Pohonná jednotka s hybridním pohonem nové Toyoty Prius zaznamenala vynikající úspěch

Zvítězila ve třech různých kategoriích a navíc získala celkový titul Mezinárodní motor roku 2004.

Tato hybridní pohonná jednotka zvítězila ve třech různých kategoriích a to: „Nejlepší nový motor“, „Nejlepší hospodárnost s palivem“ a „Nejlepší motor o zdvihovém objemu od 1,4 l do 1,8 l“. První místo v kategorii „Nejlepší hospodárnost s palivem“ zajistila Toyotě Prius vynikající kombinovaná spotřeba paliva 4,3 l na 100 km. A navíc získala celkový titul Mezinárodní motor roku 2004, což znamená, že sesbírala více trofejí za jediný rok než jakákoli jiná pohonná jednotka v historii udělování těchto cen. Toyota Prius kromě toho dosáhla vůbec nejvyššího skóre za dobu konání této soutěže: 380 bodů.


Hlavní cenu převzal na výstavě Engine Expo 2004, která se koná v německém Stuttgartu, ředitel skupiny pro vývoj pohonných jednotek společnosti Toyota Motor Corporation dr. Takehisa Yaegashi, který řekl: „Tato důležitá ocenění jsou jen dalším projevem uznání technologii hybridního pohonu využívajícího synergické efekty. Představují pro nás obrovské povzbuzení, abychom pokračovali ve vývoji ještě účinnějších a vůči životnímu prostředí ohleduplnějších pohonných jednotek.“


Hybridní systém nové Toyoty Prius je prvním svého druhu, který byl vyvinut podle filozofie hybridního pohonu využívajícího synergické efekty, která je založena na homogenní rovnováze mezi ohleduplnosti vůči životnímu prostředí a radosti z jízdy.

O cenách


Udělování cen Mezinárodní motor roku probíhá od roku 1999 a jeho cílem je poznat nejlepší motory dostupné na trzích celého světa. Na hlasování má nárok každý hromadně vyráběný motor instalovaný v sériově vyráběném automobilu, který se k datu 26. 5. 2004 prodává ve více než jedné zemi. Porotu tvoří 56 renomovaných novinářů z 24 zemí na celém světě a z pěti různých kontinentů.


Vedle ocenění Mezinárodní motor roku se vytvořilo jedenáct dalších kategorií, aby se motory mohly přesně rozlišit podle objemu, hospodárnosti a výkonnosti. Kromě toho se určuje i nejlepší motor, který byl uveden na trh v daném roce.

Po svém představení získala nová Toyota Prius již řadu důležitých ocenění:

 • Auto roku v Severní Americe 2004 (USA a Kanada)
 • Auto roku časopisu Motor Trend 2004 (cena od jednoho z nejprestižnějších amerických automobilových časopisů)
 • Nejlépe technicky řešené vozidlo roku 2004, od SAE Automotive Engineering International (USA)
 • Rodinný vůz roku 2004 od Top Gear (Velká Británie)
 • Nejlepší automobil v kategorii zážehových automobilů, ADEME CO2 index (Francie)
 • Ekologický automobil roku od Fleet Excellence Awards (Velká Británie)
 • Číslo 1 v žebříčku ÖKO-TREND Auto-Umwelt-Rankings (německý index vlivu na životní prostředí)
 • Vítěz soutěže EcoTest ADAC, nejnižší emise (Německo)
 • Nejohleduplnější automobil vůči životnímu prostředí, EcoMobilListe (Švýcarsko)

Dosavadní úspěchy Toyoty Prius


Po svém prvním představení v Japonsku a poté v průběhu roku 2003 v USA, probíhá po celé Evropě odstupňovaný program uvádění Priusu na trh. Během prvních čtyř měsíců roku 2004 Toyota na celém světě prodala více než 37 000 vozů Prius. V Evropě se za stejné období prodalo více než 2500 vozů, což je velmi pozitivní číslo v porovnání s původním cílem prodeje ve výši 5000 vozů ročně.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Toyota GT86 2017

Toyota GT86 2017

Jako jedni z prvních jsme mohli otestovat novou Toyotu GT86. A bez zbytečných řečí musíme říct, že je ještě lepší, než jsme čekali. Ale má přeci jen jeden problém. O něm ale až na konci...