CUPRA Formentor: Jedinečný koncepční vůz pro výjimečnou značku

  • CUPRA slaví své první výročí odhalením koncepčního vozu CUPRA Formentor
  • První model, vyvinutý specificky pro značku CUPRA
  • Nový model nabízí opravdu jedinečné zážitky z jízdy díky nejmodernější technice, jejímž základem je vysokovýkonný hybridní pohon CUPRA s možností vnějšího nabíjení
  • Koncepční vůz bude představen ve světové premiéře na letošním autosalonu v Ženevě

Značka CUPRA odhalila u příležitosti svého prvního výročí koncepční vůz CUPRA Formentor, své dosud nejvíce ohromující, nejdynamičtější a nejpřitažlivější vozidlo.

Značka CUPRA prokázala během prvního roku na trhu svůj mimořádný potenciál. V roce 2018 vzrostly její prodeje na 14 400 vozů, což je o 40 % více v porovnání s předchozím rokem. CUPRA po uvedení svého prvního modelu, CUPRA Ateca, nyní plánuje zvýšit prodeje na dvojnásobek během příštích tří až pěti let. K realizaci těchto plánů přispěje představení modelu CUPRA Formentor.

Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA, zdůraznil, že „současný úspěch značky CUPRA zřetelně reprezentuje její oblíbenost na trhu“. Griffiths také uvedl: „Přijetí značky CUPRA zákazníky překonává všechna naše očekávání a chceme i nadále upevňovat postavení této speciální značky, která oslovuje nejnáročnější automobilové nadšence. Nyní nastal čas sešlápnout se značkou CUPRA pedál plynu až na podlahu.“

CUPRA Formentor je oknem do budoucnosti exkluzivní značky vysokovýkonných automobilů. Úchvatným vnějším designem okamžitě zaujme pozornost. Řidiči a cestujícím poskytne ve svém interiéru útulné prostředí. A díky nejmodernější konstrukci a vyspělému poháněcímu ústrojí nabídne podmanivé výkony.

Nevšední vozidlo kombinuje přednosti sportovního vozu s vlastnostmi SUV, a míří tak do segmentu crossoverů (CUV), který čeká mimořádný růst. Formentor ztělesňuje ambice, expresivní charakter a inspiraci, tvořící podstatu značky CUPRA. A také potvrzuje, že CUPRA je technologickou značkou s pohledem zaměřeným na budoucnost.

Nepřehlédnutelný design

CUPRA Formentor je koncepčním vozem, který překypuje vytříbeným charakterem. V jeho tvarech se zrcadlí různé vlastnosti tohoto vozidla. Z jeho designu vyzařuje sofistikovanost, jež vyvolává emoce.

Nižší vnější výška koncepčního vozu CUPRA Formentor umocňuje jeho sportovního ducha. K dynamickým proporcím přispívá rovněž vizuálně zvýrazněná záď vozidla a zároveň i záměrně dlouhá kapota motoru.

„Nejvýraznější aspekty designu koncepčního vozu CUPRA Formentor spočívají v kráse jeho proporcí, síle jeho linií, ušlechtilosti ploch a impozantním barevném konceptu. Jsem přesvědčen o tom, že CUPRA Formentor vyvolává čistou touhu,“ řekl šéfdesignér Alejandro Mesonero-Romanos.

Dvoubarevná karoserie připomíná robustní terénní vozidla, ale v designu koncepčního vozu CUPRA Formentor nalézají uplatnění také estetické prvky, které siluetu vozidla vizuálně odlehčují. CUPRA Formentor však na rozdíl od robustního, drsného vzhledu tradičních SUV sází na ladný design, který významně zvyšuje kvalitu exteriéru.

Pocit vysoké kvality posiluje nepřerušovaný pás zadních svítilen, umocňující osobitý vzhled zádě vozidla. Celkový design zanechává ještě intenzivnější dojem díky exkluzivnímu laku karoserie v matném odstínu modrá Petrol.

Sofistikovaný interiér

S expresivním vnějším designem koncepčního vozu CUPRA Formentor ladí velmi kvalitní interiér, který se vyznačuje moderní a sportovní atmosférou s unikátní interpretací ducha značky CUPRA.

S otevřením dveří se rozsvítí jedinečné uvítací osvětlení. Útulnost luxusního interiéru konceptu CUPRA Formentor umocňuje volant CUPRA ve spojení s anatomickými sedadly, čalouněnými kůží.

Přístrojová deska vzbuzuje dojem, že se vznáší. Její horizontální linie procházejí napříč interiérem mezi dveřmi na obou stranách, čímž maximalizuje expresivní charakter vozidla. K prémiové atmosféře v interiéru přispívají tmavě chromované a černé ozdobné prvky s velmi lesklou povrchovou úpravou. Sportovní anatomická sedadla s panely z uhlíkového kompozitu na zadní části opěradel vytvářejí pocit lehkosti a zároveň naznačují výkonový potenciál vozu CUPRA Formentor, jehož řidič sedí v nižší, ergonomičtější poloze.

Vyspělá technika je ústředním prvkem interiéru. Digitální panel přístrojů poskytuje řidiči snadno čitelným způsobem veškeré nezbytné provozní informace a navigační systém s 10“ displejem, vyčnívajícím z přístrojové desky, je pro cestující téměř nevyčerpatelným zdrojem funkčnosti a konektivity.

Konstrukce pro budoucnost

CUPRA Formentor směřuje svou konstrukcí do budoucnosti. Zdrojem výkonů, které splňují nejvyšší požadavky značky CUPRA, je jeden z nejvyspělejších systémů pohonu, jehož další silnou stránkou je trvalá udržitelnost. Koncepční vůz CUPRA Formentor je poháněn vysokovýkonným hybridním systémem s možností vnějšího nabíjení. Jeho konstrukce vyhovuje současným měřítkům z hlediska výkonu i hospodárnosti a představuje první krok v elektrifikaci značky.

Kombinace vyspělého vysokovýkonného zážehového motoru a elektromotoru s vysokým točivým momentem umožňuje koncepčnímu vozu CUPRA Formentor překonávat očekávání řidiče.

Hybridní systém, jehož součástí je také dvouspojková převodovka DSG, poskytuje nejvyšší výkon 180 kW/245 k. Inteligentní nastavení podvozku s adaptivními tlumiči DCC, progresivním řízením a uzávěrkou diferenciálu zaručuje vynikající jízdní vlastnosti bez ohledu na provozní podmínky nebo styl jízdy.

CUPRA Formentor nabízí nejvyšší úroveň jízdní dynamiky, ale kombinace elektromotoru a spalovacího motoru umožňuje také výrazně snížit celkovou spotřebu paliva, a tím i emise CO2. A díky velké sadě akumulátorů ujede CUPRA Formentor v režimu výhradně elektrického pohonu až 50 km v novém jízdním cyklu WLTP (ekvivalentem je dojezd 70 km v jízdním cyklu EU).

Veřejnost poprvé spatří koncepční vůz CUPRA Formentor při jeho světové výstavní premiéře na letošním Ženevském autosalonu a jeho prostřednictvím nahlédne do budoucnosti exkluzivní značky vysokovýkonných automobilů.

 

 

 

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SEAT urychluje na IAA ve Frankfurtu svou elektrickou ofenzivu

SEAT urychluje na IAA ve Frankfurtu svou...

CUPRA vystavuje koncepční vůz Tavascan, první elektromobil značky Externě nabíjitelný hybridní SEAT Tarraco se objeví u prodejců na konci roku 2020 Mattias Ekström, nový ambasador značky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pohled do budoucnosti: CUPRA ukazuje svou vizi nově koncipované sportovnosti elektromobilem CUPRA Tavascan Concept

Pohled do budoucnosti: CUPRA ukazuje svou...

CUPRA roste velkým SUV ve stylu kupé: dynamický exteriér, sofistikovaný interiér a vyspělý pohon jako hlavní ingredience Koncept snoubí vzhled SUV s elegancí sportovního kupé a znovu ukazuje...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mattias Ekström se stal vysokonapěťovým ambasadorem značky CUPRA

Mattias Ekström se stal...

Mnohonásobný vítěz v závodech cestovních vozů bude řídit závodní elektromobil CUPRA e-Racer jako oficiální jezdec Ekström bude přítomen v expozici značky CUPRA na mezinárodním autosalonu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - CUPRA a FC Barcelona spojují síly v globální alianci

CUPRA a FC Barcelona spojují síly v...

CUPRA a FC Barcelona vstupují do inovativního partnerství na příštích pět sezon Barça bude mít ve značce CUPRA oficiálního automobilového partnera pro mobilitu Obě organizace budou společně...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - CUPRA odhaluje interiér koncepčního elektromobilu

CUPRA odhaluje interiér koncepčního...

První silniční elektromobil CUPRA je odvážným vyjádřením postoje díky sebejistému vnějšímu designu, s nímž je harmonicky sladěn výrazně tvarovaný a zároveň praktický interiér...