CUPRA Formentor: Jedinečný koncepční vůz pro výjimečnou značku

  • CUPRA slaví své první výročí odhalením koncepčního vozu CUPRA Formentor
  • První model, vyvinutý specificky pro značku CUPRA
  • Nový model nabízí opravdu jedinečné zážitky z jízdy díky nejmodernější technice, jejímž základem je vysokovýkonný hybridní pohon CUPRA s možností vnějšího nabíjení
  • Koncepční vůz bude představen ve světové premiéře na letošním autosalonu v Ženevě

Značka CUPRA odhalila u příležitosti svého prvního výročí koncepční vůz CUPRA Formentor, své dosud nejvíce ohromující, nejdynamičtější a nejpřitažlivější vozidlo.

Značka CUPRA prokázala během prvního roku na trhu svůj mimořádný potenciál. V roce 2018 vzrostly její prodeje na 14 400 vozů, což je o 40 % více v porovnání s předchozím rokem. CUPRA po uvedení svého prvního modelu, CUPRA Ateca, nyní plánuje zvýšit prodeje na dvojnásobek během příštích tří až pěti let. K realizaci těchto plánů přispěje představení modelu CUPRA Formentor.

Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA, zdůraznil, že „současný úspěch značky CUPRA zřetelně reprezentuje její oblíbenost na trhu“. Griffiths také uvedl: „Přijetí značky CUPRA zákazníky překonává všechna naše očekávání a chceme i nadále upevňovat postavení této speciální značky, která oslovuje nejnáročnější automobilové nadšence. Nyní nastal čas sešlápnout se značkou CUPRA pedál plynu až na podlahu.“

CUPRA Formentor je oknem do budoucnosti exkluzivní značky vysokovýkonných automobilů. Úchvatným vnějším designem okamžitě zaujme pozornost. Řidiči a cestujícím poskytne ve svém interiéru útulné prostředí. A díky nejmodernější konstrukci a vyspělému poháněcímu ústrojí nabídne podmanivé výkony.

Nevšední vozidlo kombinuje přednosti sportovního vozu s vlastnostmi SUV, a míří tak do segmentu crossoverů (CUV), který čeká mimořádný růst. Formentor ztělesňuje ambice, expresivní charakter a inspiraci, tvořící podstatu značky CUPRA. A také potvrzuje, že CUPRA je technologickou značkou s pohledem zaměřeným na budoucnost.

Nepřehlédnutelný design

CUPRA Formentor je koncepčním vozem, který překypuje vytříbeným charakterem. V jeho tvarech se zrcadlí různé vlastnosti tohoto vozidla. Z jeho designu vyzařuje sofistikovanost, jež vyvolává emoce.

Nižší vnější výška koncepčního vozu CUPRA Formentor umocňuje jeho sportovního ducha. K dynamickým proporcím přispívá rovněž vizuálně zvýrazněná záď vozidla a zároveň i záměrně dlouhá kapota motoru.

„Nejvýraznější aspekty designu koncepčního vozu CUPRA Formentor spočívají v kráse jeho proporcí, síle jeho linií, ušlechtilosti ploch a impozantním barevném konceptu. Jsem přesvědčen o tom, že CUPRA Formentor vyvolává čistou touhu,“ řekl šéfdesignér Alejandro Mesonero-Romanos.

Dvoubarevná karoserie připomíná robustní terénní vozidla, ale v designu koncepčního vozu CUPRA Formentor nalézají uplatnění také estetické prvky, které siluetu vozidla vizuálně odlehčují. CUPRA Formentor však na rozdíl od robustního, drsného vzhledu tradičních SUV sází na ladný design, který významně zvyšuje kvalitu exteriéru.

Pocit vysoké kvality posiluje nepřerušovaný pás zadních svítilen, umocňující osobitý vzhled zádě vozidla. Celkový design zanechává ještě intenzivnější dojem díky exkluzivnímu laku karoserie v matném odstínu modrá Petrol.

Sofistikovaný interiér

S expresivním vnějším designem koncepčního vozu CUPRA Formentor ladí velmi kvalitní interiér, který se vyznačuje moderní a sportovní atmosférou s unikátní interpretací ducha značky CUPRA.

S otevřením dveří se rozsvítí jedinečné uvítací osvětlení. Útulnost luxusního interiéru konceptu CUPRA Formentor umocňuje volant CUPRA ve spojení s anatomickými sedadly, čalouněnými kůží.

Přístrojová deska vzbuzuje dojem, že se vznáší. Její horizontální linie procházejí napříč interiérem mezi dveřmi na obou stranách, čímž maximalizuje expresivní charakter vozidla. K prémiové atmosféře v interiéru přispívají tmavě chromované a černé ozdobné prvky s velmi lesklou povrchovou úpravou. Sportovní anatomická sedadla s panely z uhlíkového kompozitu na zadní části opěradel vytvářejí pocit lehkosti a zároveň naznačují výkonový potenciál vozu CUPRA Formentor, jehož řidič sedí v nižší, ergonomičtější poloze.

Vyspělá technika je ústředním prvkem interiéru. Digitální panel přístrojů poskytuje řidiči snadno čitelným způsobem veškeré nezbytné provozní informace a navigační systém s 10“ displejem, vyčnívajícím z přístrojové desky, je pro cestující téměř nevyčerpatelným zdrojem funkčnosti a konektivity.

Konstrukce pro budoucnost

CUPRA Formentor směřuje svou konstrukcí do budoucnosti. Zdrojem výkonů, které splňují nejvyšší požadavky značky CUPRA, je jeden z nejvyspělejších systémů pohonu, jehož další silnou stránkou je trvalá udržitelnost. Koncepční vůz CUPRA Formentor je poháněn vysokovýkonným hybridním systémem s možností vnějšího nabíjení. Jeho konstrukce vyhovuje současným měřítkům z hlediska výkonu i hospodárnosti a představuje první krok v elektrifikaci značky.

Kombinace vyspělého vysokovýkonného zážehového motoru a elektromotoru s vysokým točivým momentem umožňuje koncepčnímu vozu CUPRA Formentor překonávat očekávání řidiče.

Hybridní systém, jehož součástí je také dvouspojková převodovka DSG, poskytuje nejvyšší výkon 180 kW/245 k. Inteligentní nastavení podvozku s adaptivními tlumiči DCC, progresivním řízením a uzávěrkou diferenciálu zaručuje vynikající jízdní vlastnosti bez ohledu na provozní podmínky nebo styl jízdy.

CUPRA Formentor nabízí nejvyšší úroveň jízdní dynamiky, ale kombinace elektromotoru a spalovacího motoru umožňuje také výrazně snížit celkovou spotřebu paliva, a tím i emise CO2. A díky velké sadě akumulátorů ujede CUPRA Formentor v režimu výhradně elektrického pohonu až 50 km v novém jízdním cyklu WLTP (ekvivalentem je dojezd 70 km v jízdním cyklu EU).

Veřejnost poprvé spatří koncepční vůz CUPRA Formentor při jeho světové výstavní premiéře na letošním Ženevském autosalonu a jeho prostřednictvím nahlédne do budoucnosti exkluzivní značky vysokovýkonných automobilů.

 

 

 

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SEAT dosáhl v květnu dvouciferného růstu prodeje

SEAT dosáhl v květnu dvouciferného...

SEAT dodal v uplynulém měsíci 54 400 vozidel, o 10,5 % více než v květnu 2018 Od ledna do května prodal SEAT rekordních 257 000 vozů (+7,7 %) Německo, Francie a Itálie pokračují v rychlém...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Formentor na poloostrově Formentor: Maják CUPRA

Formentor na poloostrově Formentor:...

Koncepční vůz CUPRA Formentor absolvoval poprvé cestu kolem mysu, po němž je pojmenován Inspirací designu prvního modelu, vyvinutého specificky pro značku CUPRA, byl vítr a Středozemní moře...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SEAT poprvé prodal více než 200 000 vozů během prvních čtyř měsíců roku

SEAT poprvé prodal více než 200 000...

Od ledna do dubna vzrostly prodeje o 7 % v porovnání se stejným obdobím roku 2018 SEAT dosáhl také nejlepších dubnových výsledků ve své historii – prodal 51 000 vozů Dvouciferný růst v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Březen byl nejlepším měsícem v historii značky SEAT

Březen byl nejlepším měsícem v...

SEAT prodal v březnu 62 500 vozů a překonal rekord v počtu vozidel dodaných během jednoho měsíce Společnost uzavřela rekordem také první čtvrtletí s více než 150 000 prodanými vozy...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Tři fáze vývoje designu prvního modelu CUPRA

Tři fáze vývoje designu prvního modelu...

Stovky skic, virtuální realita a více než šest měsíců práce vdechlo život konceptu CUPRA Formentor Prioritou designérů byla kombinace vyspělé techniky a sofistikované image Virtuální realita...