Čerpací stanice OMV opět podporují dobrou věc podpoří bezpečnější silnice

Čerpací stanice OMV nabídnou v 10 zemích Evropy 200 000 reflexních proužků zlepšujících viditelnost chodců a cyklistů; v České republice jich bude 15 000

Výtěžek z prodeje podpoří tradiční partnery OMV SOS dětské vesničky, UInicef a Caritas; v České republice SOS dětskou vesničku v Doubí u Karlových Varů

Mezinárodní síť čerpacích stanic OMV upozorní na jednu z častých příčin dopravních nehod – špatnou viditelnost chodců a cyklistů. V České republice a dalších 9 zemích se od září bude na pumpách OMV prodávat celkem 200 000 reflexních proužků. Doplňky vyrobené z reflexních materiálů zaregistruje oko řidiče již ve vzdálenosti okolo 200 metrů. Značně tak zvyšují bezpečný pohyb chodců a cyklistů na dopravních komunikacích v podmínkách zhoršené viditelnosti, zejména v noci. Výtěžek z mezinárodní kampaně podpoří nejrůznější projekty z oblasti vzdělávání a bezpečnosti silničního provozu. Na těch OMV spolupracuje s tradičními partnery SOS dětské vesničky, Caritas a Unicef.

Být vidět znamená být v bezpečí a na to chce kampaň OMV upozornit. Zatímco modré oblečení je v noci viditelné zhruba ze vzdálenosti 18 metrů, v případě reflexních materiálů je to až desetkrát více. Při rychlosti 75km/h potřebuje řidič nejméně 31 metrů (1,5 sekundy), aby si uvědomil nebezpečí a odpovídajícím způsobem začal reagovat. Reflexní materiály, které jsou vidět i ve velkých vzdálenostech, tak dávají řidiči dostatek času k bezpečnému manévru.

Proužky se dají přichytit na ruce i nohy pomocí jednoduchého mechanismu, díky kterému pevně drží i na oblečení. Zákazníci OMV mohou s reflexními proužky získat i speciální pohlednici s reflexními nálepkami. Ty se mohou připevnit například na školní brašnu nebo cyklistickou helmu.

V České republice podpoří výtěžek SOS dětské vesničky

České čerpací stanice OMV od září nabídnou celkem 15 000 reflexních proužků. Za každý prodaný získá SOS dětská vesnička v Doubí u Karlových Varů 35 korun. Prostředky se užijí k podpoře rozvoje této největší české SOS dětské vesničky.

„Kampaní chceme upozornit, jak snadno si lze zajistit bezpečný pohyb na silnicích za snížené viditelnosti. Zároveň chceme našim zákazníkům umožnit, aby přispěli na dobrou věc. Proto kampaň realizujeme touto formou a ve spolupráci s naším tradičním partnerem SOS dětskými vesničkami,“ sdělil marketingový manažer společnosti OMV Česká republika Viktor Kučera.

Podporované projekty v rámci charitativního programu OMV Move & Help

🙂 Česká republika. Kampaň podpoří další rozvoj největší české SOS dětské vesničky v Doubí. Ještě před zahájením kampaně se mezi dětmi ze všech SOS vesniček uskutečnila výtvarná soutěž na téma dopravní bezpečnosti. Soutěž zaštítil přední český jezdec rallye Štěpán Vojtěch, člen OMV BIXXOL Rally Teamu CZ.

 • 🙂 Bosna. OMV se podílí na financování minibusu pro SOS dětskou vesničku v Mostaru.
 • 🙂 Bulharsko. Sponzorování projektů podporujících povědomí o dopravní bezpečnosti mezi dětmi a teenagery z SOS dětských vesniček. Do kampaně se aktivně zapojí bulharští jezdci rallye.
 • 🙂 Chorvatsko. SOS dětská vesnička v Lekeniku nedaleko Záhřebu získá finanční pomoc při realizaci vzdělávacího projektu zaměřeného na dopravní bezpečnost.
 • 🙂 Německo. Peníze z prodeje reflexních proužků se využijí na nákup autobusu pro SOS dětskou vesničku v Oberpfalzu. Pro děti je připraveno i 20 kol s helmami.
 • 🙂 Maďarsko. V SOS dětské vesničce u města Battonya vyroste dopravní hřiště, kde si děti budou moci v bezpečí osvojovat pravidla silničního provozu.
 • 🙂 Rakousko. OMV sponzoruje tréninkový program organizace Caritas určený pro děti a teenagery ve školách a komunitních centrech. Kromě toho podpoří i jiné projekty na zvyšování informovanosti o dopravní bezpečnosti.
 • 🙂 Rumunsko. OMV přispěje k implementaci komunitních programů SOS dětských vesniček, které mají teenagerům ulehčit start v samostatném životě.
 • 🙂 Srbsko: Nejmladší školáci z SOS dětských vesniček ve Sremske Kamenici a Kraljevu se zúčastní speciálních vzdělávacích projektů zaměřených na bezpečnost na silnicích, aby na cestě do školy dokázali čelit případným problémům.
 • 🙂 Slovensko. Ve spolupráci se státními úřady se zřídí dětské dopravní hřiště a zorganizují se tréninky zaměřené na reálné dopravní situace. Cílem je snížit počet nehod v Bratislavě a okolí.

Vzdělávací program OMV Move & Help

Program OMV Move & Help byl spuštěn v roce 2004. Od té doby podporuje své partnerské organizace SOS dětské vesničky, Caritas a UNICEF. Díky programu má více než 35 000 dětí a dospívajících v Evropě a Pakistánu šanci na lepší budoucnost. V rámci rozšíření spolupráce zřídily OMV Move & Help a SOS dětské vesničky v roce 2006 společný vzdělávací fond, do něhož do roku 2008 postupně přibude 300 000 eur.

OMV Česká republika, s.r.o

Skupina OMV působí v České republice od roku 1991, kdy zde založila svoji 100% vlastněnou dceřinou společnost OMV Česká republika, s.r.o., s centrálou v Praze. Nejdůležitější událostí v historii firmy byla akvizice sítě čerpacích stanic Aral v říjnu 2005. Tím získala OMV 18% podíl na trhu, a stala se tak jedničkou českého trhu. OMV v České republice přímo zaměstnává 106 lidí, nepřímo pak 1 800. Společnost se zabývá především prodejem pohonných hmot prostřednictvím svých 220 čerpacích stanic po celé České republice.

Všechny stanice jsou efektivně rozmístěné na dálnicích, frekventovaných silnicích a ve větších městech. Kromě pohonných hmot nejvyšší kvality nabízejí svým zákazníkům další služby včetně provozu oblíbených VIVA Shopů, v nichž si je možno vybrat z široké nabídky pečiva, občerstvení a předmětů denní potřeby (momentálně je v České republice k dispozici 129 VIVA Shopů).

Skupina OMV je vedoucí ropnou a plynárenskou společností ve střední Evropě. V oblasti rafinace a marketingu je aktivní ve 13 středoevropských zemích.

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Porsche ČR startuje projekt QHERO na podporu mladých talentů v autobranži: cílem projektu je motivace studentů k aktivnímu zájmu o obor a praxi

Porsche ČR startuje projekt QHERO na...

QHERO, projekt komplexní podpory škol a studentů automobilového zaměření, zahájili v Integrované střední škole automobilní v Brně jednatelé společnosti Porsche Česká republika Vratislav...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Kia se vyšplhala až na samotný vrchol seznamu nominací soutěže Světové auto roku (WCOTY), a to díky šesti nominacím modelů Kia, nově uváděných na trzích po celém světě.

Kia se vyšplhala až na samotný vrchol...

Mezi nominovanými je i gran turismo Kia Stinger: Vysoký počet nominací – jde ruku v ruce s nedávnou produktovou ofenzivou automobilky Kia. Porotci soutěže WCOTY budou hodnotit modely Picanto,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Mladí lidé baží po trendy vozech – na zimu preferují SUV, v létě sahají po kupé a kabrioletech

Mladí lidé baží po trendy vozech –...

Za pět let vzrostl počet studentů a mladých do 25 let kupujících ojetiny o třetinu. Vlastnit automobil patří v dnešní době pro mnohé k základní výbavě – a jinak tomu není ani u...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Největší showroom značek Renault a Dacia otevřela skupina TUkas v Praze Malešicích pod názvem TUkas ČSAO

Největší showroom značek Renault a...

Na plochu více než 1000 m2 se vejde 13 vozů Renault, 7 vozů Dacia a 4 užitkové vozy z programu PRO+. Na fotografii zleva: Petr Lehký, Zdeněk Grund, Jiří Tůma Výstavba trvala 1,5 roku, náklady na...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový Nissan LEAF získal první mezinárodní cenu

Nový Nissan LEAF získal první...

Nový Nissan LEAF první ocenění získal na každoroční slavnostní události CES Unveiled v rámci veletrhu CES (Consumer Electronics Show), který pořádá asociace CTA (Consumer Technology...