Rozšířená nabídka nákladních vozidel Scania

O 50 % širší výběr, zákazníci mohou volit z řad P, G a R

Přední světový výrobce nákladních automobilů Scania rozšířil svou nabídku o zcela novou řadu kabin G. Kromě toho se stávající řada P rozrostla o variantu P Highline.

Rozšířená nabídka nákladních vozidel Scania
Rozšířená nabídka nákladních vozidel Scania
Rozšířená nabídka nákladních vozidel Scania

Širší nabídka pomůže zákazníkům při přesné specifikaci jejich požadavků. Zároveň s tím Scania posiluje svoji pozici ve stávajících segmentech trhu a získává přístup do nových. Rozšířená nabídka modelů je spolu s novou řadou motorů kvalitní základnou pro další růst prodejů.

Představení verze Highline rozšiřuje možnosti využití řady P i pro regionální dálkovou přepravu. Všechny modely Highline mají v novém provedení uzavřenou schránkou pro odkládání věcí nad čelním sklem.

Nabídku trucků Scania nyní posiluje řada G. „Řadíme ji mezi řadu P a R. Kabina je zde posazena výše než u řady P, ale níže než u řady R,“ vysvětluje Martin Benda, marketingový ředitel Scania CZ. Spací kabiny řady G a R jsou vybaveny novými externími úložnými prostory s velkými víky umožňujícími snadný přístup.

Kromě těchto 3 řad a jejich 14 modelů mohou zákazníci automobilky Scania vybírat z posádkových kabin (crew cab) řady P nabízené ve dvou délkách nebo sáhnout po nedávno představené kabině řady P s nízkým vstupem.

Výkony motorů

Řady P, G a R vycházejí všechny z modulárního systému Scanie. Každý model je tak dostupný ve vysokém počtu různých variant a konfigurací s různými pohonnými jednotkami. Řada R již nenabízí 9litrový model, zato šestiválec o objemu 12/13 litrů ano. V řadě R je též exkluzivně k dispozici osmiválec.

Profil

 • Řada P je určena hlavně pro rozvážkové služby a stavebnictví, nicméně dokáže konkurovat též v segmentu evropské „kompaktní třídy“. Modely řady P se dodávají s motory, které vyhovují nejpřísnějším emisním standardům (EEV).
 • Řada G je nový model pro dálkovou přepravu a stavebnictví.
 • Řada R je vlajkovou lodí Scanie. Modely této řady se mohou pochlubit bohatou výbavou a je možné je objednat s osmiválcem Scania.

Rozšířená nabídka nákladních vozů rozšiřuje nabídku v některých segmentech a otevírá dveře do nových.

Další novinky

 • Upravené topení a ventilátor s výrazně vyšší kapacitou, lepším rozvodem tepla a ovládáním
 • U spacích kabin je k dispozici speciální izolace pro extrémní klimatické podmínky (teplé nebo mrazivé).
 • Lepší připojení elektrických spotřebičů díky přípojce 60 A. Výkonné elektrické spotřebiče je tak možné připojit v kabině i na šasi.

Další modely kabin

Na bázi řady P nabízí Scania též model kabiny s nízkým vstupem a posádkovou kabinu s větším počtem míst. Zákazníci mohou vybírat z široké škály variant podle svých konkrétních požadavků.

Kabina s nízkým vstupem je posazena poměrně nízko na podvozku. Nejnižší stupínek je pouhých 155 mm nad zemí v zatíženém stavu vozidla. Kabina je efektivně řešena a nabízí sedadla pro 4 lidi. Celoocelová kabina je vyrobena ze standardních komponent dodávaných společností Scania.

Posádková kabina s větším počtem míst je dodávána v krátké a dlouhé verzi: krátká je pro 4 až 5 osob, dlouhá pro 6 až 8 osob. Kabiny jsou celoocelové a jsou vyrobené ze standardních komponent dodávaných společností Scania.

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Bridgestone uvádí na český trh prémiovou cestovní pneumatiku Turanza T005

Bridgestone uvádí na český trh...

Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů, zahajuje na českém trhu prodej zcela nové prémiové cestovní pneumatiky Turanza T005. Pneumatiku...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Novým ředitelem společnosti Auto Palace Butovice s.r.o. se stal Jan Boháč

Novým ředitelem společnosti Auto Palace...

S účinností od 1. března 2018 zastává nově pozici Ředitele společnosti Auto Palace Butovice s.r.o. Jan Boháč. V této funkci nahrazuje dosavadního ředitele Jiřího Petáka. Jan Boháč má...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Společnost ŠKODA AUTO dosáhla v roce 2017 nových prodejních a finančních rekordů

Společnost ŠKODA AUTO dosáhla v roce...

Dodávky zákazníkům ve výši 1 200 500 vozů představují nové maximum (+ 6,6 %) S tržbami 16,6 miliardy eur (+ 20,8 %) dosáhla ŠKODA AUTO nového rekordu Provozní výsledek vzrostl o 34,6 % na 1,6...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - ŠKODA na výstavě Techno Classica 2018: Rarity i předchůdci dnešních SUV

ŠKODA na výstavě Techno Classica 2018:...

Expozice ŠKODA AUTO na jedné z největších přehlídek veteránů na světě Předchůdci aktuálních modelů SUV: TREKKA, ŠKODA BUGGY či ŠKODA YETI  CABRIO Roadster ŠKODA 450 připomene 60 let od...

Emov spouští v Lisabonu sdílení...

Služba nabízející sdílení automobilů emov, která vznikla jako společný podnik mezi značkou Free2Move a společností Eysa, začne od dubna fungovat v portugalské metropoli; Emov nabídne...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - ŠKODA AUTO investovala zhruba 22,5 milionů eur do rozšíření ŠKODA Parts Centra a vytvořila 40 nových pracovních míst

ŠKODA AUTO investovala zhruba 22,5...

Celková plocha ŠKODA Parts Centra vzrostla o 60 000 na 180 000 metrů čtverečních Díky rozšíření zajistí společnost ŠKODA AUTO efektivnější zásobování originálními náhradními díly...