Goodyear vyvíjí v rámci svých služeb nové pneumatiky

Přepravník aut ECM dostal nové unikátní návěsové pneumatiky na míru.

 

Třicet let spolupráce předního přepravce osobních vozidel ECM a společnosti Goodyear a její služby FleetFirst

– nevedlo pouze k minimalizaci nucených odstávek jeho vozidel, snížení administrativy a nižším nákladům na vlastnictví vozidel. Jejím výsledkem je i vývoj speciálních pneumatik zkonstruovaných přímo na míru pro jeho přepravy. Nejnovější takové pneumatiky začaly sloužit zcela nedávno.

ECM (Vehicle Delivery Service) Ltd byla založena před 35 lety

V současné době je považována za předního evropského poskytovatele služeb automobilové logistiky. Její vozový park tvoří 520 speciálních vozidel, díky nimž může každým rokem přepravovat na 1,3 milionu vozů z produkce vedoucích světových výrobců, včetně automobilek BMW, Ford, Honda, Jaguar Land-Rover, Hyundai, Mazda, Mercedes-Benz, Peugeot Citroën, Toyota a Volkswagen. S tak hodnotným nákladem a velmi přísnými termíny jeho převzetí a dodávky je pro ni nezbytným požadavkem absolutní spolehlivost techniky, což klade mimořádné nároky právě na pneumatiky a správu pneuhospodářství. Na rozdíl od většiny jiných dopravců, kteří provozují běžné návěsy, vyžadují na zakázku stavěné přepravníky společnosti ECM také speciální pneumatiky. Jen díky nim lze zvýšit přepravní kapacitu nízkoložných přepravníků s mimořádnou vnitřní šířkou úložné plochy až na 11 vozidel.

Aby bylo možné dodržet předpisy ohledně vnější šířky vozidla

– a přitom vytvořit dostatečný prostor, aby se přepravovaná auta vměstnala i za podběhy návěsu, musí být jeho pneumatiky velmi úzké. Kromě toho však musí unést i zatížení 7100 kilogramů na nápravu. K tomu jako další speciální požadavek přistupuje také to, že kvůli velmi malému odstupu pneumatik a podběhů je nutné naprosto minimální uvolňování tepla při provozu. Lucemburští konstruktéři společnosti Goodyear vyrobili pro přepravníky ECM první speciální pneumatiky již před pěti lety. Jednalo se o pneumatiky Goodyear LHT II o rozměru 275/70R22.5 152J určené pro nové návěsy.

Pneumatiky, které Goodyear v reakci na nejnovější požadavky společnosti ECM vyvinul letos

– mají rozměr 295/60R22.5 152J a navazují jako speciální návěsové pneumatiky na pneumatiky Goodyear RHS II. Nabízejí vyšší zatížení/rychlost a jsou vybaveny speciální běhounovou směsí, která omezuje jejich zahřívání při provozu. Při intenzivních testech v praktickém provozu se nové pneumatiky osvědčily pro provoz v podmínkách přepravy osobních aut a vysloužily si tak označení FRT (Free Rolling Tyre). Spolu s předchozí řadou nyní již tvoří součást portfolia nákladních pneumatik Goodyear Dunlop.

Nigel Sowerby, ředitel rozvoje odbytu a služeb Goodyear Dunlop v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, řekl:

„ECM a Goodyear za sebou mají dlouhou a velmi úspěšnou spolupráci; ve skutečnosti jde vlastně spíše již o týmovou práci. Díky službám, jež nabízíme v rámci svého programu FleetFirst, můžeme ECM, pokud jde o pneumatiky, nejen zajišťovat veškerou podporu, kterou potřebuje, ale také přesně na místě a v době, kdy ji potřebuje. Když si ECM pořídila nové návěsy, které vyžadují speciální pneumatiky, náš tým na to reagoval vývojem vhodných produktů, které splňují všechny její požadavky, pokud jde o rozměry, nosnost, tepelné vlastnosti a trakci.”

ECM se sídlem ve Velké Británii využívá Goodyear jako svého partnera

– pro pneumatiky již třicet let a služba TruckForce mu na všech jeho 40 stanovištích poskytuje všechny nezbytné služby přímo na místě. Klíčovou součástí spolupráce jsou FleetOnlineSolutions (FOS). Unikátní program online správy pneuhospodářství společnosti Goodyear ECM umožňuje, aby se mohla plně soustřeďovat na realizaci plánovaných dodávek, omezuje neproduktivní dobu vozidel na minimum a snižuje administrativu. Díky ní má také v případě potřeby jakékoli pomoci s pneumatikami místní centrum TruckForce přístup ke všem podrobnostem o filozofii jejího pneuhospodářství a postará se rovněž o fakturaci za stanovených podmínek. Výsledkem jsou správné a rychlé služby při zjednodušení fakturace.

Paul Rymer, manažer servisu ECM, řekl:

„Naše spolupráce se společností Goodyear a její sítí TruckForce již trvá déle než 30 let, během nichž nám pomáhala i v tomto vysoce konkurenčním oboru jít stále vpřed. Pomohla nám zvyšovat naši výkonnost a současně snižovat celkové náklady na vlastnictví našich vozidel. Díky tomu mohu jít každé pondělí do práce s důvěrou, že je vše pořádku.” ECM využívá rovněž službu ServiceLine24h společnosti Goodyear, která zajišťuje nepřetržitou asistenci při všech problémech s pneumatikami přímo na silnici.

O společnosti Goodyear

Goodyear je jedním z největších světových výrobců pneumatik. Společnost zaměstnává přibližně 66 000 pracovníků a své výrobky vyrábí ve 48 závodech ve 21 zemích světa. V inovačních centrech v Akronu, Ohio a v Colmar-Berg, Lucembursko jsou vyvíjeny nejmodernější výrobky a služby, které stanovují technologické a výkonnostní standardy pro celé odvětví.

Sortiment pneumatik společnosti Goodyear Dunlop Europe pro nákladní vozidla a autobusy zahrnuje přes 400 různých typů pneumatik ve vice než 55 rozměrech. Pneumatikami Goodyear svá vozidla standardně vybavuje mnoho předních světových výrobců nákladních vozidel, včetně značek DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania a Volvo. Goodyear rovněž dodává pneumatiky všem hlavním výrobcům návěsů a přívěsů. Díky programu Fleet First, do kterého patří servisní síť TruckForce, silniční asistenční služba ServiceLine 24h, elektronický systém řízení pneuhospodářství FleetOnlineSolution a Goodyear Retread Technologies, poskytuje společnost Goodyear nejkomplexnější program specializovaných služeb ve svém oboru.

 Více informací najdete na:

www.goodyear.cz

 

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Středem Evropy projela 12 km dlouhá kolona veteránů

Středem Evropy projela 12 km dlouhá...

V sobotu 15. září si obyvatelé od Kremnických Baní až po Turčianske Teplice užili tradiční podívanou veteránů, kteří do těchto míst zamířili už popáté na veterán rallye Stredom...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pavel Richter jmenován technickým ředitelem výroby pro projekt INDIA 2.0, vedený značkou ŠKODA

Pavel Richter jmenován technickým...

Zkušený manažer ze společnosti ŠKODA AUTO bude zodpovídat za výrobu všech modelů v závodě v Pune V rámci projektu „INDIA 2.0“ je značka ŠKODA zodpovědná za plánovanou modelovou ofenzívu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ŠKODA odhalila další detaily nejvýkonnějšího SUV KODIAQ RS

ŠKODA odhalila další detaily...

První SUV značky ŠKODA ve sportovní verzi RS zaujme doplňky v černé lesklé barvě a dvacetipalcovými koly z lehké slitiny Zadní část modelu se vyznačuje viditelnými koncovkami výfuku a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ŠKODA AUTO je stále aktivnější na poli sdílené mobility

ŠKODA AUTO je stále aktivnější na...

Platforma pro sdílení automobilů HoppyGo představuje zatím nejucelenější koncept mobility v České republice Vozy ŠKODA jsou oblíbené mezi uživateli a přinášejí četné výhody...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový PEUGEOT PARTNER : International Van Of The Year 2019

Nový PEUGEOT PARTNER : International Van...

Nový PEUGEOT PARTNER získal ve středu 19. září v Hannoveru titul International Van Of The Year 2019. Toto ocenění je uznáním práce týmů značky Peugeot a jejich odměnou za úsilí vynaložené...