Čerpací stanice OMV opět podporují dobrou věc podpoří bezpečnější silnice

Čerpací stanice OMV nabídnou v 10 zemích Evropy 200 000 reflexních proužků zlepšujících viditelnost chodců a cyklistů; v České republice jich bude 15 000

Výtěžek z prodeje podpoří tradiční partnery OMV SOS dětské vesničky, UInicef a Caritas; v České republice SOS dětskou vesničku v Doubí u Karlových Varů

Mezinárodní síť čerpacích stanic OMV upozorní na jednu z častých příčin dopravních nehod – špatnou viditelnost chodců a cyklistů. V České republice a dalších 9 zemích se od září bude na pumpách OMV prodávat celkem 200 000 reflexních proužků. Doplňky vyrobené z reflexních materiálů zaregistruje oko řidiče již ve vzdálenosti okolo 200 metrů. Značně tak zvyšují bezpečný pohyb chodců a cyklistů na dopravních komunikacích v podmínkách zhoršené viditelnosti, zejména v noci. Výtěžek z mezinárodní kampaně podpoří nejrůznější projekty z oblasti vzdělávání a bezpečnosti silničního provozu. Na těch OMV spolupracuje s tradičními partnery SOS dětské vesničky, Caritas a Unicef.

Být vidět znamená být v bezpečí a na to chce kampaň OMV upozornit. Zatímco modré oblečení je v noci viditelné zhruba ze vzdálenosti 18 metrů, v případě reflexních materiálů je to až desetkrát více. Při rychlosti 75km/h potřebuje řidič nejméně 31 metrů (1,5 sekundy), aby si uvědomil nebezpečí a odpovídajícím způsobem začal reagovat. Reflexní materiály, které jsou vidět i ve velkých vzdálenostech, tak dávají řidiči dostatek času k bezpečnému manévru.

Proužky se dají přichytit na ruce i nohy pomocí jednoduchého mechanismu, díky kterému pevně drží i na oblečení. Zákazníci OMV mohou s reflexními proužky získat i speciální pohlednici s reflexními nálepkami. Ty se mohou připevnit například na školní brašnu nebo cyklistickou helmu.

V České republice podpoří výtěžek SOS dětské vesničky

České čerpací stanice OMV od září nabídnou celkem 15 000 reflexních proužků. Za každý prodaný získá SOS dětská vesnička v Doubí u Karlových Varů 35 korun. Prostředky se užijí k podpoře rozvoje této největší české SOS dětské vesničky.

„Kampaní chceme upozornit, jak snadno si lze zajistit bezpečný pohyb na silnicích za snížené viditelnosti. Zároveň chceme našim zákazníkům umožnit, aby přispěli na dobrou věc. Proto kampaň realizujeme touto formou a ve spolupráci s naším tradičním partnerem SOS dětskými vesničkami,“ sdělil marketingový manažer společnosti OMV Česká republika Viktor Kučera.

Podporované projekty v rámci charitativního programu OMV Move & Help

🙂 Česká republika. Kampaň podpoří další rozvoj největší české SOS dětské vesničky v Doubí. Ještě před zahájením kampaně se mezi dětmi ze všech SOS vesniček uskutečnila výtvarná soutěž na téma dopravní bezpečnosti. Soutěž zaštítil přední český jezdec rallye Štěpán Vojtěch, člen OMV BIXXOL Rally Teamu CZ.

 • 🙂 Bosna. OMV se podílí na financování minibusu pro SOS dětskou vesničku v Mostaru.
 • 🙂 Bulharsko. Sponzorování projektů podporujících povědomí o dopravní bezpečnosti mezi dětmi a teenagery z SOS dětských vesniček. Do kampaně se aktivně zapojí bulharští jezdci rallye.
 • 🙂 Chorvatsko. SOS dětská vesnička v Lekeniku nedaleko Záhřebu získá finanční pomoc při realizaci vzdělávacího projektu zaměřeného na dopravní bezpečnost.
 • 🙂 Německo. Peníze z prodeje reflexních proužků se využijí na nákup autobusu pro SOS dětskou vesničku v Oberpfalzu. Pro děti je připraveno i 20 kol s helmami.
 • 🙂 Maďarsko. V SOS dětské vesničce u města Battonya vyroste dopravní hřiště, kde si děti budou moci v bezpečí osvojovat pravidla silničního provozu.
 • 🙂 Rakousko. OMV sponzoruje tréninkový program organizace Caritas určený pro děti a teenagery ve školách a komunitních centrech. Kromě toho podpoří i jiné projekty na zvyšování informovanosti o dopravní bezpečnosti.
 • 🙂 Rumunsko. OMV přispěje k implementaci komunitních programů SOS dětských vesniček, které mají teenagerům ulehčit start v samostatném životě.
 • 🙂 Srbsko: Nejmladší školáci z SOS dětských vesniček ve Sremske Kamenici a Kraljevu se zúčastní speciálních vzdělávacích projektů zaměřených na bezpečnost na silnicích, aby na cestě do školy dokázali čelit případným problémům.
 • 🙂 Slovensko. Ve spolupráci se státními úřady se zřídí dětské dopravní hřiště a zorganizují se tréninky zaměřené na reálné dopravní situace. Cílem je snížit počet nehod v Bratislavě a okolí.

Vzdělávací program OMV Move & Help

Program OMV Move & Help byl spuštěn v roce 2004. Od té doby podporuje své partnerské organizace SOS dětské vesničky, Caritas a UNICEF. Díky programu má více než 35 000 dětí a dospívajících v Evropě a Pakistánu šanci na lepší budoucnost. V rámci rozšíření spolupráce zřídily OMV Move & Help a SOS dětské vesničky v roce 2006 společný vzdělávací fond, do něhož do roku 2008 postupně přibude 300 000 eur.

OMV Česká republika, s.r.o

Skupina OMV působí v České republice od roku 1991, kdy zde založila svoji 100% vlastněnou dceřinou společnost OMV Česká republika, s.r.o., s centrálou v Praze. Nejdůležitější událostí v historii firmy byla akvizice sítě čerpacích stanic Aral v říjnu 2005. Tím získala OMV 18% podíl na trhu, a stala se tak jedničkou českého trhu. OMV v České republice přímo zaměstnává 106 lidí, nepřímo pak 1 800. Společnost se zabývá především prodejem pohonných hmot prostřednictvím svých 220 čerpacích stanic po celé České republice.

Všechny stanice jsou efektivně rozmístěné na dálnicích, frekventovaných silnicích a ve větších městech. Kromě pohonných hmot nejvyšší kvality nabízejí svým zákazníkům další služby včetně provozu oblíbených VIVA Shopů, v nichž si je možno vybrat z široké nabídky pečiva, občerstvení a předmětů denní potřeby (momentálně je v České republice k dispozici 129 VIVA Shopů).

Skupina OMV je vedoucí ropnou a plynárenskou společností ve střední Evropě. V oblasti rafinace a marketingu je aktivní ve 13 středoevropských zemích.

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel Vivaro Combi+ se představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září)

Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel...

Nové velké vany Opel Vivaro Tourer a Combi+ vynikají funkčností, komfortem a všestranností. Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen představí již 28.srpna ve světové premiéře nové SUV T-Roc

Volkswagen představí již 28.srpna ve...

Předprodej zcela nově vyvinutého Volkswagenu T-Roc je  u nás plánovaný již na letošní říjen, uvedení na český trh pak začátkem roku 2018. Nový T-Roc kombinuje – suverénní charakter...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Hyundai nabízí řidičům týdenní testování nového kombíku i30 nové generace

Hyundai nabízí řidičům týdenní...

Automobilka Hyundai startuje nový projekt s názvem “Týden s i30 kombi“. Od 15. září mají všichni majitelé vozů kombi a majitelé jakéhokoli vozu Hyundai – možnost otestovat si na sedm...