Bentley odhaluje limitovanou edici Mulsanne Birkin

Představuje ji společnost Porsche Inter Auto CZ, která je v České republice oficiálním prodejním a servisním místem Bentley . Prodejní tým Bentley Praha je k dispozici všem zájemcům o tento model.

1nbenmuls904

 Inspirací pro tyto modely

– byl sir Henry „Tiger“ Tim Birkin, legendární Bentley Boy, který jezdil a závodil v Evropě ve 20. a 30. letech minulého století. Automobily z této edice se vyznačují mnoha jedinečnými stylistickými detaily, díky nimž v mimořádně vzrušující podobě představují to nejlepší z britské tradice ve stavbě luxusních vozů.

 Limitovaná edice vznikne v počtu 22 vozů

– a bude k dispozici ve třech barvách: bílé Ghost White, vzrušující fialové Damson a ve dvoubarevném provedení kombinujícím modrou barvou Fountain Blue a tmavě modrou Dark Sapphire. Jde o moderní interpretaci tradičního dvoubarevného lakování modelů značky Bentley.

 Modely Birkin identifikují plakety s pořadovým číslem

– na nástupních prazích, unikátní 21palcová kola, která svým designem evokují kola použitá na konceptu Mulsanne, efektní, trojrozměrně působící znak „letící B“, vyražený na hlavových opěrkách, nebo intarzie na dřevěných výplních vpředu a na zadních piknikových stolcích. Součástí všech tří barevných provedení je také jedinečný, na zakázku vyrobený set zavazadel, který je ručně vyráběný, individuálně očíslovaný a sladěný s interiérem každého vozu.

 Pro limitovanou edici Mulsanne Birkin

– byly použity prvky z široké nabídky doplňkové výbavy, jejichž cílem je další zpříjemnění cestování. Specifické zážitky z jízdy poskytuje výbava Mulliner Driving Specification, jejíž součástí je i speciálně nastavený sportovní režim. Dalšími součástmi této výbavy je prošívání čalounění sedadel a dveří diamantovým vzorem s koženým prošíváním, kůže je použita také pro čalounění stropu a na vybraných kovových částech interiéru je aplikované speciální opracování. Všechny tyto prvky v interiéru vytvářejí výjimečnou atmosféru.

 Pro cestující na zadních sedadlech

– má Bentley Mulsanne Birkin připraven dostatek prostoru, stejně tak jako zábavní systém Entertainment Specification, který dokáže zadní část proměnit na komfortní místo pro práci nebo relaxaci na cestách. Každý automobil limitované edice je vybaven dvojicí 8palcových barevných LCD displejů instalovaných do zadní části předních hlavových opěrek, DVD přehrávačem, Wi-Fi hotspotem, prémiovou audioaparaturou Naim a iPady integrovanými do piknikových stolků, ručně vyráběných z dřevěného masivu.

 Pocta Timu Birkinovi

Múzou pro limitovanou edici Mulsanne je sir Henry Ralph Stanley „Tim“ Birkin, který byl nejen závodníkem, ale také skutečnou ikonou své doby, dokonale ztělesňující představu o britském závodníkovi a gentlemanovi.

 Vozy Mulsanne Birkin vznikly z nápadu

– jak by vypadal automobil Bentley, který by si dnes Birkin zvolil. Spojení neobyčejné výkonnosti a luxusního, ručně vyráběného interiéru vozu Bentley Mulsanne je ztělesněním Birkinových představ o automobilové honoraci. Limitovaná edice Mulsanne Birkin s unikátními designérskými prvky a rozsáhnou výbavou je automobilovou poctou vizionáři, který nejvíce ovlivnil značku Bentley.

Birkin si svůj první vůz Bentley pořídil čistě z lásky k motorismu. S postupem času se však se značkou Bentley stále více sbližoval, a to jak při ježdění na silnici, tak ve světě automobilových závodů. Spolupráce vyvrcholila v roce 1928, kdy hrál Birkin hlavní roli ve vývoji slavného „Blower“ Bentley. Birkin viděl, že pro zvýšení konkurenceschopnosti na závodních tratích je nutné zvýšit výkon motoru Bentley s objemem 4,5 litru. Posun ze 130 na 242 k zajistilo použití kompresoru.  Birkin přesvědčil majitele společnosti Woolfa Barnata, stejně tak jako jeho sponzora, Dorothy Pagetovou, aby podpořili výrobu 50 vozů. Jedině tak se bylo možné přihlásit do vytrvalostního závodu Le Mans. Právě tyto automobily, s nimiž jezdil zcela neohroženým stylem, Birkina nejvíce proslavily.

 Zájemci o Mulsanne Birkin z České republiky

– se mohou obrátit na prodejní tým Bentley Praha. Více informací je k dispozici na www.bentleypraha.cz.

 

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, jejímž vlastníkem je společnost Porsche Holding Salzburg. Rakouská společnost Porsche Inter Auto se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, Škoda a importérem a prodejcem značky Porsche v České republice. Je rovněž servisním a prodejním zastoupením Bentley pro český trh. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů. Ročně se v Porsche Inter Auto CZ prodá více než 10 000 kusů nových a 3000 ojetých automobilů. Zároveň poskytuje Porsche Inter Auto CZ přes 400 000 servisních hodin ročně.

Společnost Porsche Inter Auto CZ zaměstnává v České republice v současné době 730 zaměstnanců v osmi pobočkách – v Praze, Plzni, Brně, Olomouci, Hradci Králové a Českých Budějovicích. Všechny autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. Zaměstnanci pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou certifikovány dle ISO 9001:2000.

Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto naleznete nejen v České republice, ale také v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Itálii, na Slovensku a v Albánii. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Inter Auto i v Číně.

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche Inter Auto CZ, importér automobilů Porsche do České republiky, přivítala na zámku Liblice skalní fanoušky značky Porsche.

Společnost Porsche Inter Auto CZ,...

Na zámek Liblice přijelo 154 vozů Porsche. Druhý ročník setkání vozů Youngtimer se uskutečnil za krásného počasí v neděli 21. května 2017 Přilákal velký počet majitelů i příznivců...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Personální změny ve společnosti Porsche Inter Auto CZ, spol. s r. o. provedené 1.ledna 2017

Personální změny ve společnosti...

Společnost Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o., největší prodejce vozů značek koncernu Volkswagen Group, importér automobilů Porsche a obchodní zastoupení značek Bentley a Lamborghini v České...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Bentley v lednu představil svůj dosud nejrychlejší a nejsilnější výrobní model: nové Bentley Continental Supersports

Bentley v lednu představil svůj dosud...

Úžasné schopnosti se snoubí s vytříbeností a luxusním pocitem z jízdy, k dispozici jako coupé nebo kabriolet. Díky maximální dosahované rychlosti 336 km/h a zrychlení – z 0-100 km/h za...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Personální změny v Porsche Inter Auto CZ

Personální změny v Porsche Inter Auto CZ

Porsche Inter Auto CZ spol. s r. o. oznamuje k 1. 1. 2017 následující personální změny. Michael Antosch (47) byl jmenován k 1. 1. 2017 generálním ředitelem Porsche Inter Auto CZ Michael Antosch...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sobota 14.května bude v Praze ve znamení již třetího ročníku srazů vozů Rolls-Royce a Bentley: majitelé a příznivci obou značek se setkají v pražské Dubči

Sobota 14.května bude v Praze ve znamení...

Vozy Rolls-Royce a Bentley zaplní v sobotu pražskou Dubeč, přijede i kabriolet Rolls-Royce Dawn a první SUV automobilky Bentley Bentayga. Rozlehlý areál parku otevře své brány v sobotu v 10 hodin...