Peugeoty 208 R2 na Rallye Český Krumlov

Český Krumlov:  Filip Mareš s Jan Hloušek na prvním místě.

Téměř stylem start – cíl opanovali při Rallye Český Krumlov třídu 6

– Filip Mareš s Janem Hlouškem. Zároveň se stali druhými letošními vítězi v rámci Peugeot Total Rally Cupu. Fantastický druhý den absolvoval také Rakušan Simon Wagner, což ho vyneslo na druhou příčku pohárového hodnocení a třídy 6. Třetí místo obsadili Tomáš Pospíšilík s Jiřím Strossem.

Mezi šesti posádkami Peugeot Total Rally Cupu

– se od úvodních kilometrů rozpoutal tuhý boj. Už na českobudějovické speciálce šel do čela Filip Mareš. Ten sice po druhém testu o vedení na chvíli přišel, ale v dalším průběhu první etapy českokrumlovské soutěže přidal tři nejrychlejší časy a zaslouženě vévodil hodnocení nabité třídy 6. V úvodu se Mareše držel Wagner, postupně zrychlovali Dohnal i Dunovský. Po úvodní sekci figurovaly čtyři pohárové peugeoty v první pětce výsledkové listiny. Dohnalovi patřila druhá příčka za Marešem, Wagner s Dunovským se drželi v těsném sledu pod pódiem.

Ve večerní sekci se do pohárové klasifikace nejvíce promítla závěrečná sedmá zkouška Rožmitál

Václav Dunovský si zde připsal první nejrychlejší čas, absolutně si udržel vedení Mareš. Dva další kandidáti na čelní příčky ovšem zaznamenali citelné ztráty. Wagner ztratil po problémech s klínovým řemenem a servem 1,5 minuty, Dohnal po defektu téměř tři. Tomáši Pospíšilíkovi patřila ve vyrovnané třídě 6 sedmá příčka (výsledkově mezi Wagnerem a Dohnalem), její klasifikaci uzavíral pohárový nováček Arkadiusz Lechoszest z Polska.

Druhá etapa se proměnila v „one man show“ Simona Wagnera

Se spolujezdcem Geraldem Winterem zvítězili v sedmi rychlostních zkouškách z devíti. Tím se postupně posunovali vzhůru výsledkovou listinou. Naopak Mareš s Hlouškem jeli, vědomi si svého náskoku, více na jistotu. Po RZ11 přišli i o jednoho z nejbližších protivníků ve třídě 6. V závěru zabojovali o bonusové body za hodnocení druhé etapy proti Dunovskému, z čehož pramenily dva nejrychlejší časy a nakonec i jasné celkové vítězství ve „dvoukolkách“ i třídě 6. Wagnerův finiš stačil na posun až na druhé místo v obou zmíněných klasifikacích, právě za Marešem.

„Od začátku se jelo vysoké tempo, ale dnes už to v ´šestkách´ prostě jinak nechodí.

Proto jsem byl rád, že jsme si postupně vypracovali drobný náskok. Ten mohl být ještě větší, kdyby nás trochu nezpomalil problém s řazením a ještě předjíždění pomalu jedoucího Simona na závěrečné zkoušce první etapy. Ve druhé etapě jsme brali ohled na celkový výsledek, nechtěli jsme riskovat. Ale i tak jel Simon fantasticky, musím mu vyseknout poklonu. Za daných okolností se s ním druhý den závodit nedalo. Zažili jsme v  obou průjezdech Malont na nějakých horizontech i pár horkých chvilek, ale bez zásadního vlivu na dosažený čas. Krumlov tak dopadl parádně, z vítězství mám obrovskou radost,“ řekl v cíli Filip Mareš, jenž si v Českém Krumlově vybojoval finanční prémii 1000 euro a pro sebe i spolujezdce balíčky kvalitní autokosmetiky Sonax.

„Krumlovská rally byla velmi pěkná, tratě charakterizovalo mnoho horizontů a nakopáváků.

Bylo to úplně něco jiného, čemuž jsme museli přizpůsobit i nastavení vozu. Navíc škoda pátečních problémů s  klínovým řemenem. Bez serva to prostě rychleji nešlo. Dnes se nám jelo parádně, ale kilometr před cílem poslední vložky nám zhasl motor a vůbec jsme nevěděli proč. Sice jsme něco ztratili, ale auto jsme restartovali a naštěstí jelo dál. Jsem tak nakonec moc rád, že nám to vyšlo až na cílovou rampu, navíc na druhém místě ve třídě, což nám zajistilo důležité body do hodnocení MČR i do pohárové  klasifikace,“ komentoval jihočeský start Simon Wagner. Výsledek mu zajistil zisk 800 euro a maziva Total. 

V souboji se ale neztratil ani Václav Dunovský

Poděbradský jezdec mírně chyboval hned v  úvodu soutěže, ale pak jeho výkon gradoval. Nejen už zmíněným vítězství na nočním Rožmitále, ale i sérií druhých časů v průběhu náročnější druhé etapy. Dunovský s Glösslem se postupně posunovali na druhou příčku hodnocení třídy 6, o ni ovšem přišli na trati předposlední zkoušky, po které museli ze soutěže odstoupit.

„Skvělý výsledek na Rallye Český Krumlov byl doslova na dosah, když jsem udělal hloupou chybu a výsledkem byl prasklý chladič a odstoupení. Zkoušeli jsme ještě dojet na poslední Lipno, ale riziko poškození motoru bylo příliš velké… V Krumlově jsme do toho dali vše, co si momentálně můžeme dovolit, bohužel podruhé jsme zůstali mimo pohárové body,“ smutnil Václav Dunovský.

Ztrátu z prvního dne se snažil postupně eliminovat i Dohnal

Po RZ12 mu na Pospíšilíka scházelo už jen půl minuty, ale první průjezd RZ Rožmberk pro něj skončil těžkou havárií. René i jeho spolujezdec Roman Švec byli převezeni na pozorování do nemocnice, kde se naštěstí nepotvrdila vážnější zranění. Jejich vůz Peugeot 208 R2 je ovšem na „odpis“. „Děkuji všem za podporu. Naštěstí to odnesl jen zlomený prst na ruce, jinak nic vážnějšího. Rád bych dementoval všechny informace o našich vážnějších zraněních…” uvedl na svém facebookovém profilu René Dohnal.

Úspěch naopak zaznamenali Tomáš Pospíšilík se spolujezdcem Jiřím Strossem, kteří v Krumlově skončili na krásném třetím místě ve třídě 6.

„První etapa byla z mé strany trochu protrápená.

Moc jsem nevěřil rozpisu, hledali jsme se, na několika místech mě znejistilo nepříjemné zapadající slunce. Druhá etapa už byla podstatně lepší, vše vycházelo, jak mělo. Zdárně jsme přežili i jednu velkou krizi na sérii horizontů při prvním průjezdu Lipna. To mě docela vylekalo. Jinak jsme celý den odjeli už ve vyšším tempu a bez komplikací. Maximálně jsem si užil zejména oba průjezdy testu Malonty, ač byly některé pasáže kompletně pod štěrkem,“ popsal své pocity v cíli Tomáš Pospíšilík. Poslední pohároví účastníci Arkadiusz Lechoszest a Lukasz Sitek se po problémech s brzdami v  průběhu úvodní etapy v sobotní už neobjevili.

Výsledky Rallye Český Krumlov (tř. 6):

  1. Mareš – Hloušek (Peugeot 208 R2)  1:43:47.8
  2. Wagner – Winter (Peugeot 208 R2)  + 1:41.1
  3. Pospíšilík – Stross (Peugeot 208 R2)  + 5:27.5

Aktuální bodový stav Peugeot Total Rally Cupu (1/5):

1. Wagner 43, 2. Mareš 40, 3. Pospíšilík 15

Kalendář PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017:

24. – 26. 3. : Valašská rally
19. – 20. 5. :  Rallye Český Krumlov
16. – 17. 6. : Agrotec Petronas Rally Hustopeče
1. – 2. 7. : Rally Bohemia Mladá Boleslav
25. – 27. 8. : Barum Czech Rally Zlín

Podrobnosti o poháru najdete na www.gekonracing.cz  a na facebookovém profilu https://www.facebook.com/

Internet a sociální média:
 http://cz-press.peugeot.com/

www.facebook.com/peugeot.cz
http://www.gekonracing.cz

 Společnost GEKON RACING s.r.o. je

oficiálním distributorem závodních náhradních dílů a přestavbových kitů Peugeot (ČR) a Citroën (ČR, Slovensko). V r. 2015 Gekon Racing připravoval pro závody JWRC vůz Citroën DS3 R3T pro finskou posádku Haapamäki-Salminen. V r. 2014 a letos připravuje vůz pro Martina Kočiho, bronzového šampiona JWRC  z r. 2014 a mistra ČR 2WD 2016.

 Společnost P Automobil Import s.r.o.

– je výhradním dodavatelem nových vozů a náhradních dílů značky Peugeot do České republiky. V České republice nabízí prodej osobních a užitkových vozů Peugeot (nových i ojetých), náhradních dílů a servisní služby prostřednictvím koncesionářské sítě čítající šedesát prodejních míst. V českém motorsportu značka slaví v r. 2016 úspěchy. Jezdci reprezentující značku Peugeot v MČR v rally obsadili 1. a 2. příčku ve třídě 6.

Společnost Total ČR je součástí TOTAL MARKETING & SERVICES, obchodní divize koncernu TOTAL

– čtvrté největší olejářské společnosti na světě. V tuzemsku působí již od roku 1991 a nyní patří do HUBu, který slučuje společnosti TOTAL ČR, TOTAL Slovensko a TOTAL Lubricants Maďarsko. Hlavními činnostmi společnosti je obchod s automobilovými oleji, průmyslovými mazivy, pohonnými hmotami, speciálními kapalinami a leteckými benziny. Kromě toho společnost působí na trhu asfaltů a v roce 2015 zavedla plně automatizovanou „in-line“ výrobu asfaltů v moderním skladu v Kouřimi.

Dalšími partnery jsou společnosti Pirelli, Dallmayr Kaffee, Pivovar Rohozec, All4car, Freem a Renovak.

Mediálními partnery jsou časopisy TopGear a Speed, specializovaný magazín Rally, časopis AutoForDrive a internetový server www.rallylife.cz.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PYRAMIDA Centrum
U Pyramidy 721, 252 43 Praha – Průhonice
267 751 006, NONSTOP HELP SERVIS 602 182 424
prodej@pyramidacentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - 38. Rally Pačejov se bude konat již tuto sobotu 29. července s centrem v Horažďovicích a Autoklub Peugeot Rally Talent zve všechny své fanoušky k tratím RZ do západních Čech

38. Rally Pačejov se bude konat již tuto...

Pořadatelé z AMK Pačejov připravili pro více než stovku posádek 8 rychlostních zkoušek o celkové délce bezmála 75 kilometrů. Posádka Filip Mareš – Jan Hloušek do nich odstartuje – se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot druhým rokem za sebou vítězí v Silk Way Rally

Peugeot druhým rokem za sebou vítězí v...

Cyril Despres/David Castera proměnili dva starty ve dvě vítězství. Jako vítězové Silk Way Rally 2016 triumfují i letos poté – co vedli po celý druhý týden soutěže. Jejich Peugeot DKR č....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot si na 11.etapě v Silk Way Rally připsal šesté umístění na prvním a druhém místě

Peugeot si na 11.etapě v Silk Way Rally...

Po 11. etapě Cyril Despres získal několik dalších minut ke svému celkovému vedení v Silk Way Rally, zatímco jeho týmový kolega Stéphane Peterhansel etapu vyhrál. Despres dojel druhý –...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Týmový duch Peugeotu ožil, když Despres v 10.etapě upevnil vedení v Silk Way Rally

Týmový duch Peugeotu ožil, když...

Po včerejších dramatech byla 10.etapa pro Team Peugeot Total mnohem méně komplikovaná, neboť dva zbývající vozy dojely bezpečně do cíle. Cyril Despres/David Castera s vozem Peugeot DKR č. 100...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - V deváté etapě Silk Way Rally Team Peugeot Total prožil dramatické okamžiky,  neboť vedoucí Sébastien Loeb havaroval, Stéphane Peterhansel úžasným způsobem etapu vyhrál a Cyril Depres převzal vedení v soutěži, kterou loni vyhrál je v čele soutěže!

V deváté etapě Silk Way Rally Team...

Po včerejším krátkém volném dnu v Urumqi v  Číně se dnes „Tým snů“ Peugeotu za volanty vozů Peugeot DKR a Peugeot DKR Maxi vrátil do akce v soutěži Silk Way Rally. Sébastien Loeb na...