Nová ŠKODA KODIAQ GT: Oficiální světová premiéra na autosalonu Auto Guangzhou 2018

  • KODIAQ GT: Vrchol SUV-ofenzívy značky ŠKODA na čínském trhu
  • Sportovní SUV-kupé: Nová exkluzivní vlajková lod značky ŠKODA v Číně
  • SUV-ofenzíva: Důležitá součást růstové strategie značky ŠKODA v Číně
  • Čtyři modely SUV pro Čínu: KODIAQ GT, KODIAQ, KAROQ a KAMIQ

Nová ŠKODA KODIAQ GT bude na autosalonu Auto Guangzhou v Číně (16. – 26. listopadu 2018) poprvé představena široké veřejnosti. První SUV-kupé české značky je díky výrazně dynamickému vzhledu, nejmodernější konektivitě a inovativním asistenčním systémům novým vrcholným modelem značky na čínském trhu. Exkluzivně pro celosvětově největší trh značky ŠKODA je nyní nabídka SUV v Číně tvořena modely KODIAQ GT, KODIAQ, KAROQ a KAMIQ. V rámci autosalonu Auto Guangzhou představí ŠKODA svou paletu modelů pro čínský trh.

První SUV-kupé české značky je díky výrazně
dynamickému vzhledu, nejmodernější konektivitě a
inovativním asistenčním systémům novým vrcholným
modelem značky na čínském trhu.

Exkluzivně pro celosvětově největší trh značky ŠKODA
je nyní nabídka SUV v Číně tvořena modely KODIAQ
GT, KODIAQ, KAROQ a KAMIQ.

Nová ŠKODA KODIAQ GT bude hvězdou letošního autosalonu Auto Guangzhou v Číně, jednoho z nejdůležitějších mezinárodních automobilových veletrhů na světově největším automobilovém trhu. Nový vrcholný model rodiny SUV značky ŠKODA v Číně v sobě snoubí robustní exteriér a všestrannost SUV, s elegancí a dynamikou kupé, a otevírá se tak skupině zákazníků orientovaných na dynamický životní styl. Jako první sériový model nese KODIAQ GT nápis ŠKODA uprostřed zadních dveří.

Pro SUV KODIAQ jsou k dispozici výkonné pohonné
jednotky: motor 1,4 TSI se 110 kW (150 k), motor 2,0
TSI se 137 kW (186 k) a motor 2,0 TSI se 162 kW (220
k).

Příď 4 634 milimetrů dlouhého vozu ŠKODA KODIAQ GT se vyznačuje černě lemovanou mřížkou chladiče s chromovanými zdvojenými lamelami. Mohutný vzhled silného sportovního vozu zvýrazňují LED světlomety, trojrozměrně tvarovaný nárazník a široké otvory pro sání vzduchu. Linie střechy, která za předními dveřmi pozvolna klesá a přechází v ploché páté dveře, vytváří dynamický profil. Propracované lemy blatníků a prahů s matně černými prvky zvýrazňují robustnost tohoto SUV-kupé. Záď upoutá pozornost ostře konturovanými zadními LED světly s krystalickými tvary v typickém designu značky ŠKODA. Přes celou šířku vozu se pod nakládací hranou táhne jemný reflexní pás, který je stejně jako černý difuzor dalším výrazným designovým a současně funkčním prvkem.

KAROQ má délku 4 432 milimetrů a rozvor náprav 2
688 milimetrů. Tento model tak překonává v obou
parametrech o 50 milimetrů evropský KAROQ.
K dispozici jsou motory 1,2 TSI a 1,5 TSI, které mají
výkon 85 kW (115 k), resp. 110 kW (150 k).

Sportovní a stylový je také interiér nového modelu ŠKODA KODIAQ GT. Je tvořen prvky z vysoce kvalitních materiálů a sériově dodávaným, individuálně nastavitelným Virtuálním Kokpitem a pro vozy značky ŠKODA typickými Simply Clever prvky. Díky Wifi připojení, funkcím MirrorLink™, Apple CarPlay nebo Baidu’s Carlife je KODIAQ GT stále online a poskytuje nejmodernější úroveň konektivity. Paleta pohonných jednotek zahrnuje dva výkonné zážehové motory. Motor 2,0 TSI o výkonu 137 kW (186 k) pohání kola přední nápravy, motor 2,0 TSI s výkonem 162 kW (220 k) je vybaven pohonem všech čtyř kol a sedmistupňovou převodovkou DSG. Maximální bezpečnost zajištují četné asistenční systémy, vč. systému Blind Spot Detect, Front Assist a adaptivního tempomatu (ACC) s funkcí Stop-Go.

ŠKODA KAMIQ – druhý exkluzivní model pro čínský trh

V Číně – na celosvětově jediném trhu značky ŠKODA – je nyní exkluzivně nabízena nejen paleta čtyř SUV značky ŠKODA, ale také nový model ŠKODA KAMIQ. Toto městské SUV s délkou 4 390 milimetrů, šířkou 1 781 milimetrů a výškou 1 593 milimetrů je po modelu ŠKODA KAROQ dalším pokračovatelem řady menších SUV. Model KAMIQ pohání nově vyvinutý 1,5litrový benzinový motor s výkonem 81 kW (110 k). Prostorným interiérem a moderním řešením konektivity, jako je hlasové ovládání iFLYTEk na bázi umělé inteligence, oslovuje mladé čínské zákazníky žijící ve městech.

Model KAMIQ pohání nově vyvinutý 1,5litrový benzinový
motor s výkonem 81 kW (110 k). Prostorným interiérem
a moderním řešením konektivity, jako je hlasové
ovládání iFLYTEk na bázi umělé inteligence, oslovuje
mladé čínské zákazníky žijící ve městech.

Komplexní nabídka SUV: ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ

Krom vlajkové lodi ŠKODA KODIAQ GT a vstupního modelu ŠKODA KAMIQ nabízí ŠKODA také modely KODIAQ a KAROQ, které jsou v nabídce i v Evropě. KODIAQ sází s vnější délkou 4 697 milimetrů, volitelnou třetí řadou sedadel a objemem zavazadlového prostoru až 2 065 litrů ještě více na mnohostranné využití, než je tomu u modelu KODIAQ GT. Na čínském trhu jsou k dispozici výkonné motory – 1,4 TSI se 110 kW (150 k), 2,0 TSI se 137 kW (186 k) a motor 2,0 TSI se 162 kW (220 k). Kromě toho KODIAQ nabízí moderní řešení konektivity a četné asistenční systémy, se kterými vstupuje na čínský trh i ŠKODA KAROQ. KAROQ má délku 4 432 milimetrů a rozvor náprav 2 688 milimetrů. Tento model tak překonává v obou parametrech o 50 milimetrů evropský KAROQ. K dispozici jsou motory 1,2 TSI a 1,5 TSI, které mají výkon 85 kW (115 k), resp. 110 kW (150 k).

Kromě palety modelů SUV se na autosalonu Auto Guangzhou v Číně na stánku ŠKODA v hale 6.1. představí i celá paleta osobních vozů značky ŠKODA pro čínský trh, konkrétně modely SUPERB, OCTAVIA, OCTAVIA COMBI, RAPID a RAPID SPACEBACK.

Od roku 2010 je Čína největším odbytištěm značky ŠKODA. V roce 2017 dodala ŠKODA do Číny 325 000 vozů – to je každý čtvrtý vůz značky ŠKODA dodaný zákazníkům na celém světě. V prvních deseti měsících tohoto roku zaznamenala česká značka v Číně nárůst v řádu dvouciferných čísel. Ke konci října 2018 bylo zákazníkům v Číně dodáno 276 300 vozů, čímž byl překonán výsledek minulého roku o 12,5 %. V růstových plánech značky ŠKODA v Číně hrají důležitou roli především modely SUV: Více než 30 % všech vozů prodaných v tomto roce v Číně jsou SUV.

Dle pětiletého plánu memoranda, podepsaného v roce 2016 při příležitosti státní návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice, má společnost ŠKODA AUTO se svými partnery investovat do rozšiřování palety SUV a vozů s alternativními pohony více než dvě miliardy eur.

 

 

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Největší obchodní dům

automobilů v ČR

 

Motto AUTO JAROV zní: „Prodejem naše služby nekončí...”

Kontakt:
AUTO JAROV, s.r.o.
130 00 Praha 3, Osiková 2
251 002 111
autojarov@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ŠKODA AUTO zahajuje výstavu o závodu Vrchlabí

ŠKODA AUTO zahajuje výstavu o závodu...

Výstava „Od milimetru k mikrometru“ představuje historii a současnost vrchlabské továrny ŠKODA AUTO Jeden z nejstarších závodů v automobilovém odvětví v Evropě si letos připomíná 110 let...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ojetý vůz jako vánoční dárek? Proč ne, v prosinci jsou nejnižší ceny v roce

Ojetý vůz jako vánoční dárek? Proč...

Praktický dárek pro studenty, partnerky, rodiče v důchodovém věku, nebo i pro sebe   Nevěřte dědečkovi, že na popojíždění na chalupu je jeho stará stodvacítka ještě dost dobrá, ani...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ŠKODA AUTO se vrací mezi hlavní partnery české hokejové reprezentace

ŠKODA AUTO se vrací mezi hlavní...

ŠKODA posiluje svoji pozici u české hokejové reprezentace Mladoboleslavská automobilka se vrací mezi hlavní partnery národního týmu Celkem 22 vozů ŠKODA mohou v letošní sezoně využívat...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bezpečný prosincový pátek: I vánoční stromek se musí připoutat

Bezpečný prosincový pátek: I...

Přeprava na střeše: Zabalit do deky, kmenem dopředu, zajistit proti pohybu Za špatně upevněný vánoční stromek hrozí pokuta 2 000 Kč Dárky a jiné objemné předměty patří do zavazadelníku,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Světová premiéra modelu ŠKODA SCALA v Tel Avivu ve fotografiích

Světová premiéra modelu ŠKODA SCALA v...

Nový kompaktní model značky ŠKODA vyjíždí poprvé na scénu Premiéra ve startupové metropoli na pobřeží Středozemního moře za účasti zhruba 400 hostů z celého světa Další velký krok ve...