Peugeot na ženevském autosalonu 2019: dvě světové premiéry ve 100% elektrifikovaném stánku

Peugeot odhalí v Ženevě své novinky v oblasti elektrifikace. Veřejnosti se představí dva vozy ve světové premiéře: nový Peugeot 208 ve verzi se spalovacím i elektrickým motorem a koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered, který je předobrazem řady výkonných, elektromotorem vybavených sériových vozů vyvinutých divizí Peugeot Sport. Peugeot představí rovněž své nové benzínové plug-in hybridní motory u vozů Peugeot 3008, 508 fastback a 508 SW. Na elektrifikaci značky poukazuje i rozsvícená obří socha lva ve stánku. Návštěvníci se budou rovněž moci setkat s hvězdou loňského pařížského autosalonu, koncepčním vozem e-Legend, ztělesněním vize optimistické, 100% elektrické, autonomní a připojené budoucnosti „by Peugeot“.

NOVÝ PEUGEOT 208 A e-208: FUTURISTIC & YOUNG

Peugeot v Ženevě představuje nový Peugeot 208, který navazuje na jeden z bestsellerů značky. Vzhledem k tomu, že přechod na nové zdroje energií neomezuje výběr tvaru karoserie či způsob využití vozu, je nový Peugeot 208 v nabídce ihned při uvedení na trh se třemi druhy motoru: 100% elektrickým, benzínovým a dieselovým.

Tato nová generace modelu Peugeot 208 dokonale odpovídá přesunu značky Peugeot směrem k luxusnějším kategoriím produktů. Prosazuje se svým výrazným designem, z něhož čiší mladistvá energie. Nový Peugeot 208 se inspiroval koncepčním vozem Peugeot Fractal a po jeho vzoru je vybaven zcela novou generací místa řidiče Peugeot i- Cockpit® s vyvýšeným 3D přístrojovým panelem a celou škálou asistenčních systémů vyhrazeným vyšším segmentům.

Nový Peugeot 208 se chystá výrazně prosadit v  segmentu B a velkou měrou přispět k úspěchu řady Peugeot. Ta se aktuálně vyznačuje výrazným designem a diferenciací prostřednictvím inovací a nejmodernějších technologií. Nový Peugeot 208 využívá mobilní připojení a nabízí funkce Mirror Screen a 3D on-line navigace TomTom® Traffic. Je rovněž mimořádně bezpečný. Disponuje podpůrnými prvky řízení nejnovější generace na nejvyšší úrovni svého segmentu, mimo jiné i novým systémem Drive Assist, který otevírá cestu k poloautonomnímu řízení.

Nový Peugeot e-208, který je k dispozici již při uvedení nového modelu na trh, poskytuje díky 100% elektrickému motoru o výkonu 100 kW (136 k) a točivému momentu 260 Nm (k dispozici od 0 km/hod) hbitost, stimulující potěšení z jízdy a současně okamžitou reakceschopnost.

Nový Peugeot 208 je zvenku velmi snadno rozpoznatelný díky:

 • masce chladiče ve stejné barvě, jakou má karoserie;
 • dichronickému ztvárnění loga lva (postup, který mění barvu podle úhlu pohledu);
 • podpisu „e-208“ v zadní části a písmenu „e“ na zadních blatnících.

KONCEPČNÍ VŮZ 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED: NEO-PERFORMANCE

Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered je předobrazem řady výkonných sériových elektromobilů vyvinutých divizí Peugeot Sport.

Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered, který je odvozen z radikálního fastbacku Peugeot 508 Hybrid, prošel specifickou designovou úpravou, je ještě radikálnější a sportovnější. Velká péče byla věnována aerodynamice s cílem dosáhnout optimální účinnosti a efektivního výkonu: přední nárazník je ostřejší, maska chladiče získala „plovoucí“ lamely, vůz má klapky na úrovni prahových lišt, stabilizační křidélka na úrovni zadních postranních okének a nový difuzor vzadu.

Šedý odstín „Gris Selenium“ se díky perleťovým částicím mění v závislosti na světle. Je spojen s prvky v odstínu „Kryptonite“, které podtrhují příslušnost koncepčního vozu ke sportovní a výkonné řadě.

Vývojem koncepčního vozu 508 Peugeot Sport Engineered byl pověřen tým inženýrů divize Peugeot Sport. Tento koncept nabízí mimořádné výkony srovnatelné s vozem se spalovacím motorem o výkonu 400 k.  Má pohon 4×4 a díky spojení tří motorů nabízí vynikající akceleraci, již zajišťuje benzínový motor PureTech 200 k a dva elektromotory, jeden o výkonu 110 k vepředu a druhý 200 k vzadu.

Koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered využívá výhody hybridního systému, který přináší velké úspory a umožňuje dojezd ve 100% elektrickém režimu až 50 km (WLTP).

100% ELEKTRIFIKOVANÝ STÁNEK PEUGEOT

Peugeot bude na ženevském autosalonu na svém stánku o rozloze 1 400 m2 od 7. do 17. března vystavovat:

 • Dvě novinky ve světové premiéře: nový Peugeot 208 a e-208, dále koncepční vůz 508 Peugeot Sport Engineered.
 • Nabídku vozů s benzínovým plug-in hybridním pohonem. Vozy Peugeot 3008 Hybrid4 a Peugeot 508 Hybrid budou od podzimu letošního roku nabízet 4 režimy řízení pro intenzivnější zážitky a mobilitu bez omezení. Příjem objednávek začne v červnu.
 • Peugeot e-Legend Concept, ztělesnění vize optimistické, žádoucí, 100% elektrické, autonomní a připojené budoucnosti by Peugeot.
 • Nový slogan značky, MOTION & e-MOTION, jímž se značka připojuje k výzvám, které s sebou přináší přechod na nové zdroje energií, a jímž podporuje elektrifikaci vozů Peugeot.
 • Socha monumentálního lva vbarvách symbolizujících energetickou transformaci: velvyslanec značky, který byl v Ženevě představen v roce 2018, ožije díky hře zelených a modrých světel a odrazů na svém hladkém propracovaném povrchu. Značka vstupuje do epochy energetické transformace a elektrifikace jejího symbolu je toho dalším důkazem.

S ohledem na to, že Peugeot je jediným výrobcem automobilů, který nabízí globální mobilitu prostřednictvím dvou, tří a čtyřkolových dopravních prostředků, představuje na stánku rovněž novinky značek Peugeot Cycles a Peugeot Motocycles. Jedná se pochopitelně o produkty vybavené elektromobilem:

 • Peugeot Cycles vystavuje trekingové elektrokolo eT01 Belt Powertube sbezúdržbovým řetězovým převodem. Je vybaveno 100% elektrickým motorem a baterií zabudovanou v rámu a poskytuje plynulou akceleraci.
 • Peugeot Motocycles představuje koncept E-Metropolis, elektroverzi vlajkové lodi značky, legendárního tříkolového skútru Peugeot Metropolis. Koncept E- Metropolis nabízí výkony na velmi vysoké úrovni, v souladu s ambicemi značky plnit v hlavních evropských městech roli reference. Elektromotor usazený na podvozku poskytuje maximální výkon přenášený na zadní kolo prostřednictvím ozubeného řemenu 36 kW. Maximální rychlost je 135 km/h a dojezd na jedno nabití až 200 km. E-Metropolis nabízí výjimečný zážitek z jízdy díky elektrickému motoru, s nímž je tříkolka lehčí. Hlavními přínosy budoucího skútru E-Metropolis jsou potěšení z jízdy, bezpečnost a výkon.

 

 

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Peugeot elektrifikuje Milan Design Week 2019

Peugeot elektrifikuje Milan Design Week 2019

Značka Peugeot se letos opět účastní přehlídky Milan Design Week (Milánský týden designu). Jedná se o každoroční mezinárodní setkání věnované světu designu. Ve studiu Peugeot Design Lab...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA pokračuje v testování autonomního řízení v rámci evropského projektu L3Pilot

Skupina PSA pokračuje v testování...

Skupina PSA pokračuje v testech autonomního řízení. Od začátku dubna jezdí v rámci evropského projektu L3Pilot po běžných francouzských silnicích vozy skupiny vybavené systémy pro...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - „7 dní Peugeot pro profesionály“ pro 3 roky bez starostí

„7 dní Peugeot pro profesionály“ pro...

Po vzoru tradiční akce „7 dní Peugeot“, která přichází pravidelně dvakrát ročně s cílem zrychlit dynamiku prodejů osobních vozů Peugeot, uvádí značka podobně zaměřenou nabídku i pro...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Poprodejní servis pro značky Peugeot, Citroën a DS v ČR povede Jan Matoušek

Poprodejní servis pro značky Peugeot,...

Funkci ředitele oddělení náhradních dílů a poprodejního servisu pro značky Peugeot, Citroën a DS v České republice bude od 1. dubna 2019 zastávat dosavadní Customer & Network Quality...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÁ JMÉNA V PEUGEOT RALLY CUPU

NOVÁ JMÉNA V PEUGEOT RALLY CUPU

Na 38. ročníku Kowax Valašská Rally ValMez odstartuje o posledním březnovém víkendu domácí šampionát v rallye. Jeho součástí je už třetím rokem pohárový seriál PEUGEOT RALLY CUP CZ,...