Rozšířená nabídka nákladních vozidel Scania

O 50 % širší výběr, zákazníci mohou volit z řad P, G a R

Přední světový výrobce nákladních automobilů Scania rozšířil svou nabídku o zcela novou řadu kabin G. Kromě toho se stávající řada P rozrostla o variantu P Highline.

Rozšířená nabídka nákladních vozidel Scania
Rozšířená nabídka nákladních vozidel Scania
Rozšířená nabídka nákladních vozidel Scania

Širší nabídka pomůže zákazníkům při přesné specifikaci jejich požadavků. Zároveň s tím Scania posiluje svoji pozici ve stávajících segmentech trhu a získává přístup do nových. Rozšířená nabídka modelů je spolu s novou řadou motorů kvalitní základnou pro další růst prodejů.

Představení verze Highline rozšiřuje možnosti využití řady P i pro regionální dálkovou přepravu. Všechny modely Highline mají v novém provedení uzavřenou schránkou pro odkládání věcí nad čelním sklem.

Nabídku trucků Scania nyní posiluje řada G. „Řadíme ji mezi řadu P a R. Kabina je zde posazena výše než u řady P, ale níže než u řady R,“ vysvětluje Martin Benda, marketingový ředitel Scania CZ. Spací kabiny řady G a R jsou vybaveny novými externími úložnými prostory s velkými víky umožňujícími snadný přístup.

Kromě těchto 3 řad a jejich 14 modelů mohou zákazníci automobilky Scania vybírat z posádkových kabin (crew cab) řady P nabízené ve dvou délkách nebo sáhnout po nedávno představené kabině řady P s nízkým vstupem.

Výkony motorů

Řady P, G a R vycházejí všechny z modulárního systému Scanie. Každý model je tak dostupný ve vysokém počtu různých variant a konfigurací s různými pohonnými jednotkami. Řada R již nenabízí 9litrový model, zato šestiválec o objemu 12/13 litrů ano. V řadě R je též exkluzivně k dispozici osmiválec.

Profil

 • Řada P je určena hlavně pro rozvážkové služby a stavebnictví, nicméně dokáže konkurovat též v segmentu evropské „kompaktní třídy“. Modely řady P se dodávají s motory, které vyhovují nejpřísnějším emisním standardům (EEV).
 • Řada G je nový model pro dálkovou přepravu a stavebnictví.
 • Řada R je vlajkovou lodí Scanie. Modely této řady se mohou pochlubit bohatou výbavou a je možné je objednat s osmiválcem Scania.

Rozšířená nabídka nákladních vozů rozšiřuje nabídku v některých segmentech a otevírá dveře do nových.

Další novinky

 • Upravené topení a ventilátor s výrazně vyšší kapacitou, lepším rozvodem tepla a ovládáním
 • U spacích kabin je k dispozici speciální izolace pro extrémní klimatické podmínky (teplé nebo mrazivé).
 • Lepší připojení elektrických spotřebičů díky přípojce 60 A. Výkonné elektrické spotřebiče je tak možné připojit v kabině i na šasi.

Další modely kabin

Na bázi řady P nabízí Scania též model kabiny s nízkým vstupem a posádkovou kabinu s větším počtem míst. Zákazníci mohou vybírat z široké škály variant podle svých konkrétních požadavků.

Kabina s nízkým vstupem je posazena poměrně nízko na podvozku. Nejnižší stupínek je pouhých 155 mm nad zemí v zatíženém stavu vozidla. Kabina je efektivně řešena a nabízí sedadla pro 4 lidi. Celoocelová kabina je vyrobena ze standardních komponent dodávaných společností Scania.

Posádková kabina s větším počtem míst je dodávána v krátké a dlouhé verzi: krátká je pro 4 až 5 osob, dlouhá pro 6 až 8 osob. Kabiny jsou celoocelové a jsou vyrobené ze standardních komponent dodávaných společností Scania.

Související články

TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Rroadshow s novým modelem Volvo XC60 proběhne na dvoudenních akcích ve dnech od 25. srpna do 3.září v 5 městech: Zlín, Ostrava, Brno, Praha Velká Chuchle a Hradec Králové

Rroadshow s novým modelem Volvo XC60...

Připravte se na skandinávskou dokonalost! Volvo Car Czech Republic připravilo pro své klienty a fandy značky – atraktivní závěr prázdnin: koncem srpna vyrazí nové Volvo XC60 napříč...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - V úterý 22. srpna 2017 spustil Ústřední automotoklub České republiky internetovou soutěž pro mladé řidiče ve věku 18 – 23 let

V úterý 22. srpna 2017 spustil...

Cílem internetové soutěže je podpořit rozvoj řidičských dovedností u této problematické cílové skupiny začínajících a nezkušených motoristů. Ze soutěže vzejde 200 jednotlivců –...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen poprvé představí kompaktní MPV Golf Sportsvan v modernizované podobě na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (12. až 24. září 2017)

Volkswagen poprvé představí kompaktní...

Motoristé, kteří touží po Golfu, ale požadují vyšší polohu sedadel, variabilitu a ještě více prostoru, se budou moci stát majiteli modernizovaného VW Golf Sportsvan.  Po technické stránce...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Peugeot Total Rally Cup na prestižní Barum Czech Rally Zlín již tento víkend: 25.- 27. srpna

Peugeot Total Rally Cup na prestižní...

Barum Czech Rally Zlín, prestižní soutěž zařazená do evropského a českého šampionátu, definitivně uzavře premiérovou sezonu Peugeot Total Rally Cupu 2017. Ve dnech 25. – 27. srpna tak vzejde...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Scania představí novou řadu vozidel do náročných podmínek

Scania představí novou řadu vozidel do...

Jsou robustní, ale zároveň elegantní a dokonale navržená pro ty nejnáročnější úkoly. Už za pár dní představí společnost Scania zcela novou řadu vozidel pro stavební segment Slavnostní...