Automobilka Volvo Cars představila investiční fond, jehož smyslem je podpořit začínající společnosti

Prémiová automobilka Volvo Cars představila nový investiční fond, jehož smyslem je finančně podpořit začínající technologické společnosti s vysokým potenciálem bez ohledu na to, v jaké části světa byly založeny.

Zaki Fasihuddin, CEO Volvo Cars Tech Fund

Úkolem fondu Volvo Cars Tech Fund je investovat do strategických technologických trendů, které mají na svědomí transformaci automobilového průmyslu. Mezi ty patří například umělá inteligence, elektrifikace, autonomní řízení a digitální mobilní služby.

První strategickou investicí fondu Tech Fund je financování firmy založené v Kalifornii, která se zaměřuje na vývoj vyspělých senzorů, což podtrhuje rostoucí pole působnosti společnosti Volvo Cars v Silicon Valley.

Ze zapojení do investičního programu Volvo Cars Tech Fund budou společnosti těžit v celé řadě různých ohledů. Mimo to, že budou spojovány s jednou z celosvětově působících prémiových automobilek, získají začínající společnosti příležitost zhodnotit své technologie a zrychlit tempo představení svých produktů na trhu.

Tím to však nekončí. Začínající podniky mohou těžit z unikátního přístupu automobilky Volvo Cars na čínský automobilový trh, který je jejím největším působištěm, a současně získají potenciální přístup k automobilovým a technologickým partnerům, kteří jsou součástí globální sítě společnosti Volvo Cars.

Generální ředitelem fondu Volvo Cars Tech Fund byl jmenován Zaki Fasihuddin, současný viceprezident pro strategická partnerství v technologickém centrum společnosti Volvo Cars sídlícím v Silicon Valley.

„Pro investiční účely hledáme společnosti, které nám mohou poskytnout strategický přístup k novým technologiím, možnostem a talentům,“ uvedl Zaki Fasihuddin. „Prostřednictvím podpory slibných začínajících firem stojících v popředí technologického vývoje, kterým poskytneme kapitál i strategické zvýhodnění, usilujeme o posílení naší vedoucí role v technologické transformaci našeho průmyslového odvětví.“

„V současné době úzce spolupracujeme se slibnými technologickými firmami a když vidíme, že má něco pro nás jako uživatele potenciál, můžeme nově do firmy také investovat, abychom pomohli urychlit společný podnik,“ řekl Mats Moberg, člen správní rady fondu Tech Fund a viceprezident pro výzkum a vývoj ve společnosti Volvo Cars.

Autonomous drive technology – Complete system solution

Založení fondu Volvo Cars Tech Fund je součástí pokračujícího úsilí automobilky Volvo Cars o inovování a jeho cílem je urychlit digitální transformaci společnosti. V loňském roce společnost Volvo Cars založila v Silicon Valley digitální organizaci, která představuje další odrazový můstek pro vývoj jejích technologií a služeb.

Mimo to společnost Volvo Cars na podzim roku 2017 získala aktiva a klíčové zaměstnance společnosti Luxe, která na území USA nabízí prémiové služby, jejichž smyslem je sejmout z obyvatel města stres při parkování. Zmíněná akvizice silně podpořila vývoj digitálních služeb poskytovaných společností Volvo Cars.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Volvo XC60 získalo titul Světové auto...

Nové středně velké SUV Volvo XC60 bylo na newyorském autosalonu jmenováno Světovým autem roku 2018, čímž připsalo na stále rostoucí seznam úspěchů automobilky Volvo Cars další významnou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo partnerem Roku Olgy Havlové

Volvo partnerem Roku Olgy Havlové

Volvo se zapojilo do dalšího projektu – ve spolupráci  s Auto Průhonice se stává partnerem Roku Olgy Havlové, který pro rok 2018 vyhlásil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. V rámci...

VIDEO – Volvo V60 – Ženeva 2018

Petra Doležalová, PR managerka Volvo ČR, představila moderátorovi Viktorovi Tamayo na ženevském autosalonu to nejdůležitější ze stáje Volvo.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo V60: ceníky a technické specifikace

Volvo V60: ceníky a technické specifikace

Ceník Volvo V60 Technické specifikace Automobily Volvo V60 bude možné objednávat objednávat od 20.března. První zákaznické vozy dorazí na český trh na přelomu srpna a září.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Automobilka Volvo Cars bude na výstavě klasických automobilů Techno Classica reprezentovat svou značku Volvem P1800 S Sira Rogera Moora

Automobilka Volvo Cars bude na výstavě...

Automobilka Volvo Cars předvede ve svém stánku Volvo Cars Heritage na výstavě Techno Classica, která se koná ve dnech 21. až 25. března v německém Essenu, Volvo P1800 S z roku 1967, které v...