Pohárové Peugeoty 208 R2 se premiérově představí na Valašce na českém šampionátu v rallye 24. – 26. března ve Valašském Meziříčí a Kopřivnici

V okolí obou měst se uskuteční JANČA – 36. Valašská rally Valmez.

Peugeot Total Rally Cup 2017

– se bude v rámci tohoto podniku poprvé prezentovat na českých tratích. Do hodnocení poháru je zatím přihlášeno šest jezdců, čtyři z nich se představí už na Valašské rally. 

Pohár vozů značky Peugeot má

– ve Francii dlouholetou tradici a mnohokrát přispěl k tomu, že se v jeho řadách objevila budoucí hvězda rallysportu. Snahou divize Peugeot Sport je rozšířit pohárové programy i do dalších zemí. I díky tomu vznikl projekt Peugeot Total Rally Cup, jehož cílem je vytvořit podobné podmínky českým jezdcům, kteří v stále hojnější míře využívají vozy Peugeot 208 R2. Tyto vozy jsou aktuálně nejpočetnější v nabité třídě 6. Také na Valašské rally je tomu tak a třída 6 se dělí v počtu startujících vozů o první příčku s produkční kategorií (16 vozů ve tř. 6, z toho 11 vozů Peugeot 208 R2).

Tomáš Pletka (Gekon Racing) se z pozice promotéra

– pustil do nelehkého úkolu, který se ovšem podařilo s přispěním partnerů realizovat. Přesto je stále na čem pracovat, zejména s ohledem na budoucnost tohoto poháru.

„Jsem rád, že se do poháru přihlásily nejlepší dvě posádky třídy 6 z loňského hodnocení českého mistráku, a také ostatní účastníci mají svou kvalitu. Od Valašky očekávám bezproblémový průběh a skvělé závodění v poháru i ve třídě 6, která je opět nabitá. Na druhou stranu jsem čekal trochu více zájemců o pohár. Myslím si, že nižší počet je způsobený výší letošních odměn. Nějak jsme ale museli začít a nebylo vůbec jednoduché vše zorganizovat a zajistit,“ přiznává Tomáš Pletka.

Do Peugeot Total Rally Cupu se zatím registrovalo šest jezdců

Václav Dunovský, Filip Mareš, Matěj Kamenec, Jan Lunga, Simon Wagner a René Dohnal. Čtyři z nich figurují v seznamu přihlášených posádek Valašské rally. Z pohledu dvoukolek opanují čelo startovní listiny, v první pětici jezdců jsou čtyři pohároví účastníci s vozy Peugeot 208 R2.

Nejvýše jsou nasazeni úřadující čeští vicemistři 2WD a mistři ve třídě 6 Václav Dunovský – Petr Glössl. Hodně se spekulovalo o budoucnosti špičkového poděbradského jezdce, ale nyní už je potvrzeno, že ho na českých tratích i v poháru budeme nadále vídat.

Václav Dunovský naznačuje: 

„V průběhu dosavadní kariéry jsem nikdy v žádném poháru nezávodil, tak jsem rád, že Peugeot Total Rally Cup vzniká a budu ho moci vyzkoušet. Konkurence bude asi obrovská, očekávám, že nás čeká atraktivní zápolení. Určitě nebudeme mít lehkou pozici, ale jsme s Petrem rozhodnuti, že pro kvalitní výsledek uděláme maximum. Auto jsme otestovali v Žiželicích, následně ještě absolvujeme shakedown. Znovu chceme být na špici mezi dvoukolkami i ve třídě 6, budeme bojovat, co nám budou síly stačit.“

Svou rychlost během loňského roku stupňovala i druhá posádka třídy 6 v sezoně 2016 Filip Mareš – Jan Hloušek. Středočeskou dvojici navíc kromě českého šampionátu budeme vídat i na tratích evropských závodů v barvách ACCR Czech Teamu.

„Zařazení Peugeot Total Rally Cupu do MČR v rally mě velmi potěšilo, neboť ve Francii je tento pohár velmi úspěšný. Radost mám i z návratu Valašky do MČR, i když tato soutěž je pro mě zatím spíše neznámou. Startoval jsem na tamním sprintu jen v roce 2015, a tak částečně bych mohl znát jen Bystřičku. Ani v areálu kopřivnického polygonu jsem nikdy nebyl. Očekávám tam odlišné rychlostní zkoušky od zbytku závodu, které by mohly výrazně promluvit do konečných výsledků soutěže,“ říká Filip Mareš, jenž se postaví na start Valašské rally s vozem týmu MRS racing. Vůz stáje Gekon Racing už totiž míří na úvodní podnik ERC na Azorské ostrovy.

Naopak Valašská rally bude doslova domácí půdou

– pro Reného Dohnala. Ve dvojici s Romanem Švecem loni startovali s podporou AČR hlavně v Rallysprint sérii (3. místo ve třídě 6), přičemž jejich letošní ambice mohou být ještě vyšší.

„Když se po Novém roce objevily zvěsti o pořádání poháru, nebylo co řešit. Návrat Valašky do mistráku je skvělá zpráva a moc se na start těším. Soutěž asi letos tratěmi spíše neoslní, ale je to předzvěst do dalších let, kdy by se měla vrátit na tratě, které jí v minulosti zajistily dřívější věhlas. Kopřivnici znám z loňska, polygon je hrozně zrádný a nesmí se podcenit. Naší prioritou bude hlavně pokořit všechny testy a spatřit cíl soutěže. Až v průběhu uvidíme, jak se porovnáme s Václavem či s Filipem. Momentálně jsou však pro mě nedostižitelní, ale zkusíme se jim co nejvíce přiblížit,“ říká René Dohnal.

Posledním účastníkem Peugeot Total Rally Cupu na Valašské rally bude 23letý Simon Wagner

Rakouský šampion 2WD a mezi juniory se loni v Česku prezentoval na Barum rally. Letos na Valašce se spolujezdcem Geraldem Winterem pochopitelně nebude chtít zůstat stranou. „Při plánování sezony jsme si říkali, že bychom mohli zkusit něco na zahraniční scéně a ve spolupráci se Sparrow Racingem a Tomášem Hrabcem jsme se rozhodli pro starty v Česku. A k tomu se objevíme i na čtyřech závodech juniorského ERC. Prvotně se budu chtít učit a zlepšovat své schopnosti, ale samozřejmě v průběhu sezony bude naším cílem bojovat o podium. Valašská rally bude pro nás s Geraldem kompletně novým závodem. Na začátku se budeme muset zaměřit hlavně na doladění podvozku pro specifické české tratě, přesto věřím, že budeme domácí konkurenci více než dobrým soupeřem,“ přiznává Simon Wagner.

JANČA – 36. Valašská rally Valmez 2017 slavnostně odstartuje

– v pátek 24. března 2017 v 17 hodin z náměstí ve Valašském Meziříčí. Dále bude soutěž pokračovat v sobotu i neděli. Na účastníky je připraveno dvanáct rychlostních zkoušek v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice. Šest v sobotní etapě (úseky Hukvaldy, Kopřivnice – Tatra 1, Lešná), dalších šest v nedělní etapě (testy Bystřička, Juřinka, Kopřivnice – Tatra 2). Tahákem pro fanoušky se stanou v obou závodních dnech zejména divácké speciálky na kopřivnickém polygonu (v neděli okruhový formát), kde bude umístěn i servisní areál. V jeho prostoru nabídne atraktivní zázemí i organizátor Peugeot Total Rally Cupu. Jeho součástí bude simulátor, nejrychlejší jezdec bude moci získat motorový olej Total. S Gekonem Racing je dlouhodobě spojena i výtečná káva Dallmayr, dostupné budou i časopisy TopGear, Speed a Auto4drive. Pro nejmenší budou připraveny nafukovací balónky a pexeso All4car.

Na cílové rampě na náměstí ve Valašském Meziříčí budou nejrychlejší posádky očekávány v neděli odpoledne 26. března 2017 krátce před 15. hodinou.

Kalendář PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017:

24. – 26. 3.: Valašská Rallye
19. – 20. 5.: Rallye Český Krumlov
16. – 17. 6.: Agrotec Petronas Rally Hustopeče
1. – 2. 7.: Rally Bohemia Mladá Boleslav
25. – 27. 8.: Barum Czech Rally Zlín

Podrobnosti o poháru najdete na internetových stránkách

www.gekonracing.cz 

a na facebookovémprofilu

https://www.facebook.com/Gekon-Racing-sro-168494039868208/

Internet a sociální média:

http://cz-press.peugeot.com/ www.facebook.com/peugeot.cz
http://www.gekonracing.cz

GEFCO, hlavní logistický partner skupiny PSA

– poskytuje velkým průmyslovým společnostem všechny služby v rámci dodavatelského řetězce (tedy leteckou a námořní přepravu, logistiku vozidel, celní a daňové zastoupení, skladování či vlastní systém vratných obalů).

GEFCO v Česku patří do první pětice logistických operátorů

– a je jedničkou v logistice vozidel. Společnost zaměstnává 400 zaměstnanců na 8 pobočkách – v Jažlovicích, v Ovčárech u Kolína, v Kolíně, v Brně, v Ostravě, v Otrokovicích, na Letišti Václava Havla a v Praze. V Čechách GEFCO působí od roku 2003 a v roce 2015 utržilo 2,55 miliardy Kč.

Generálním partnerem je společnost Gefco ČR.

Společnost GEKON RACING s.r.o.

– je oficiálním distributorem závodních náhradních dílů a přestavbových kitů Peugeot (ČR) a Citroën (ČR, Slovensko). V r. 2015 Gekon Racing připravoval pro závody JWRC vůz Citroën DS3 R3T pro finskou posádku Haapamäki-Salminen. V r. 2014 a letos připravuje vůz pro Martina Kočiho, bronzového šampiona JWRC  z r. 2014 a mistra ČR 2WD 2016.

Společnost P Automobil Import s.r.o.

– je výhradním dodavatelem nových vozů a náhradních dílů značky Peugeot do České republiky. V České republice nabízí prodej osobních a užitkových vozů Peugeot (nových i ojetých), náhradních dílů a servisní služby prostřednictvím koncesionářské sítě čítající šedesát prodejních míst. V českém motorsportu značka slaví v r. 2016 úspěchy. Jezdci reprezentující značku Peugeot v MČR v rally obsadili 1. a 2. příčku ve třídě 6.

Společnost Total ČR je součástí

TOTAL MARKETING & SERVICES, obchodní divize koncernu TOTAL, čtvrté největší olejářské společnosti na světě. V tuzemsku působí již od roku 1991 a nyní patří do HUBu, který slučuje společnosti TOTAL ČR, TOTAL Slovensko a TOTAL Lubricants Maďarsko. Hlavními činnostmi společnosti je obchod s automobilovými oleji, průmyslovými mazivy, pohonnými hmotami, speciálními kapalinami a leteckými benziny. Kromě toho společnost působí na trhu asfaltů a v roce 2015 zavedla plně automatizovanou „in-line“ výrobu asfaltů v moderním skladu v Kouřimi.

Dalšími partnery jsou společnosti Pirelli, Dallmayr Kaffee, Pivovar Rohozec, All4car, Freem a Renovak.

Mediálními partnery jsou

– časopisy TopGear a Speed, specializovaný magazín Rally, časopis AutoForDrive a internetový server www.rallylife.cz

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - CITROËN NOMINOVAL PILOTY PRO SEZONU 2018

CITROËN NOMINOVAL PILOTY PRO SEZONU 2018

Kompletní program mistrovství světa čeká z Citroën Total Abu Dhabi World Rally Teamu Krise Meeka, Craig Breen pojede za volantem C3 WRC na deseti podnicích a Khalid Al Qassimi má naplánovánu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina  přichází v rámci evropského konsorcia EU-LIVE s lehkým elektromobilem

Skupina přichází v rámci evropského...

Evropské konsorcium EU-LIVE Efficient Urban Light VEhicle sdružuje 12 partnerů ze 6 zemí, z nichž je skupina PSA jediným výrobcem automobilů. Lehký elektromobil, jehož tvar se podobá tříkolce,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SHOWROOMY CITROËN: PROBÍHAJÍCÍ TRANSFORMACE!

SHOWROOMY CITROËN: PROBÍHAJÍCÍ...

Citroën v rámci své modernizace prochází kompletní transformací, která se netýká jen obnovy nabídky vozů, ale také všeho dalšího, s čím se zákazníci potkávají, počínaje...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÉ KOMPAKTNÍ SUV CITROËN C3 AIRCROSS OSLAVUJE KOUZLO VÁNOC V OBCHODNÍM DOMĚ PRINTEMPS NA BULVÁRU HAUSSMANN

NOVÉ KOMPAKTNÍ SUV CITROËN C3 AIRCROSS...

Citroën se spojil s obchodním domem Printemps, aby společně s ním oslavil Vánoce. V 11 výkladních skříních na pařížském bulváru Haussmann – se vypráví vánoční pohádka, která zve...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE! směrem k ziskové, elektrické a globální budoucnosti

Opel/Vauxhall vyráží s plánem PACE!...

Michael Lohscheller, generální ředitel společnosti Opel Automobile, včera oznámil strategický plán PACE!, jehož cílem je obnovit finanční základy podniku a zajistit udržitelnou...