Avanti přináší novou řadu motorových olejů

Od 3. září bude na všech čerpacích stanicích Avanti k dostání nová značka motorových olejů Avanti Motor Oil – zvýšená kvalita za atraktivní ceny

Rozšířená produktová řada zahrnuje 11 motorových olejů: tři nové speciální produkty pro osobní automobily, tři pro motocykly. Nové motorové oleje Avanti nahradí stávající nabídku motorových olejů u pump Avanti.

V posledních letech zažila značka Avanti velkou mezinárodní expanzi. Po vstupu na bulharský trh koncem roku 2006 vlastní Avanti čerpací stanice v šesti evropských zemích (celkem je to více než 200 čerpacích stanic v České republice, Rakousku, Německu, Slovensku, Maďarsku a Bulharsku). Nyní Avanti zcela zrevidovala svou produktovou řadu v segmentu motorových olejů a přizpůsobila ji novým požadavkům trhu.

„Produkty Avanti Motor Oil korespondují s naším mottem Jezdi a šetři. Zákazníkům nabízíme dobrou kvalitu za mimořádně konkurenceschopné ceny. Nyní se to netýká již pouze pohonných hmot, ale i sortimentu motorových olejů,” prohlásil Radu Caprau, ředitel Avanti International.

Rozšířená produktová řada se třemi speciálními oleji pro osobní automobily

Řada nových motorových olejů Avanti sahá od klasického vícestupňového oleje se stupněm viskozity SAE 15W-40 až k moderním olejům pro hladký chod motoru se stupněm viskozity SAE 5W-30. Oleje bodují svým vylepšeným složením, které odpovídá požadavkům moderních motorů.

Avanti Motor Oil přináší také mnohem širší výběr, než tomu bylo doposud. Místo současných šesti produktů bude nyní k dostání sedm motorových olejů Avanti pro osobní automobily a čtyři pro motocykly. Řada pro osobní automobily zahrnuje tři speciální produkty určené konkrétním značkám aut.

Motorové oleje pro osobní automobily se prodávají ve žlutých lahvích, produkty pro motocykly v šedých. Orientaci zákazníkům usnadní i piktogramy na etiketě (např. auto, motocykl).

Celá produktová řada speciálních olejů bude k dostání u čerpacích stanic Avanti od 3. září:

 • Avanti Motor Oil syntec představuje tři syntetické oleje vysoké kvality pro hladký chod motoru. Umožňují delší intervaly mezi výměnami oleje a jsou vhodné pro mnoho osobních automobilů s částicovými filtry. Avanti Motor Oil syntec odpovídá požadavkům výrobců automobilů, jako jsou VW (syntec V7), Mercedes a BMW (syntec C3) a General Motors (syntec G).
 • Avanti Motor Oil plus je syntetický olej pro hladký chod motoru pro benzínové a dieselové motory moderního provedení, který je charakteristický vynikajícími lubrikačními schopnostmi.
 • Avanti Motor Oil basic je částečně syntetický vícestupňový motorový olej pro starší benzínové a dieselové motory.
 • Avanti Motor Oil economic je univerzální minerální vícestupňový motorový olej vhodný i pro starší motory.
 • Avanti Motor Oil universal je určen pro smíšený vozový park (osobní automobily a kamióny).
 • Avanti Motor Oil bike je se svými čtyřmi produkty (oleje s minerálním základem i plně syntetické) určen pro celou škálu motocyklů s motory 2T až 4T – od skútrů a mopedů až po profesionální závodní motocykly.

Motorové oleje Avanti jsou na čerpacích stanicích k dostání v litrových lahvích určených pro doplnění v intervalu mezi výměnami oleje. Avanti Motor Oil basic a Avanti Motor Oil economic se prodávají i v čtyřlitrových lahvích. Avanti Motor Oil universal je k dostání pouze ve čtyřlitrových lahvích.

Avanti

Avanti je síť zhruba 200 čerpacích stanic v Rakousku (151), Německu (15), České republice (19), Slovensku (8), Maďarsku (4) a Bulharsku (8). Původně rakouskou síť a značku získala v roce 2003 OMV a od té doby byla rozšířena do dalších zemí. Avanti nabízí základní sortiment kvalitních paliv a maziv za nižší konkurenční ceny. Motto Jezdi a šetři podtrhuje základní strategii poskytovat hodnotu za přiměřenou cenu. Motorové oleje Avanti patří do nižšího cenového segmentu. Ceny nedosahují výše prémiových značek. Nová řada je také levnější než dřívější produkty Avanti.

Související články

TEST: Honda Civic 4D 1.0 turbo 2017

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nové Volkswagen Polo vstupuje na český trh: Zákazníci již mohou objednávat novou generaci oblíbeného malého vozu s cenou od 292 900 Kč s motorem 1,0 litru o výkonu 55 kW (75 k)

Nové Volkswagen Polo vstupuje na český...

Nové Polo přichází s výrazným novým designem, ještě velkorysejší nabídkou místa pro cestující i zavazadla a s vyspělými asistenčními a komfortními systémy, které byly dosud vyhrazeny...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel Vivaro Combi+ se představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září)

Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel...

Nové velké vany Opel Vivaro Tourer a Combi+ vynikají funkčností, komfortem a všestranností. Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...