest desítek historických automobilů včetně formulí, a každým dnem se stále ještě hlásí další zájemci. Diváci se mohou v sobotu 22. dubna těšit na zajímavé automobily, ale i několik

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autodrom Most pořádá kurzy bezpečné jízdy pro řidiče sportovních vozů, ale přihlásit se mohou řidiče i běžných vozů, kteří si chtějí osvojit potřebné dovednosti  a návyky pro bezpečnou jízdu

Jak si užít rychlou jízdu po závodním okruhu poradí skvělý jezdec Tomáš Pekař Pod aktivním dohledem profesionálního závodního jezdce Tomáše Pekaře – který obsadil celkové druhé místo v premiérovém ročníku loni obnoveného seriálu Škoda Octavia Cup, si osvojí potřebné dovednosti a

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai i20 Coupe WRC zvítězil v korsické rallye

Hyundai Motorsport získal premiérové vítězství v sezóně 2017 FIA World Rally Championship (WRC). Další jezdec týmu Dani Sordo dojel celkově třetí, když mu druhé místo uniklo o pouhé 1,3 vteřiny a Hyundai tak ve čtvrtém podniku sezóny zaznamenal dvojité umístění na

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SEAT a Ducati: Klenoty na kolech

Dvě značky z jihu Evropy, SEAT (Barcelona) a Ducati (Boloňa), upevňují své partnerství v rámci mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP. V 18 závodech letošní sezony MotoGP je oficiálním vozem italského týmu Leon CUPRA, nejvýkonnější model španělského výrobce automobilů SEAT i Ducati se

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche odhalila tento pátek ve světové premiéře nový závodní vůz 919 Hybrid na závodním okruhu Monza (IT)

Porsche s novým vozem bude usilovat o hattrick v závodě 24 h Le Mans (17. – 18. června 2017). Prototyp pro vytrvalostní závod v Le Mans dosahuje – nejvyššího celkového výkonu 662 kW (900 k) a oproti loňské sezóně byl rozsáhle

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ageus Rallysprint 2017 (mezi fanoušky známější jako „Rallysprint Kopná“) se jede již 7. a 8. dubna 2017

Značkový šampionátu Opel ADAM Cup startuje do jeho už třetí sezony. Do nového ročníku českého rallysprintového mistrovství – vyjedou posádky, pro které promotér (XTG motorsport) připravil kvalitnější servisní zázemí a šampionát získal i nového hlavního partnera – společnost LENZ. Účastníci

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Andrej Barčák s Opelem ADAM R2 skvěle odstartoval do rally sezony 2017!

Janča Valašská Rally: 2. místo ve třídě 6, 3. místo mezi předokolkami Mimořádně úspěšně dostartoval do nové rallyové sezony Andrej Barčák se spolujezdcem Tomášem Střeskou se svým Opelem ADAM R2: Na víkendové Janča Valašské Rally mu jen těsně uniklo vítězství

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Valašská rally Valmez hostila premiérový závod Peugeot Total Rally Cupu 2017

Premiérovým vítězem poháru se stal Simon Wagner na Peugeotu 208 R2 Ze severovýchodu Moravy si odvezl maximum pohárových bodů – talentovaný rakouský mladík Simon Wagner, kterého navigoval Gerald Winter. Soutěž dokončily tři speciály Peugeot 208 R2 ze čtyř na startu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Na Janča – 36. Valašské rally Valmez zvítězili o víkendu Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem na Škodě Fabia R5

Přijeli na Valašsko v roli papírových favoritů a svou pouť za třetím domácím titulem v řadě začali vítězně. Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem na Škodaě Fabia R5 – nakonec zvítězili s více než minutovým náskokem. Bojovalo se tak hlavně o