Řidičský horoskop podle AXA Drive

AXA jako první pojišťovna na českém a slovenském trhu spustila mobilní aplikaci AXA Drive, která aktivně sleduje a vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Je určena pro všechny řidiče bez rozdílu. Ti, kteří ji používají a zároveň jezdí zodpovědně, mohou kromě zlepšení svých řidičských schopností získat odměny od partnerů nebo dosáhnout slevy na povinném ručení nad rámec vyježděného bonusu.

“Prevence v této oblasti má smysl. Naše průzkumy ukazují, že lidé se na silnicích necítí bezpečně. Více než polovina českých řidičů už byla v životě účastníkem nějaké dopravní nehody. Zpětná vazba řidičům i určitá motivace k zodpovědnosti na silnicích mohou tento stav zlepšit,” říká Ján Kusý, ředitel prodeje neživotních pojištění skupiny AXA pro Českou republiku a Slovensko.

Exkluzivní výzkum, který si AXA nechala zpracovat mezi českými a slovenskými řidiči, se zaměřil také na vliv znamení horoskopu na jízdu řidiče. Jeho výstupy nabízí možnost zamyslet se nad řidičskými návyky z jiného pohledu.

Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Podle vlastních přiznání kozorozi častěji vybržďují vozidla za sebou. Stejný prohřešek proti bezpečnosti silničního provozu jsou bohužel ochotni tolerovat ostatním. Více než další znamení vlastní klasický tlačítkový telefon. Možná právě proto by se podle nich mělo telefonování a smskování za jízdy více postihovat.

Vodnář (21.1. – 20.2.)

Svobodomyslní vodnáři se v průzkumu více než ostatní nevešli do navrhovaných typů přestupků. Nejtypičtější pro ně však je podle jejich slov najíždění těsně za vozidla před nimi a nedodržování bezpečné vzdálenosti. Otázkou na každého z nich je, zda za to může netrpělivost nebo roztěkanost, která je tomuto znamení vlastní.

Ryby (21.2. – 20.3.)

Když ryby nastoupí do jednoho ze svých tří vozidel, z nichž alespoň jedno není starší než dva roky, raději prudce brzdí, než by se pustily do nebezpečného předjížděcího manévru. Na rozdíl od ostatních znamení vám ryby, možná právě proto, neodpustí, pokud si od nich na silnici nedržíte dostatečný odstup. Nejenom, že je to přestupek, který jsou ochotny tolerovat nejméně, ale měl by se podle nich i přísněji trestat. Svou přísnost si mohou dovolit i díky tomu, že jich nejméně za všech znamení zavinilo dopravní nehodu.

Beran (21.3. – 20.4.)

Beran si jde vždy za svým cílem, a tak více než ostatní znamení překračuje povolenou rychlost. Svoji pověstnou neústupnost však dávají stranou. Méně, než ostatní znamení si myslí, že by se neměly tolerovat žádné, ani sebemenší prohřešky proti pravidlům silničního provozu.

Býk (21.4. – 21.5.)

S býkem by do automobilu neměly sedat ryby. Podle zjištění výzkumu jsou tato dvě znamení nekompatibilní. Rybí averze k nebezpečnému předjíždění se příliš neslučuje s tím, že býci přiznávají více než jiná znamení, že se právě tohoto přestupku dopouštějí.

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Vzdušná povaha blíženců se v průzkumu projevila zejména tím, že nejvíce ze všech nevědí, kdy si naposledy do domácnosti kupovali automobil. Měli by zkontrolovat, zda jim platí STK. Její neplatnost může způsobit komplikace, kdyby potřebovali uplatnit pojistné plnění z povinného ručení nebo havarijního pojištění. Navíc by schytali u tučnou pokutu, pokud by je zastavila policie.

Rak (22.6. – 22.7.)

Raci jsou ze zkoumaného vzorku nejaktivnější řidiči a více než ostatní znamení jezdí vozem alespoň třikrát týdně. To je zajímavé, protože zároveň více než ostatní nevlastní soukromé vozidlo. Že by byli schopnější vyjednavači a měli častěji k dispozici nějaké služební?

Lev (23.7. – 22.8.)

Lev je vždy přesvědčen o své pravdě. A částečně to potvrdil i výzkum AXA. Ve zkoumaném vzorku se zástupci lvů rekrutovali více než u ostatních znamení z věkové skupiny nad 60 let. Z výzkumu vyplývá, že tito řidiči méně, než ostatní tolerují porušování pravidel ostatními. Nejvíce ze všech jsou přesvědčeni, že sami žádné přestupky nepáchají.

Panna (23.8. – 22.9.)

Spořádané panny mají rády vše zorganizované a podle pravidel. Podle průzkumu AXA výrazně nevybočují mezi znameními. Nedopouštějí se žádných přestupků více než ostatní. Spolehlivé panny jsou prostě taková sázka na jistotu. Ale pozor, nezkoušejte před nimi telefonovat nebo smskovat za jízdy, to jim totiž vadí více než ostatním. Nelze se jim divit, jedná se totiž o velmi rizikové porušení pravidel silničního provozu.

Váhy (23.9 – 23.10.)

Jsou rozvážné váhy takové i za volantem? Zdá se, že ano. Méně, než ostatní znamení musejí prudce brzdit, což by mohlo jejich pověsti dát za pravdu. Navíc je tento riskantní manévr nejvíce rozčiluje u ostatních řidičů. Naopak prudké zrychlení vám rády prominou. Samy však mají trochu problém udržet se ve svém pruhu při projíždění zatáček, takže si je rády pořádně říznou. Na kluzkém povrchu to však je velmi riskantní manévr.

Štír (24.10. – 22.11.)

Podle výzkumu AXA je 20 % štírů přesvědčeno, že se nedopouští žádných dopravních přestupků. To je dvakrát více než u ostatních znamení. Možná právě proto více než ostatní znamení odmítají ostatním tolerovat i sebemenší porušení pravidel. Když povezete štíra, dávejte si hlavně pozor, abyste předjížděli bezpečně. Toho si totiž na ostatních všímají štíři nejvíce. A dobře dělají. Bezpečné předjíždění je ohleduplný přístup k ostatním účastníkům silničního provozu.

Střelec (23.11. – 21.12.)

Lidé narození ve znamení střelce častěji, než jiná znamení měli na svědomí dopravní nehodu. Jsou to prostě „střelci“. Možná právě proto si nejčastěji všímají agresivní jízdy ostatních. Nejméně přitom zaznamenávají, že by se jim někdo „lepil na zadek“, tedy nedodržoval dostatečný odstup. Střelci, zkuste se příště zaměřit na to, jak prudce brzdí ti před vámi a jestli dostatečný odstup zachováváte i vy sami.

Všem řidičům bez ohledu na datum jejich narození přejeme, aby šťastně dorazili do cíle. A pokud chtějí zlepšit svůj styl jízdy, aplikaci AXA Drive si mohou stáhnout pro Android i iPhone a získávat tak cenné rady pro zlepšení řidičských návyků k bezpečnější jízdě!

 

 

 

 

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - CITROËN C3: 600 000 PRODANÝCH VOZŮ ZA 30 MĚSÍCŮ!

CITROËN C3: 600 000 PRODANÝCH VOZŮ ZA...

Citroën C3 registruje po 2,5 letech od uvedení do prodeje již 600 000 prodaných kusů. Tato 3. generace C3 splňuje označení Success Story a více než kdy jindy potvrzuje svůj statut...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Honda Motor Europe při příležitosti akce Wheels & Waves oslaví 50 let řadových čtyřválců Honda

Společnost Honda Motor Europe při...

Na předním francouzském motocyklovém festivalu se sjede dvanáct upravených strojů CB1000R z celé Evropy Pro inspiraci budou k vidění modely Honda Monkey, vítězný stroj Honda ze závodu Le Mans,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mistrovství světa v lukostřelbě 2019 bylo zahájeno v Nizozemí

Mistrovství světa v lukostřelbě 2019...

Mistrovství světa v lukostřelbě 2019 (Hyundai World Archery Championship) se koná v nizozemském městě ‘s-Heterogenbosch a slavnostně přivítalo historicky největší počet účastníků...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SETKÁNÍ 100 LET CITROËN – spuštění registrací pro veřejnost

SETKÁNÍ 100 LET CITROËN – spuštění...

Velkou oslavu 100. výročí chystá české zastoupení značky Citroën na první zářijovou sobotu – 7. 9. na Letišti Praha Letňany. Akce je určena pro fanoušky značky, obchodní partnery i...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 si z prvních testů letních pneumatik odnášejí skvělé hodnocení

Nové pneumatiky Goodyear Eagle F1...

Novinka na trhu Eagle F1 Asymmetric 5 zvítězila v testu letních pneumatik prestižního německého časopisu Auto Bild allrad Také časopisy Gute Fahrt, Auto Bild a Auto Bild Sportscars nové pneumatiky...