Kia na ženevském březnovém autosalonu

Nové Picanto posílí rodinu malých vozů Kia, tři koncepty SOUL odhalí zábavnou tvář značky Kia a dva koncepty eco_cee’d zdůrazní technologie přátelské k životnímu prostředí pro Kia cee’d 2009.

>S koncepty SOUL Diva, SOUL Burner a SOUL Searcher vás seznamujeme vzhledem k jejich významu v samostatném článku. Trio konceptů má velmi blízko k sériovému automobilu, který bude mít světovou premiéru letos v září na autosalonu v Paříži.

Eco_ cee’d 2009

Kia na ženevském březnovém autosalonu

Kia v Ženevě vystavuje také dva nové zelené koncepty. Koncept eco_cee’d vychází z vysoce oceňovaného vozu Kia pro_cee’d, který byl prvně představen na loňském autosalonu ve Frankfurtu, a velmi populárního pětidvéřového hatchbacku cee’d.

S modely eco_cee’d chce Kia dosáhnout ještě lepší spotřeby paliva a nižších emisí při zachování živé odezvy a zábavné jízdy. Kia Motors již potvrdila, že mnoho technologií použitých na konceptu eco_cee’d bude postupně zavedeno do všech sériových modelů cee’d, které se začnou vyrábět od prosince 2008.

Rychlý přenos zelených vlastností z konceptu eco_cee’d do sériové verze cee’d skvěle ukazuje vizi automobilky Kia pro další rozvoj, nové eko vozy také potvrzují závazek značky Kia vyrábět ekologicky šetrná vozidla, aniž bychom opustili zaměření na zákazníkův požitek z jízdy.

Působivý výkon, ekonomika provozu a emisní hodnoty vozů eco_cee’d vyplývají z mnoha malých, ale významných vylepšení. Spotřeba paliva se snížila na pouhých 3,9 l/ 100 km a emise CO2 klesly u modelu pro_cee’d o 17 % na pouhých 104 g/ km a na 106 g/ km u pětidvéřové verze cee’d.

Nové Picanto posílí rodinu malých vozů Kia

V Evropě je nyní v prodeji nová Kia Picanto, která měla světovou premiéru na autosalonu v Barceloně 2007. Nejmenší z modelů Kia nabízí zákazníkům báječnou kombinaci vzrušujícího moderního designu, temperamentních výkonů, velkého vnitřního prostoru, skvělé ekonomiky provozu a velmi nízkých emisí.

Picanto je svými tvary mnohem přitažlivější, ale uchovává si mladistvý, sportovní a přátelský charakter. Picanto je vůz stále malý vnějšími rozměry, ale velký svým vnitřním prostorem. Do interiéru se pohodlně usadí čtyři dospělí lidé i pětičlenná rodina.

Přes 300.000 v Evropě prodaných vozů Picanto je pro značku Kia velkým úspěchem. Zdokonalenou výbavou a představením celé řady zákaznických výhod byla u tohoto vylepšeného vozu zvýšena jeho přitažlivost. Kia chce zvýšit i prodej v Evropě, a to až o 90.000 vozů za rok během příštích let.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude  v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku k dispozici v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen představí již 28.srpna ve světové premiéře nové SUV T-Roc

Volkswagen představí již 28.srpna ve...

Předprodej zcela nově vyvinutého Volkswagenu T-Roc je  u nás plánovaný již na letošní říjen, uvedení na český trh pak začátkem roku 2018. Nový T-Roc kombinuje – suverénní charakter...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai nabízí řidičům týdenní testování nového kombíku i30 nové generace

Hyundai nabízí řidičům týdenní...

Automobilka Hyundai startuje nový projekt s názvem “Týden s i30 kombi“. Od 15. září mají všichni majitelé vozů kombi a majitelé jakéhokoli vozu Hyundai – možnost otestovat si na sedm...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda představuje novou verzi Dynamic modelu Jazz Supermini s novým motorem a se sportovněji stylizovanou karoserií

Honda představuje novou verzi Dynamic...

Nový model si uchovává bezkonkurenční všestrannost a špičkový prostor pro cestující ve své třídě. Nová Honda Jazz s novým vzhledem byl představen – před frankfurtským autosalonem...