Peugeoty 208 R2 na Rallye Český Krumlov

Český Krumlov:  Filip Mareš s Jan Hloušek na prvním místě.

Téměř stylem start – cíl opanovali při Rallye Český Krumlov třídu 6

– Filip Mareš s Janem Hlouškem. Zároveň se stali druhými letošními vítězi v rámci Peugeot Total Rally Cupu. Fantastický druhý den absolvoval také Rakušan Simon Wagner, což ho vyneslo na druhou příčku pohárového hodnocení a třídy 6. Třetí místo obsadili Tomáš Pospíšilík s Jiřím Strossem.

Mezi šesti posádkami Peugeot Total Rally Cupu

– se od úvodních kilometrů rozpoutal tuhý boj. Už na českobudějovické speciálce šel do čela Filip Mareš. Ten sice po druhém testu o vedení na chvíli přišel, ale v dalším průběhu první etapy českokrumlovské soutěže přidal tři nejrychlejší časy a zaslouženě vévodil hodnocení nabité třídy 6. V úvodu se Mareše držel Wagner, postupně zrychlovali Dohnal i Dunovský. Po úvodní sekci figurovaly čtyři pohárové peugeoty v první pětce výsledkové listiny. Dohnalovi patřila druhá příčka za Marešem, Wagner s Dunovským se drželi v těsném sledu pod pódiem.

Ve večerní sekci se do pohárové klasifikace nejvíce promítla závěrečná sedmá zkouška Rožmitál

Václav Dunovský si zde připsal první nejrychlejší čas, absolutně si udržel vedení Mareš. Dva další kandidáti na čelní příčky ovšem zaznamenali citelné ztráty. Wagner ztratil po problémech s klínovým řemenem a servem 1,5 minuty, Dohnal po defektu téměř tři. Tomáši Pospíšilíkovi patřila ve vyrovnané třídě 6 sedmá příčka (výsledkově mezi Wagnerem a Dohnalem), její klasifikaci uzavíral pohárový nováček Arkadiusz Lechoszest z Polska.

Druhá etapa se proměnila v „one man show“ Simona Wagnera

Se spolujezdcem Geraldem Winterem zvítězili v sedmi rychlostních zkouškách z devíti. Tím se postupně posunovali vzhůru výsledkovou listinou. Naopak Mareš s Hlouškem jeli, vědomi si svého náskoku, více na jistotu. Po RZ11 přišli i o jednoho z nejbližších protivníků ve třídě 6. V závěru zabojovali o bonusové body za hodnocení druhé etapy proti Dunovskému, z čehož pramenily dva nejrychlejší časy a nakonec i jasné celkové vítězství ve „dvoukolkách“ i třídě 6. Wagnerův finiš stačil na posun až na druhé místo v obou zmíněných klasifikacích, právě za Marešem.

„Od začátku se jelo vysoké tempo, ale dnes už to v ´šestkách´ prostě jinak nechodí.

Proto jsem byl rád, že jsme si postupně vypracovali drobný náskok. Ten mohl být ještě větší, kdyby nás trochu nezpomalil problém s řazením a ještě předjíždění pomalu jedoucího Simona na závěrečné zkoušce první etapy. Ve druhé etapě jsme brali ohled na celkový výsledek, nechtěli jsme riskovat. Ale i tak jel Simon fantasticky, musím mu vyseknout poklonu. Za daných okolností se s ním druhý den závodit nedalo. Zažili jsme v  obou průjezdech Malont na nějakých horizontech i pár horkých chvilek, ale bez zásadního vlivu na dosažený čas. Krumlov tak dopadl parádně, z vítězství mám obrovskou radost,“ řekl v cíli Filip Mareš, jenž si v Českém Krumlově vybojoval finanční prémii 1000 euro a pro sebe i spolujezdce balíčky kvalitní autokosmetiky Sonax.

„Krumlovská rally byla velmi pěkná, tratě charakterizovalo mnoho horizontů a nakopáváků.

Bylo to úplně něco jiného, čemuž jsme museli přizpůsobit i nastavení vozu. Navíc škoda pátečních problémů s  klínovým řemenem. Bez serva to prostě rychleji nešlo. Dnes se nám jelo parádně, ale kilometr před cílem poslední vložky nám zhasl motor a vůbec jsme nevěděli proč. Sice jsme něco ztratili, ale auto jsme restartovali a naštěstí jelo dál. Jsem tak nakonec moc rád, že nám to vyšlo až na cílovou rampu, navíc na druhém místě ve třídě, což nám zajistilo důležité body do hodnocení MČR i do pohárové  klasifikace,“ komentoval jihočeský start Simon Wagner. Výsledek mu zajistil zisk 800 euro a maziva Total. 

V souboji se ale neztratil ani Václav Dunovský

Poděbradský jezdec mírně chyboval hned v  úvodu soutěže, ale pak jeho výkon gradoval. Nejen už zmíněným vítězství na nočním Rožmitále, ale i sérií druhých časů v průběhu náročnější druhé etapy. Dunovský s Glösslem se postupně posunovali na druhou příčku hodnocení třídy 6, o ni ovšem přišli na trati předposlední zkoušky, po které museli ze soutěže odstoupit.

„Skvělý výsledek na Rallye Český Krumlov byl doslova na dosah, když jsem udělal hloupou chybu a výsledkem byl prasklý chladič a odstoupení. Zkoušeli jsme ještě dojet na poslední Lipno, ale riziko poškození motoru bylo příliš velké… V Krumlově jsme do toho dali vše, co si momentálně můžeme dovolit, bohužel podruhé jsme zůstali mimo pohárové body,“ smutnil Václav Dunovský.

Ztrátu z prvního dne se snažil postupně eliminovat i Dohnal

Po RZ12 mu na Pospíšilíka scházelo už jen půl minuty, ale první průjezd RZ Rožmberk pro něj skončil těžkou havárií. René i jeho spolujezdec Roman Švec byli převezeni na pozorování do nemocnice, kde se naštěstí nepotvrdila vážnější zranění. Jejich vůz Peugeot 208 R2 je ovšem na „odpis“. „Děkuji všem za podporu. Naštěstí to odnesl jen zlomený prst na ruce, jinak nic vážnějšího. Rád bych dementoval všechny informace o našich vážnějších zraněních…” uvedl na svém facebookovém profilu René Dohnal.

Úspěch naopak zaznamenali Tomáš Pospíšilík se spolujezdcem Jiřím Strossem, kteří v Krumlově skončili na krásném třetím místě ve třídě 6.

„První etapa byla z mé strany trochu protrápená.

Moc jsem nevěřil rozpisu, hledali jsme se, na několika místech mě znejistilo nepříjemné zapadající slunce. Druhá etapa už byla podstatně lepší, vše vycházelo, jak mělo. Zdárně jsme přežili i jednu velkou krizi na sérii horizontů při prvním průjezdu Lipna. To mě docela vylekalo. Jinak jsme celý den odjeli už ve vyšším tempu a bez komplikací. Maximálně jsem si užil zejména oba průjezdy testu Malonty, ač byly některé pasáže kompletně pod štěrkem,“ popsal své pocity v cíli Tomáš Pospíšilík. Poslední pohároví účastníci Arkadiusz Lechoszest a Lukasz Sitek se po problémech s brzdami v  průběhu úvodní etapy v sobotní už neobjevili.

Výsledky Rallye Český Krumlov (tř. 6):

  1. Mareš – Hloušek (Peugeot 208 R2)  1:43:47.8
  2. Wagner – Winter (Peugeot 208 R2)  + 1:41.1
  3. Pospíšilík – Stross (Peugeot 208 R2)  + 5:27.5

Aktuální bodový stav Peugeot Total Rally Cupu (1/5):

1. Wagner 43, 2. Mareš 40, 3. Pospíšilík 15

Kalendář PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017:

24. – 26. 3. : Valašská rally
19. – 20. 5. :  Rallye Český Krumlov
16. – 17. 6. : Agrotec Petronas Rally Hustopeče
1. – 2. 7. : Rally Bohemia Mladá Boleslav
25. – 27. 8. : Barum Czech Rally Zlín

Podrobnosti o poháru najdete na www.gekonracing.cz  a na facebookovém profilu https://www.facebook.com/

Internet a sociální média:
 http://cz-press.peugeot.com/

www.facebook.com/peugeot.cz
http://www.gekonracing.cz

 Společnost GEKON RACING s.r.o. je

oficiálním distributorem závodních náhradních dílů a přestavbových kitů Peugeot (ČR) a Citroën (ČR, Slovensko). V r. 2015 Gekon Racing připravoval pro závody JWRC vůz Citroën DS3 R3T pro finskou posádku Haapamäki-Salminen. V r. 2014 a letos připravuje vůz pro Martina Kočiho, bronzového šampiona JWRC  z r. 2014 a mistra ČR 2WD 2016.

 Společnost P Automobil Import s.r.o.

– je výhradním dodavatelem nových vozů a náhradních dílů značky Peugeot do České republiky. V České republice nabízí prodej osobních a užitkových vozů Peugeot (nových i ojetých), náhradních dílů a servisní služby prostřednictvím koncesionářské sítě čítající šedesát prodejních míst. V českém motorsportu značka slaví v r. 2016 úspěchy. Jezdci reprezentující značku Peugeot v MČR v rally obsadili 1. a 2. příčku ve třídě 6.

Společnost Total ČR je součástí TOTAL MARKETING & SERVICES, obchodní divize koncernu TOTAL

– čtvrté největší olejářské společnosti na světě. V tuzemsku působí již od roku 1991 a nyní patří do HUBu, který slučuje společnosti TOTAL ČR, TOTAL Slovensko a TOTAL Lubricants Maďarsko. Hlavními činnostmi společnosti je obchod s automobilovými oleji, průmyslovými mazivy, pohonnými hmotami, speciálními kapalinami a leteckými benziny. Kromě toho společnost působí na trhu asfaltů a v roce 2015 zavedla plně automatizovanou „in-line“ výrobu asfaltů v moderním skladu v Kouřimi.

Dalšími partnery jsou společnosti Pirelli, Dallmayr Kaffee, Pivovar Rohozec, All4car, Freem a Renovak.

Mediálními partnery jsou časopisy TopGear a Speed, specializovaný magazín Rally, časopis AutoForDrive a internetový server www.rallylife.cz.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA přichází s novou generací víceúčelových vozů  pro své značky Peugeot, Citroën a Opel/Vauxhall

Skupina PSA přichází s novou generací...

Pokračování produktové ofenzívy skupiny PSA v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass; Jeden program vyvinutý pro tři různé vozy odpovídající různým postavením jednotlivých značek...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Akční dny zajistily značce Peugeot rekordní leden

Akční dny zajistily značce Peugeot...

Rok 2017 značka Peugeot zakončila rekordem a stejným způsobem začala i rok 2018. S počtem 1 104 registrovaných vozů realizovala nejúspěšnější leden ve své historii na českém trhu. Poté,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 308: osmistupňová technologická ofenzíva

Nový Peugeot 308: osmistupňová...

Peugeot pokračuje i v prvním pololetí roku 2018 v technologické ofenzívě. Motory PureTech 130 k S&S a 1.5 BlueHDi 130 k S&S u modelu NOVÝ PEUGEOT 308 jsou nyní spřaženy s automatickou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce 2017 rekordního obratu a opět překročila hranici 10 tisíc prodaných nových vozů

Skupina Auto Palace dosáhla v ČR v roce...

 Celkem v roce 2017 prodala skupina 10 392 nových vozů a 2 917 ojetých vozů! Obrat dealerské skupiny dosáhl výše 5,95 mld. Kč. Celkově bylo za všechny značky skupiny prodáno 10 392 nových...